kategoria: Technologia   dodane: 01/07/2024
Szukając prezentu dla bliskiej nam osoby, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej zainteresowania. Dzięki temu łatwiej nam będzie znaleźć podarunek, który spełni jej oczekiwania. Od pewnego czasu wśród propozycji prezentowych, często zauważamy czytniki e-booków. Z pewnością taka opcja może być świetnym pomysłem na prezent dla miłośników czytelnictwa, ale również innych osób, na przykład uczniów lub studentów. Czy czytnik ebook to dobry pomysł na prezent? Podpowiadamy.

Czym jest czytnik e-booków?

Mimo że czytniki e-booków obecnie są niezwykle popularne, to jednak nie wszyscy wiedzą, czym dokładnie jest takie urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje, czytnik ebook to sprzęt, który służy do ściągania, przechowywania i czytania cyfrowych tekstów. Może być jednak używany nie tylko do przeglądania książek, ale również gazet w wersji wirtualnej czy innych plików w formacie takim jak na przykład PDF, TXT, HTML, MOBI i innych. Obecnie dostępne na rynku czytniki bardzo często umożliwiają również odsłuchiwanie audiobooków. 

 

Przyjmują one formę podobną do tabletu. Wyposażone są w sieć bezprzewodową, a także tradycyjne łącza. Mają również pamięć wewnętrzną, dzięki czemu niektóre pozycje można przechowywać w pamięci tego urządzenia. Inne z kolei mogą znajdować się na wirtualnym dysku. Korzystanie z takiego sprzętu jest niezwykle proste i intuicyjne. Dlatego z pewnością nie sprawi problemu zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom.

Dlaczego czytnik ebook to dobry pomysł na prezent?

Czytnik e-book to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza dla miłośników czytelnictwa. Mimo że dla niektórych osób standardowa, drukowana książka nie może być zastąpiona żadną jej elektroniczną formą, to jednak w wielu przypadkach sprzęt ten okazuje się dużo bardziej wygodny niż duża, ciężka książka. Czytniki e-booków są lekkie i poręczne. Mogą przybierać różne rozmiary. Niektóre z nich mieszczą się nawet w większej kieszeni. Dzięki temu można korzystać z nich nie tylko w domu, ale również na przykład podczas podróży komunikacją publiczną, pociągami czy samolotem. W takim urządzeniu możemy przechowywać wiele różnych książek, dzięki czemu zawsze mamy przy sobie bibliotekę ulubionych pozycji.

 

Urządzenie to jest więc świetną propozycją dla miłośników czytelnictwa, którzy często podróżują. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się także w domu, jeżeli nie chcemy gromadzić nadmiaru papierowych pozycji. Czytnik e-booków to również świetny prezent dla studentów i uczniów. Na takim urządzeniu można umieścić wszystkie książki, podręczniki i inne pomoce, z których na co dzień korzystają. Sprzęty takie doceniają również osoby, które na co dzień przeglądają fachową literaturę dostępną na przykład w formie plików PDF. Ze względu na możliwość powiększania liter i dostosowania jasności ekranu, korzystanie z czytnika jest nierzadko dużo bardziej komfortowe niż z drukowanych wersji gazet. Sprzęt ten więc może być świetnym pomysłem na prezent dla wielu osób.