WITAMY SERDECZNIE - ZAPRASZAMY DO WPISU!

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Nick:stomatolog krakow Dodano:2013-07-14 11:39:41 Url:www.estetykausmiechu.pl Wpis:Świetna strona, gratulacje!
Nick:Pirug Dodano:2013-06-20 13:22:54 Url:http://nieznana.warszawa.pl/badanie-gotowosci-szkolnej/ Wpis:Ja mam sypialnie z MALMU, uważam, że jest bardzo solidna. Łózko mam juz dwa lata i nadal wygląda jak nowe. A przeżyło dwie przeprowadzki.
Nick:fnis Dodano:2013-06-14 15:42:28 Url:http://genialne.eu/fryzjerski-fotel/ Wpis:Ani źródła rosyjskie, ani polskie dotyczące przebiegu bitwy maciejowickiej nie wspominały o łacińskim okrzyku Kościuszki. O okrzyku tym szeroko rozpisywała się natomiast wkrótce po bitwie urzędowa pruska prasa jak „Südpreussische Zeitung”[5], „Berlinische Nachrichten von Staats und gelehrten Sachen”[6] oraz wrocławski periodyk „Schlesische Privilegierte Zeitung”[5]. Jak ustalili historycy, tę fałszywą historię spreparowała pruska propaganda czyniąc ją hasłem antypolskiej polityki w Księstwie Poznańskim w XIX wieku[2].

Pomimo tego, że później Tadeusz Kościuszko stanowczo zaprzeczał temu jakoby miał wykrzyczeć łacińską sentencję tej treści (m.in. w liście z 12 listopada 1803 do francuskiego dyplomaty Louisa Philippe de Ségura) pruska wersja wydarzeń została szeroko rozpowszechniona i wielu Polaków żyjących pod zaborami dało jej wiarę.
Nick:Kaper Dodano:2013-06-06 16:38:50 Url:http://ogrodzeniadrewniane24.pl/meble-ogrodowe-drewniane/ Wpis:Korsarz (ang. corsair, privateer) - pirat działający na zlecenie władcy w czasie wojny lub pokoju, którego wynagrodzeniem była całość lub większość łupów. Dzięki korsarzom władca mógł razić flotę przeciwnika (również anonimowo), nie wydając pieniędzy ze skarbca na marynarkę wojenną. Korsarz otrzymywał od swojego monarchy list kaperski (lub inaczej patent), który dawał mu prawo do wpływania do portów tego monarchy, co umożliwiało sprzedaż łupów i ewentualny remont jednostki.

Korsarstwo najsilniej wspierała Francja (XVI-XVII w.), choć najbardziej znani korsarze byli Anglikami.

W roku 1856 państwa europejskie oficjalnie wyrzekły się stosowania korsarstwa.
Nick:Analizer Dodano:2013-05-29 11:44:11 Url:http://fotele-fryzjerskie.pl/kolory-i-oswietlenie/ Wpis:Mam kilkanaście portali regionalnych - po 1 w każdym województwie. Żeby uzyskać dane sumaryczne z całej Polski muszę zapisywać staty w excelu i sobie je sumować. Czy jest możliwość wrzucenia drugiego kodu który zliczałby mi wszystkie wojewódzwa w 1 profilu?
Nick:Cieśla Dodano:2013-05-21 15:51:27 Url:http://mebleogrodoweproducent.pl/meble-do-ogrodu/ Wpis:Niejednokrotnie zawody cieśli oraz stolarza są mylone. Mimo że przedmiotem obu jest praca z drewnem, istnieją między nimi diametralne różnice[2]. Praca stolarza polega na tworzeniu z różnych rodzajów drewna oraz materiałów drewnopochodnych przedmiotów codziennego użytku i mebli. Cieśla natomiast odpowiada za tworzenie większych drewnianych konstrukcji budowlanych (takich jak: domy, statki – szkutnictwo), a najczęściej ich elementów m.in. więźb dachowych, okien i drzwi, podłóg, zrębów i części wyposażenia, trwale związanych z obiektem.
Nick:tarasewicz Dodano:2013-05-20 17:41:25 Url:http://panele-ogrodzeniowe.com/tarasy-z-drewna/ Wpis:Na szczęście udało się wystrzec błędów typu wypadnięcie z trasy, czy zerwanie łańcucha i obyło się bez konieczności wykonywania powtórek, które z pewnością wpłynęły by na rozwijaną moc z powodu zmęczenia. Okazało się, że średnie tętno obu przejazdów różniło się zaledwie o 0,25%, więc można założyć, że moc generowana podczas obu przejazdów była bardzo zbliżona. "Małym" rowerem zawodnik testowy ukończył rundę z czasem 8:46, zaś "dużym" pojechał o 13 sekund szybciej. Na filmie i pulsometrze nie udało się wychwycić wyraźnej różnicy na zjazdach. Trzeba jednak przyznać, że X-Caliber był znacznie bardziej pewny i stabilny. Nie było też wyraźnej różnicy na ciasnych nawrotach czy odcinku piaszczystym. Co ciekawe zaś, większą część przewagi 29er wyrobił na stromych podjazdach! Jest to dość zaskakujące i weryfikuje nasze przeświadczenie, że duże koła są bardziej ociężałe. Może i są, ale tylko na zdjęciach i podczas obserwacji innych zawodników. Podczas jazdy zaś okazuje się, że rower lekko i przyjemnie wspina się pod największe stromizny wynagradzając użytkownika świetną przyczepnością (nawet w trudnych listopadowych warunkach przy oponach raczej szybkich i delikatnych Bontrager 29-0) i uzyskiwanymi sekundami przewagi.
Nick:Kirow Dodano:2013-04-29 16:02:20 Url:http://rosikonpress.com/towar_karta_152/Dowody_Tajemnicy.html Wpis:Ławrentij Beria nadzorował masowe deportacje narodów, w tym ponad miliona Polaków z terenów zaanektowanych przez ZSRR (1939–41). Bardzo wielu nie przeżyło wywózki. 8 września 1939 wydał rozkaz zawierający szczegółowy wykaz przygotowań niezbędnych do represyjnych działań Ludowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych na ziemiach polskich, które miały zostać zajęte przez wojska sowieckie[1]. Rozkaz przewidywał m.in. rozstrzeliwanie bez sądu Polaków winnych "destabilizacji porządku" w różnych dziedzinach życia. 9 października 1939 nakazał wyłączenie z masy jeńców polskich oficerów, pracowników wywiadu, sądownictwa, policji państwowej i zgromadzenie ich w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. 5 marca 1940 przedstawił w Biurze Politycznym KC WKP(b) wniosek o rozstrzelanie wielotysięcznej grupy polskich funkcjonariuszy państwowych, zatwierdzony przez Stalina i resztę Biura Politycznego. Wniosek stał się podstawą zbrodni katyńskiej. Za jej przeprowadzenie 125 enkawudzistów, którzy bezpośrednio uczestniczyli w akcji eksterminacyjnej polskich oficerów, otrzymało z rozkazu Berii (26 października 1940) nagrody "z okazji rocznicy rewolucji październikowej"[2]. W okresie wojny odpowiedzialny wraz z marszałkiem Żukowem za masowe przesiedlenia ludności w głąb ZSRR[3].
Nick:Ryzik Dodano:2013-04-23 13:27:20 Url:http://www.drewniane-wyroby.pl/tarasy-kompozytowe.html Wpis:W czwartek spotkaliśmy się z warszawskimi instruktorami, aby dopracować szczegóły projektu. Wprowadziliśmy poprawki projektu dużej ściany oraz stworzyliśmy koncepcję przyszłej bulderowni. Wizualizacje już wkrótce.. Dziękujemy za owocne spotkanie :)
Nick:fokarz Dodano:2013-04-03 15:42:03 Url:http://mebleogrodoweproducent.pl/ogrodzenie-panelowe/ Wpis:Porwała mi się siatka którą dostałem z fokami i nie mam do czego ich
teraz przykleić. Wiecie gdzie można kupić taką siatkę we
Wrocławiu/necie, a może macie jakiś inny patent?
Nick:Foka Dodano:2013-03-26 14:40:49 Url:http://www.a-studio.szczecin.pl/deska-tarasowa-ogrodowa/ Wpis:Ma sens jesli planujesz tury z czestym zdejmowaniem i zakladaniem fok. Jak tylko gora-dol to spokojnie dasz rade bez haczyków.
Jak warunki będą zmienne (mróz-woda) i parę razy zdejmiesz i zalożysz fokę to wtedy się przekonasz że haczyk pomaga jako ostatni haczyk ratunku Smile
Nick:tramwaj Dodano:2013-03-25 17:13:45 Url:http://www.cl.edu.pl/konkursy-filmowe/ Wpis:Nocowaliśmy w namiocie rozstawionym pod wiatą letniej bazy namiotowej pod Lubaniem. Rano namiot w prawie 1/3 był zasypany śniegiem. Problemem było odnalezienie miejsca, gdzie szlak czerwony wchodzi do lasu (stojąc przy wiacie plecami do Lubania, trzeba iść prosto), nam zajęło to ok. 45 minut krążenia po polanie. Mieliśmy zamiar zjechać do Tylmanowej zielonym szlakiem, jednak zgubiliśmy go po 2-3 znakach. Dalsza trasa była według kompasu, w rezultacie wyszliśmy 3 km od miejsca przecięcia szlaku zielonego z szosą Krościenko-Nowy Sącz, gdzie jest PKS. W każdym razie odcinek, jaki planowaliśmy na max. 2,5 godz. zajął nam dwa razy tyle czasu błądzenia, trawersowania szczytów i zastanawiania się czy widoczne ślady są ludzkie, czy też może jest to...).
Nick:Anastacja Dodano:2013-03-21 16:39:41 Url:http://panele-ogrodzeniowe.com/drewno-na-taras/ Wpis:JA ! JA! włóczykij był boski. Jedyna postać bajkowa, w której poważnie kochałam się na zabój.
I kocham:D
Nick:pitag Dodano:2013-03-21 11:38:01 Wpis:Moje witryny

http://www.ekino.cba.pl
http://www.kinoman24.cba.pl
http://www.fancop.cba.pl
http://www.kinolive.cba.pl
http://www.playtube.cba.pl
http://www.on-line.cba.pl
http://www.freefilmy.cba.pl
Nick:Avaricum Dodano:2013-03-15 14:47:27 Url:http://mebleogrodoweproducent.pl/taras-drewniany/ Wpis:W 52 r. p.n.e. podczas powstania Wercyngetoryksa zaskoczony szybkimi działaniami Galów Juliusz Cezar postanowił sam działać równie szybko, by skupić wokół siebie rozlokowane w różnych częściach Galii legiony. Zdoławszy połączyć się z legionami stacjonującymi u Lingonów wyruszył przeciwko powstańcom. Pozostawił jeden legion w Agendicum (dziś Sens), by kontrolować przeprawę przez rzekę Yonne, zaś z resztą armii dotarł do doliny Loary i zajął Genabum. Po wymanewrowaniu powstańczej armii galijskiej legiony Cezara przekroczyły rzekę Loarę i wtargnęły do kraju Biturygów (Bituriges Cubi – "królowie świata"). Naczelnicy miasta Nowiodunum (Neuvy-sur-Barangeon), położonego u granic kraju natychmiast poddali się ze względu na nieprzygotowanie grodu do obrony. Miasto musiało wydać broń oraz dać zakładników mających być rękojmią wierności wobec Rzymu.
Nick:Gross Dodano:2013-03-13 12:05:40 Url:http://fotele-fryzjerskie.pl/fotele-fryzjerskie/ Wpis:Po zdobyciu przez sprzymierzonych Sewastopola, wojna krymska trwała jeszcze przez prawie pół roku, ale działania wojenne ograniczyły się już tylko do terenów Zakaukazia i sporadycznych ataków floty brytyjskiej na miasta rosyjskie nad Bałtykiem i Morzem Białym. Trwała też angielska blokada cieśnin duńskich, uniemożliwiająca Rosji eksport zboża i innych towarów. Wojna ostatecznie zakończona została 30 marca 1856 traktatem pokojowym na kongresie w Paryżu. Według jego ustaleń Rosja musiała odstąpić południową część Besarabii Turcji, która utrzymała też protektorat nad Mołdawią, Wołoszczyzną i Serbią. Morze Czarne ogłoszone zostało jako neutralne, czyli otwarte dla wszystkich flot, a ponadto mocarstwa zachodnie przejęły opiekę nad całą ludnością chrześcijańską w imperium tureckim.
Nick:Andrzej Dodano:2013-03-12 17:17:12 Url:http://nieznana.warszawa.pl/crowdsourcing/ Wpis:W kwietniu 1945 roku postanowił się przenieść wraz z rodziną do bunkra Hitlera. W testamencie politycznym Hitler naznaczył go jako swojego następcę na stanowisko kanclerza Rzeszy. Dlatego też przez kilka godzin po śmierci Hitlera zajmował formalnie urząd kanclerza Rzeszy. 1 maja 1945 roku zabił swoją żonę Magdę, która uprzednio połknęła kapsułkę z cyjankiem, strzelając jej w tył głowy. Przed tym zamordowane zostały przez nią i dr. Stumpfeggera sześcioro jej dzieci (źródła historyczne mówią, że podano im cukierki z cyjankiem): Helga (12 lat), Hildegarda (11 lat), Helmut (9 lat), Hedwiga (8 lat), Holdine (7 lat), Heidrun (4 lata). Następnie Goebbels sam popełnił samobójstwo ok. godziny 20:30[5] (część podań historycznych mówi, że samobójstwo popełnił w ogrodzie przed bunkrem kancelarii Rzeszy). Wszystkie ich dzieci nosiły imiona zaczynające się od litery "H" na cześć Adolfa Hitlera. 4 maja 1945 w małej miejscowości między Berlinem a Bernau ciało Goebbelsa (wraz z nim były tam zwłoki jego pięciorga dzieci i żony) rozpoznał Hans Fritzsche, komentator radiowy[6].
Nick:Borubar Dodano:2013-02-20 18:04:57 Url:http://www.drewniane-wyroby.pl/elewacje.html Wpis:Dotrackie elewacje drewniane spustoszone przez złego smoka prerii podczas ataku szczytowego na czomolungmę ujeżdżając w tym czasie kreta. Tylko tutaj, http://mebleogrodoweproducent.pl/elewacje-drewniane

i tylko tam:
http://mebleogrodowezdrewna.pl/elewacje-drewniane/
Nick:zabudowa-balkonu Dodano:2013-02-18 16:28:18 Url:http://sklep.andrewex.com.pl/zabudowa-balkonu Wpis:Mając balkon możemy z niego spaść, o ile nie stoi na nim zabudowa balkonu. To ona gwarantuje nam ochronę i zabezpieczenie przed upadkami i spadkami
Nick:Aneta Dodano:2013-01-24 14:51:17 Url:http://www.fullexpo.com Wpis:Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »