Nick:Cornelia Jones Dodano:2004-04-12 16:41:01 Url:www.mistrz.blog.pl Wpis:AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
AKTUALIZOWAĆ STRONE!!!!!!!!!!!!!!!!
Nick:Ginny Dodano:2004-04-12 09:03:11 Wpis:Fajna stronka,ale więcej szablonów!!!!!!!
Nick:Korneliusz Knot Dodano:2004-04-11 20:05:01 Url:www.knot.pl Wpis:wasza stronka jest cool!! Tylko jakby bylo na niej więcej gier online!!!!! Ciao!!
Nick:Gryfcia5 Dodano:2004-04-11 19:12:59 Wpis:Dziurawy Kocioł jest jedną z moich ulubionych stron o Harrym Potterze!!! ;)
Jest super zarąbistaaaa!!!!
Nick:GuTkA Dodano:2004-04-11 13:44:28 Url:http://blue-gutka.ziomek.us Wpis:Fajna stronkia :=)
Nick:Patrycja Dodano:2004-04-11 12:08:20 Wpis:mini Encyklopedia


Abbot Hanna - pierwsza na liście wyczytanych podczas Ceremonii Przydziału, z pierwszego tomu. Puchonka, broniła Harry'ego przed różnymi oskarżeniami ze strony kolegów w 2 tomie.

Agryppa - Jego wizerunek (czarodziej) znajdował się na bardzo rzadkich kartach umieszczanych w pudełkach czekoladowych żab, które były ulubionym przysmakiem Rona.

Animag - magik posiadający umiejętność zmieniania się w zwierzę. Umiejętność ta należy do zaawansowanej magii, dlatego prowadzi się listę czarodziejów posiadających taką wiedzę. Wśród nielegalnych był m.in.: ojciec Harry'ego.

Aragog - olbrzymi pająk hodowany przez Hagrida kiedy miał on 13 lat. Pająk ten, za sprawąką Toma Riddle'a został uznany za potwora z Komnaty Tajemnic.

Armaty Chudleya - uwielbiana przez Rona drużyna quidditcha występująca w pomarańczowych barwach. Nie był to jednak najlepszy zespół.

Artur Weasley - ojciec siódemki rudych dzieci J, mąż Molly Weasley. Pracownik Urzędu od spraw Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli w Ministerstwie Magii. Zafascynowany światem Mugoli i ich techniką, którą niekiedy ciekawie ulepszał.

Auror - człowiek, który mógł użyć zaklęć miewybaczalnych przeciwko czarodzieją uprawiającym czarną magię (np.: Med.-Eye Moody)

Bagshot Bathilda - autorka "Dziejów magii", podręcznika do I klasy w Hogwarcie

Bayliss Hetty -mugolka, według informacji "Proroka Wieczornego"" - wieszając bieliznę na balkonie zauważyła lecącego Forda Anglię, którym Ron i Harry podróżowali się do Hogwartu.

Bazyliszek - olbrzymi wąż nazwany rówinież "Królem Węży". Rodzi się z kurzego (czy raczej koguciego) jajka wysiedzianego przez ropuchę. Zabija jadem i przenikliwym spojrzeniem. Jest śmiertelnym wrogiem pająków, a boi się piania koguta.

Bell Katie - ścigająca drużyny Griffindoru.

Bill Weasley - najstarszy z braci w rodzinie Weasleyów. Po ukończeniu Hogwartu pracował dla Banku Gringotta w Egipcie.

Bertie Botts - naprawdę (!) producent fasolek. Wszystkich smaków, o czym nie raz przekonali się Ron i Harry.

Binns profesor - jedyny duch, który uczy i uczył w Hogwarcie. Wykłada historię magii. Jego wykłady były bardzo nudne, większość z uczniów odbywała sobie w ich czacie drzemkę. Nigdy się nie zorientował, że umarł.

Bletchey - obrońca w drużynie Slytherinu.

Błędny Rycerz - autobus przewożący czarodziejów w bardzo szybkim tempie. Zamiast krzeseł znajdowały się w nim łóżka, gdyż kursował praktycznie wszędzie.

Błyskawica - najlepsza miotła do latania pod słońcem. Używają jej najlepsi zawodnicy Quidditcha na świecie. Posiada numer seryjny i reaguje na lekkie dotknięcia i szarpnięcia właściciela.

Boa dusiciel - wąż spotkany przez Harrego w ZOO podczas akcji pierwszego tomu. Powiedział Harremu, że nigdy nie był w Brazylii, gdyż urodził się w ZOO. Był to pierwszy przypadek rozmowy Harrego z wężem.

Bogin - duch, który zmienia się w to, czego się najbardziej boimy. Możemy pokonać go zaklęciem rozśmieszającym.

Borgin - właściciel sklepu z bardzo, bardzo dziwnymi rzeczami położonego na ulicy Śmiertelnego Nokturnu (znajdowała się obok ulicy Pokątnej). Kupował od Lucjusza Malfoy'a czarnoksięskie przedmioty.

Brocklehurst Mandy - pierwszoklasistka wyczytana przez profesor McGonagall podczas Ceremonii przydziału, trafiła do Hufflepuffu.

Bulstrode Milicenta - wyczytana przez profesor McGonagall podczas Ceremonii przydziału, trafiła do Ślizgonów, przeciwniczka Hermiony podczas spotkania w klubie pojedynków.

Charlie Weasley - drugi w kolejności syn państwa Weasleyów. Po ukończeniu Hogwartu - gdzie był kapitanem drużyny quidditcha - rozpoczął studia nad smokami w Rumunii. W szkole był oczywiście prefektem.

Chochliki kornwalijskie - małe, jarzące się na niebieskawo, stworzenia o wysokości 20 cm, umiejące latać.

Clearwater Penelopa - prefekt Krukonów, dziewczyna Percy'ego, spetryfikowana razem z Hermioną.

Crabbe - potężnie zbudowany, największy przyjaciel Goyle'a i przyboczny goryl Draco Malfoya. Mówiąc krótko: przygłup. Jest synem śmierciożercy.

Crockford Doris - czarownica spotkana przez Harrego w Dziurawym Kotle.

Creevey Colin - jeden z Gryfonów. Młodszy od Harrego o rok, którego podziwiał i nie odstępował na krok. Pochodził z rodziny Mugoli - jego tata był mleczarzem. Bardzo lubił robić zdjęcia, najbardziej z Harrym.

Delaney - pełnie Podmore sir Patryk. Duch-arystokrata, organizator Polowania bez Głów i innych gier sportowych jak Głowogon czy Głowopolo.

Dementor - straszna postać, która wysysa wszystkie dobre wspomnienia. Człowiek po ich całunie żyje, jednak bez duszy. Chodzą tylko w kapturach, pod nimi mają wielkie usta do ...całowania...

Domy - są to cztery "pomieszczenia" uczniów Hogwardu: Griffindor, Hufflepuff, Slytherin, Ravenclaw. Utworzyli je założyciele Hogwartu, tak, aby każdy miał swoje miejsce.

Dorminatorium - sypialnie w domach. Każdy rocznik podzielony jeszcze na chłopców i dziewczyny ma swój pokój. Stoją w nim piękne, staromodne łóżka, zasłonki, pod nogami wielki kufer. (Ciekawostka: wszystkie lekcje uczniowie odrabiają w pokoju wspólnym!).

Diggle Dedalus - czarodziej odpowiedzialny za deszcz gwiazd widziany nad Anglią po klęsce Lorda Voldemorta w dniu oddania Harry'ego Dursleyom. Jedenaście lat później Harry spotkał go w Dziurawym Kotle na ulicy Pokątnej.

Diggory Cedrik - szukający Hufflepuffu, Uczestnik TT, w którym był współzwycięzcą z Harry'm. Pierwsza ofiara odrodzonego Voldemorta.

Dippet Armand - dyrektor Hogwartu za czasów T. M. Riddle`a i Hagrida (czyli jakieś 50 lat przed Harrym). Niski i prawie łysy staruszek.

Dumbledore Albus - największy z dyrektorów Hogwartu, o mocy porównywalnej z mocą Voldemorta nawet za jego najlepszych czasów. . Przyjaciel Harry'ego. Nienawidzi go Voldemort i śmierciożercy, zwłaszcza Lucjusz Malfoy. Wysoki, chudy o srebrnych włosach i brodzie, z długim i zakrzywionym nosem. Ma niebieskie oczy i nosi okulary połówki. Otrzymał Order Merlina I klasy, Wielki Czar., Gł. Mag, Najwyższa Szycha i wiele innych.

Dursley Dudley - syn Vernona i Petunii Dursleyów zwany przez nich Dudziaczkiem i Dudziem. Baaardzo gruby, podobny do prosiaka. Najbardziej lubił dręczyć Harry'ego (do czasu, gdy dowiedział się, że Potter jest czarodziejem.

Dursley Petunia - siostra Lilly Potter czyli ciotka Harry'ego. Nie nawidziła swojej siostry, teraz nie lubi Harry'ego. Zresztą z wzajemnością.

Dursley Vernon - wuj Harry'ego Pottera - wielki mogol. Właściciel fabryki świdrów "Grunnings" i domu Privet Drive 4. Próbował zniechęcić Harry'ego do uprawniania magii. Bezskutecznie.

Errol - stary puchacz rodziny Weasley'ów. Był za stary, aby nosić pocztę, lecz Weasley'ów nie stał było na nową sowę, więc on musiał wykonywać tą robotę.

Fałszoskop - urządzenie, które wykrywało napięcie związane z kłamstwem lub przekrętem. Nie dziala do końca poprawnie, gdyż włącza się praktycznie zawsze.

Fawkes - feniks Albusa Dumbledore'a. Jego łzy mają uzdrawiającą moc, może przenosić bez wysiłku największe ciężary. Jest w wielkości łabędzia, koloru szkarłatnego ze złotym ogonem.

Figg pani - lekko zwariowana staruszka - do czwartego IV tomu uważana za mugolkę (w V to się okaże :) ). W jej domu zawsze czymś "pachniało". Złamała nogę podczas pierwszego tomu.

Figury szachowe - zaczarowane przez profesor McGonagall odbrzymie szachy. Jedna z przeszkód do pokonania w trakcie walki o Kamień Filozoficzny.

Filch Argus - woźny Hogwartu. Uczniowie za nim nie przepadali. Razem z kotką Panią Norris byli zmorą dla uczniów nie przestrzegających szkolnego regulaminu. Jak odkrył Harry, Filch był charłakiem (czarodziejem nie posiadającym zdolności magicznych) i próbował nauczyć się czarów przy pomocy kursu korespondencyjnego Wmigurok.

Finch-Fletchey Justyn - pochodzący z rodziny Mugoli. Należy do Hufflepuffu. Spetryfikowany przez bazyliszka razem z Prawie Bezgłowym Nickiem.

Finnigan Seamus - Gryfon z tego samego rocznika co Harry.

Firenzo - centaur spotkany przez Harry'ego w Zakazanym Lesie. Harry jechał na jego grzbiecie. Harry dowiedział się od niego, kto zabija jednorożce.

Flamel Nicolas - alchemik, autor książek alchemicznych (pisanych razem z Albusem Dumbledorem). Dzięki Kamieniowi Filozoficznemu (sam go odkrył) żył 665 lat wraz z żoną Perenellą, która miała 658 lat.

Fleur Delacour - uczestniczka Turnieju Trójmagicznego, gdzie reprezentowała Beauxbatons - francuzką akademię magiczną. Fleur - pół willa, pół kobieta jest bardzo piękna.

Fletcher Mundugundus - współpracownik Artura Weasley'a w Urzędzie Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli przy Ministerstwie Magii.

Flint Marcus - kapitan drużyny Ślizgonów w Quidditcha. Tak jak Draco lubił robić "psikusy" Harry'emu.

Flitwick profesor - nauczyciel zaklęć w Hogwarcie. Był tak mały, że musiał stawać na książkach, aby było go widać zza ambony podczas lekcji.

Ford Anglia - auto pana Weasleya. Wielokrotnie wykorzystywany przez jego dzieci (często bez wiedzy ojca). Miał duszę.

Fred i George Weasleyowie - bliźniacy, starsi bracia Rona, największe urwisy w Hogwarcie. Najbardziej lubiani zwłaszcza za to. Nie za bardzo szło im w nauce, lecz zawsze udawało im się jakoś przetrwać rok. Najlepsi pałkarze Gryfów.

Ginny Weasley - najmłodsza z rodzeństwa Weasleyów. Bardzo nieśmiała, gdy widziała Harry'ego. Ofiara spisku Lucjusza Malfoya i T. M. Riddle'a.

Glizdogon - przezwisko Petera Peetegrew - animaga, który zamieniał się w szczura. Do czasu także przyjaciel Jamesa Pottera, a później jako szczór rodziny Weasleyów.

Gnomy - małe, skórzaste stworzenia o łysej, kartoflowatej głowce. Typowe ogrodowe pasożyty.

Goshawk Miranda - autorka serii podręczników o wspólnym tytule "Standardowa księga zaklęć" różnego stopnia, przeznaczonych dla uczniów różnych magicznych szkół.

Goyle - potężnie zbudowany, największy pryjaciel Crabbe'a i goryl młodego Malfoya. Typowy głupek. Osiłek.

Granger pani i pan - rodzice Hermiony - Mugole. Z zawodu są dentystami. Pojawili się w banku Gringotta oraz w księgarni "Esy i Floresy".

Grindelwald - czarnoksiężnik pokonany przez Dumbledore'a w 1945 r.

Gringott - nazwa banku należącego do goblinów. Najtrudniejszy do obrabowania bank w świecie czarodziejów, gdyż jest świetnie chroniony.

Gruby Mnich - duch z domu Hufflepuff. Zapewne niezbyt inteligentny.

Grunnion Alberyk - jeden z czarodzieji występujących na kartach w czekoladowych żabach.

Gryfek - goblin, przewodnik Hagrida i Harrego podczas ich wizyty w banku Gringotta.

Griffindor dom - jeden z czterech domów w Hogwarcie. Najbardziej zasłużony dla magii, z niego wyszło najwięcej dobrych czarodziejów, m.in. Potterowie, Dumbledore, Weasleyowie...

Gryffindor Godryk - jeden z czwórki założycieli Hogwartu. Założył własny dom, który nazwał swoim nazwiskiem, którego herbem jest gryf.

Hagrid Rubeus - gajowy i klucznik w Hogwarcie. Był dawno temu uczniem tej szkoły ale został z niej niesłusznie wyrzucony. Mieszka niedalego Szkoły i Zakazanego Lasu. Uwielbia zwierzęta. Przyjaciel głównych bohaterów.

Hardodziób - jednorożec, który "wziął udział" w zajęciach nad magicznymi stworzeniami. Niestety, zaatakował Malfoya, miał być skazany jednak dzięki Harremu żyje i ukrywa się wraz z Syriuszem.

Harry Potter - dużo tu pisania nie będzie. Wszystko na temat Harry'ego znajdziesz w dziale: "Mugole -> Kto to jest Harry Potter?".

Hedwiga - sowa Harry'ego do przynoszenia listów. Bardzo pożyteczna. Jest wielka i biała.

Hermiona Granger - przyjaciółka Harry'ego i Rona. Pochodzi z rodziny mugolskiej - typowa szlama J. Posiada jednak zdolności magiczne, i to nie małe, gdyż jest najlepsza z klasy (przynajmniej na lekcjach).

Hogwart - szkoła Magii i Czarodziejstwa. W niej to dzieję się najwięcej. Uczą się w niej ludzie posiadający moce magiczne. Jest bardzo wielki, leży z dala od mugoli, dokładnie nie wiadomo gdzie. Ma wiele tajemnic i zagadek.

Hogsmeade - miejscowość w Anglii zamieszkana tylko przez czarodziejów. Leży bardzo blisko Hogwartu. Uczniowie tej szkoły mogą ją raz na jakiś czas odwiedzać.

Hufflepuff Dom - jeden z czterech domów w Hogwardzie. Z niego, jak powiadają, wychodziły największe ciamajdy i niezdary.

Hufflepuff Helga - jedna z czwórki założycieli Hogwartu. Na jej cześć powstał dom Hufflepuff, którego herbem jest borsuk.

Irytek - duch - poltergeist Hogwartu. Typowy psotnik. Boi się tylko Krwawego Barona. Nie lęka się nawet dyrektora i nauczycieli. Robi bardzo złośliwe kawały z których śmieje się tylko on.

Jęcząca Marta - duch kobiety zamieszkującej łazienkę dla dziewczyn na drugim piętrze. Została zamordowana przez bazyliszka.

Johnson Angelina - ścigająca drużyny Griffindoru.

Kafel - jedna z czterech piłek do Quidditcha. Za trafienie do bramko-kosza dostaje się 10 pkt.

Kieł - pies Hagrida. Gajowy bardzo go lubł. Pies lubi warczeć tylko wtedy, gdy nie widzi postaci, na którą szczeka.

Knot Korneliusz - minister magii. Bardzo ważna osobistość, lekko stuknięta. Harry poznał go kilka razy i nawet Knot całkiem nieźle wypadł.

Krum - szukający drużyny Bułgarskiej. W finale MŚ w 4 tomie złapał znicz, ale jego drużyna przegrała. Uczestnik Turnieju Trójmagicznego, w którym zajął 3 miejsce. Reprezentuje Uczelnię Drumstrang.

Krzywołap - pies Hermiony. Ma bardzo dobry instynkt wyczuwania animagów. Od razu poznał Syriusza i Petera Pettegrew, któremu nie dawał spokoju. Wyglądem podobny do małego tygrysa.

Krwawy Baron - duch Slytherinu. Jedyna postać, której lęka się Irytek.

Lee Jordan przyjaciel Freda i Georga Weasley'ów, interesuje się fajerwerkami. Komentator meczów Quidditcha.

Lockhart Gilderoy - nauczyciel obrony przed czarną magią. Napisał wiele książek, w których przypisywał sobie wszystkie bohaterskie czyny. Kobiety za nim szalały. Dostał wiele odznaczeń i uhonorowań. Typowy tchórz.

Longbottom Neville - uczeń Gryffindoru. Pochodził z rodziny czarodziejów lecz jego magiczne zdolności były mizerne. Pechowiec, gdyż ciągle miał kłopoty.

Lupin Remus - profesor Czarnej Magii w Hogwarcie. Najlepszy przyjaciel Jamesa Pottera. Razem ukrywali się w chatce, gdy Lupin przechodził transmutację na wilkołaka. To było także powodem tego, iż nie został na dłużej w Hogwardzie. Harremu bardzo pomagał (zaklęcie Petronusa).

Łapa - przezwisko Syriusza z lat szkolnych. Razem z J.Potterem (Rogaczem), R. Lupinem(Lunatykiem) i P. Pettegrew(Glizdogonem) stworzyli mapę Huncwotów.

Macmillan Ernie - uczeń Hufflepuffu. Oskarżał Harry'ego o to, że jest dziedzicem Slytherina i dybie na życie uczniów - szlamy.

Mapa Huncwotów - mapa, która pokazywała psotnikom wszystkie kryjówki, tajemne przejścia w Hogwarcie. Pokazuje, gdzie kto się aktualnie znajduje (tylko na terenie szkoły). Zrobili ją Łapa, Rogacz, Lunatyk i Glizdogon.

Malfoy Draco - Ślizgon, największy wróg Harry'ego w szkole. Jego rodzina jest czarodziejska od wielu pokoleń. Jego ojciec jest zwolennikiem Voldemorta, a Draco nie cierpi szlam.

Malfoy Lucjusz - zwolennik Voldemorta, ojciec Draco Malfoya. Wielki nieprzyjaciel Artura Weasleya oraz Harry'ego. Właściciel Zgredka - domowego skrzata.

Malkin Madame - właścicielka sklepu z szatami na ulicy Pokątnej. Kupują u niej wszyscy uczniowie uczący się w Hogwarcie.

Mandragora - roślina przywracająca spetryfikowaną dawną "ochotę od życia".

Marge ciotka - siostra Vernona Dursleya. Jest bardzo szczęśliwa gdy może dręczyć Harry'ego. Ma bardzo wiele złych psów, najczęściej buldogów. Najbardziej lubi swojego Majcherka.

Mason pan i pani - bogaty przedsiębiorca i jego żona zostają zaproszeni na kolacje do Dursleyów na początku II tomu. W czasie kolacji Harry'ego odwiedził po raz pierwszy Zgredek i oczywiście kolacja zakończyła się katastrofą. W efekcie Harry został zamknięty w swoim pokoju i uratowali go dopiero Weasleyowie, którzy przylecieli "pożyczonym" od ojca samochodem.

McGonagall Minerva - zastępca dyrektora Albusa Dumbledora i profesor w Hogwarcie, opiekunka domu Gryffindor, surowa i sprawiedliwa dla wszystkich uczniów.

Merlin - czarodziej z czasów króla Artura, którego portret występował na kartach z opakowań czekoladowych żab, ulubionych słodyczy Rona. Od niego najprawdopodobniej wywodzą się Ordery różnej klasy.

Miotła - czarodziejski sposób poruszania się. Służą także do gry w Quidditcha. Harry dostawał najlepsze na świecie: Nimbusa Dwa Tysiące i Błyskawice.

Molly Weasley - mama George'a, Freda, Percy`ego, Billa, Charli'ego, Rona i Ginny. Żona Artura Weasleya. Niska, pulchna i ruda kobieta. Z reguły bardzo serdeczna i opiekuńcza, chyba że któryś z jej młodszych synów coś zmalował. Wtedy potrafiła zachowywać się jak "tygrys szablasty" albo posłać wyjca co w jej wykonaniu może być najstraszniejszą spotkaną w życiu rzeczą. Bardzo lubiła Harry'ego.

Mosag - pajęczyca, żona gigantycznego pająka Aragoga - "dziecka" Hagrida.

Mrużka - skrzat domowy Croucha. Wyrzucona za nieposłuszeństwo i złe sprawowania.

Mugole - ludzie pozamagiczni, nie posiadający siły magicznej. Ludzie żyjący w jakimś systemie, którzy nawet najbardziej magiczne zjawisko potrafią sobie wytłumaczyć... Przykład: rodzina Dursley'ów.

Myślodsiewnia - użądzienia polegające na odlaniu z pamięci do naczynia zbędnych informacji w mózgu.

Niuchacz - to zwierze znajdzie każdy przedmiot.

Norbert - norweski smok kolczasty wychowywany przez Hagrida, a następnie zabrany do Rumunii, do Charlie'go Weasleya, gdyż nie mógł być dłużej wychowany.

Numerologia - przedmiot nadobowiązkowy na który zgłosiła się Hermiona. U

Ollivander pan - właściciel najlepszego sklepu z różdżkami na ulicy Pokątnej. Kupić można u niego różdżki każdego typu. O dziwo - wszystkie zostały zrobione starannie przez niego samego.

Omnikulary - okulary powiększające. Można w nich oglądać np.: mecz Quidditcha. Mają także funkcję zwalniania obrazu.

Pani Norris - kotka woźnego Hogwartu Argusa Filcha. Razem z nim wynajdowała uczniów nawet w największych zakamarkach. Pojawiała się prawie natychmiast w miejscu, gdzie przed chwilą coś zmajstrowano.

Parszywek - tłusty szczur najpierw Percy'ego. Potem Rona. Nie posiada żadnych przejawów magicznych, jednak jest to animag (Glizdogon).

Patil i Padma Parvati - bliźniaczki, pierwszoklasistki wyczytane przez profesor McGonagall podczas Ceremonii przydziału. Pojawily się także w czwartm tomie na balu.

Percy Weasley - starszy brat Rona, perfent Griffindoru. Z niego najczęściej stroili sobie żarty George i Fred.

Pince pani - bibliotekarka w Hogwarcie.

Polkiss Piers - największy przyjaciel Dudley'a.

Pomfrey pani - opiekunka skrzydła szpitalnego. Potrafi wyleczyć każdego i wszystko. Harry bardzo często ją "odwiedzał..."

Potterowie Lily i James - rodzice Harry'ego, świetni czarodzieje. Zostali pokonani w starciu z Voldemortem w Dolinie Godrika. Serdeczni przyjaciele Dumbledore'a i Hagrid'a ("Najlepsi ludzie pod słóńcem").

Prawie Bezgłowy Nick - a "właściwie Sir Nicholas De Mimsy - Porpington" - duch wieży Gryffindoru. Mimo, że zadano mu 45 ciosów toporem nie odcięto mu całkowicie głowy, która trzymała się na pasemku skóry. Było to przyczyną zgryzoty Nicka, który nie mógł wziąć udział w Polowaniu bez Głów organizowanym przez Sir Patryka Delaney - Podmore'a. Nick nie dawno obchodzi swoją 500 rocznicę śmierci.

Prefekt - przewodniczący domu. Odpowiedzialny za ład i porządek.

Proszek Fiuu - substancja, która po wrzuceniu do kominka otwiera korytarze do przemieszczania się drogą kominową.

Puszek - trójgłowy olbrzym - pies hodowany przez Hagrida i użyty do strzeżenia korytarza na III piętrze Hogwartu, drogi prowadzącej do miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego. Usypiała go muzyka.

Quirrell profesor - nauczyciel obrony przed czarną magią w pierwszym tomie. Chodzi bardzo przestraszony. Z jego turbanu wychodzi charakterystyczny zapach.

Ravenclav Rowena - założycielka Hogwartu i domu - Ravenclawu.

Riddle Tom Marvolo - uczeń Hogwartu, który 50 lat przed Harrym dostał nagrodę za specjalne zasługi dla szkoły. Syn czarownicy i mugola. Dziedzić Slytherina - Lord Voldemort.

Ron Weasley - szósty syn państwa Molly i Artura Weasleyów. Najlepszy przyjaciel Harrego Pottera. Z nim przeżywa przerażające przygody. Rudzielec.

Ronan - rudy centaur spotkany przez Harry'ego w Zakazanym Lesie.

Slytherin Salazar - jeden z czterech legendarnych założycieli Hogwartu. Jego nazwisko jest nazwą jednego z domów. Tak jak czarodzieje wychodzący z tego domostwa, nie był święty. Zbudował w tajemnicy Komnatę Tajemnic. Po konflikcie z pozostałymi założycielami szkoły wyprowadził się z Hogwartu. Zwolennik czarodziejów czystej krwi.

Snape Severus - mistrz eliksirów w Hogwarcie. Opiekun Ślizgonów. Nie lubi Harrego, ponoć dlatego, że niegdyś ojciec Pottera uratował mu życie.

Spinnet Alicja - ścigająca drużyny Gryfonów. Dwa lata starsza od Harry'ego.

Sprout profesor - specjalistka od ziół i czarodziejskich roślin. Mistrzyni w tej dziedzinie. Najbardziej lubi mandragony.

Syriusz Black (Czarny) - ojciec chrzestny Harry'ego. W pierwszym tomie pojawia się wtedy, gdy pożycza motor Hagridowi. Harry dowiaduje się o tym, że Syriusz jest jego ojcem chrzestnym w trzecim tomie. Syriusz był także największym przyjacielem Jamesa Pottera. Myślano nawet, że są braćmi. Syriusza podejrzewano za to, że zdradził Potterów. 12 lat przesiedział w Azkabanie.

Thomas Dean - ciemnoskóry Gryfon, zamieszkiwał to samo dorminatorium, co Harry.

Tiara Przydziału - magiczna tiara, po włożeniu jej na głowę, wykrzykiwała nazwę któregoś z domów Hogwartu. W ten sposób byli przydzielani uczniowie. Jest ona bardzo stara, wygląda jak ścierka.

Voldemort - Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, Czarny Pan, Sam-Wiesz-Kto. Najpotężniejszy z czarnoksiężników, terroryzował cały świat czarodziejów dopóki nie zaatakował Potterów. Ojciec i mama Harrego zginęli, ale próbując zabić Harry'ego w dziwny sposób starcił swoją siłę.

Wood Oliver - kapitan drużyny Quidditch Domu Gryffonów. W tomie I piąto-, w tomie II szóstoklasista.. Opracowywał misterne plany gry dla całej siedmioosobowej drużyny i jednocześnie polegał na fenomenalnych zdolnościach Harrego, który jako szukający był w stanie zapewnić zespołowi zwycięstwo łapiąc najważniejszą piłkę - złotego znicza.

Zakała - centaur spotkany przez Harrego w Zakazanym Lesie. Chciał, żeby pozostawić Harry'ego własnemu losowi. Wszystkie centaury posiadały ogromną moc magiczną.

Zgredek - skrzat domowy Malfoyów. Próbując uratować Harrego przed spiskiem Lucjusza Malfoya, wielokrotnie przysparzał Potterowi mnóstwo kłopotów. Ostatecznie wyzwolony ze służby u Malfoyów dzięki podstępowi Harrego z brudną skarpetką. Cechy charakterystyczne: długi cienki nos i ubiór ze starej poszewki na poduszkę.
Nick:Kizia Potter Dodano:2004-04-10 20:48:18 Wpis:To naprawdę fajna stronka!!!
Kizia Potter
Nick:sly -chan Dodano:2004-04-10 12:02:33 Url:http://www.slytherin-gryffindor.republika.pl/ Wpis:ups nizej pomyslilam sie w adresie strony :P
Nick:Slytheringirl Dodano:2004-04-10 12:00:42 Url:http://www.slytherin-gryffindir.republika.pl Wpis:witam wszystkich. zapraszam na stronke. jest tam mnostwo sliczniutkich fanartow i inne ciekawe rzeczy :)
wesolych swiat :)
Nick:Djanka13 Dodano:2004-04-09 21:50:52 Url:beaxbatons.w.interia.pl Wpis:Zapraszam na stronę nowo powstałej Szkoły Magii i Czarodziejstwa Beaxbatons!Wolne miejsca dla nauczycieli i uczniów!!!!!Zapraszamy!!!!!