kategoria: Technologia   dodane: 24/09/2020
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na swoją kondycję. Wielu z nas postanawia praktykować zdrowy styl życia i zwiększyć aktywność fizyczną. Warto jednak pamiętać, że uprawiając różnego rodzaju sporty, trzeba się właściwie przygotować - szczególnie w przypadku dyscyplin outdoorowych, uprawianych w okresie jesienno-zimowym, ciało potrzebuje ochrony. Świetną pomocą będzie bielizna termoaktywna, dostępna na polskim rynku. Czym tak właściwie jest termoaktywna bielizna i jaką wybrać, by osiągnąć pełną satysfakcję z jej użytkowania podczas treningu?

Bielizna termoaktywna a bielizna termiczna - na czym polega różnica?

Często spotykamy się z określaniem bielizny sportowej jako bielizny termoaktywnej lub termicznej - w niektórych przypadkach tych dwóch określeń używa się na zmianę, co jest błędem, bowiem są to zupełnie dwa różne produkty. Czym różnią się od siebie te części garderoby?

Przede wszystkim: funkcją. Bielizna termiczna jest stosowana w celu zatrzymania ciepła, wytwarzanego przez ciało w trakcie wysiłku. Jednocześnie, ma za zadanie chronić przed zimnem i izolować organizm sportowca. Dzięki wykorzystaniu grubszej warstwy materiału, bielizna termiczna chroni ludzki organizm przed wyziębieniem dużo lepiej, niż standardowa bielizna.

Bielizna termoaktywna znajduje się na wyższym poziomie, jeśli mowa o funkcjonalności. Oprócz zatrzymywania ciepła organizmu i ochrony przed wychłodzeniem, umożliwia ona także odprowadzanie wilgoci na zewnątrz - dzięki temu pot nie pozostaje na ciele.

Kiedy warto używać bielizny termoaktywnej?

W przypadku bielizny termicznej jej zastosowanie jest wskazane głównie w przypadku niewielkich aktywności na świeżym powietrzu, takich jak rodzinne spacery czy zwiedzanie zimą. Natomiast z bielizny termoaktywnej korzystają sportowcy zawodowi i amatorzy, uprawiający takie dyscypliny jak:

  • narciarstwo, 
  • kolarstwo zimowe, 
  • trekking,
  • bieganie,
  • nordic walking.

Bielizna termoaktywna jest przeznaczona głównie do aktywności fizycznych w plenerze - warto jednak pamiętać, że ze względu na jej funkcjonalność, najlepiej sprawdzi się w okresie jesiennym i zimowym, gdy temperatury na dworze są niższe.

Bielizna termoaktywna - jak wybrać najlepszą?

Asortyment sportowy na polskim rynku od kilku lat prężnie się rozwija - do wyboru mamy naprawdę wiele ciekawych opcji odzieży sportowej. Jak więc wybrać ten najlepszy model, który spełni nasze oczekiwania w stu procentach?

Przede wszystkim, warto dokładnie przejrzeć dostępne oferty i zrobić research, by wybrać te najbardziej interesujące nas modele i marki. Należy pamiętać, że jedną z najważniejszych kwestii jest wysoka jakość odzieży - dobre wykonanie z wytrzymałego materiału powinno być priorytetem przy wyborze bielizny.

Na rynku odzieżowym istnieje wiele firm, oferujących w swoim asortymencie bieliznę termoaktywną. Planując zakup sportowej bielizny, warto zorientować się, jakie doświadczenie posiada dana marka.

Marka Brubeck - lider wśród bielizny termoaktywnej

Jedną z najpopularniejszych i najdłużej działających firm z bielizną termoaktywną jest firma Brubeck. Marka od kilku lat posiada tytuł lidera na polskim rynku odzieży termoaktywnej. Jej zdecydowanym atutem jest wieloletni staż - firma projektuje bieliznę termoaktywną już od 2005 roku. Brubeck bielizna to wysokiej jakości odzież, wykonana w pełni lub częściowo z wełny merino. Marka posiada w swoim asortymencie zarówno bieliznę dla dorosłych, jak i dla dzieci.