kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 27/10/2020
Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Nie tylko ze względów czysto estetycznych, ale także tych zdrowotnych - i to nawet jest dużo ważniejsze. W końcu nikt nie lubi wizyt u dentysty. Nie warto ich jednak unikać za wszelką cenę - zawsze warto udać się na regularną kontrolę i reagować szybko w razie takiej konieczności. Zdrowe zęby to życie bez bólu i bez żadnych przeszkód, a także możliwość jedzenia wszystkiego, na co ma się ochotę. O zęby trzeba dbać codziennie, dlatego tak ważne jest ich szczotkowanie w prawidłowy sposób, a także używanie odpowiedniej pasty. Ogromne znaczenie ma też odpowiedni rodzaj szczoteczki. W ostatnich latach prawdziwą furorę robią szczoteczki soniczne. Czym są? Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać szczoteczkę soniczną idealną dla siebie? Dowiedz się!
  1. Szczoteczka soniczna - co to jest?

  2. Zalety szczoteczki sonicznej

  3. Zakup szczoteczki sonicznej - co wziąć pod uwagę?

  4. Tryb pracy

  5. Prędkość działania

  6. Czas pracy

  7. Szczoteczka dla dziecka

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to precyzyjne narzędzie do pielęgnacji jamy ustnej. Przy pierwszym spojrzeniu może się nie różnić zbyt wiele od szczoteczki elektronicznej - też wyposażona jest w odpowiedni panel, za pomocą którego sterujesz jej pracą. Sam kształt główki z kolei jest charakterystycznie wydłużony. W tym punkcie najbardziej przypomina szczoteczkę manualną, czyli tą najbardziej tradycyjną. Szczoteczki soniczne bywają też zwane szczoteczkami dźwiękowymi. Na jakiej zasadzie działają? Emitują dźwięki - czy raczej, fale dźwiękowe - które wprawiają włosie szczoteczki w ruch. Połączenie drgania włosa i niezwykle precyzyjnie skonstruowanej powierzchni czyszczącej sprawia, że szczoteczki soniczne są niezwykle precyzyjne w działaniu i bardzo dobrze czyszczą całą jamę ustną. Jeśli chcesz kupić taką szczoteczkę, zajrzyj na Ole Ole.

Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

Zakup szczoteczki sonicznej na pewno jest rozwiązaniem droższym niż zakup szczoteczki manualnej. Jednak nadal warto jest się zdecydować na to rozwiązanie. W końcu chodzi głównie o to, by jak najlepiej wyczyścić zęby i całą jamę ustną. Skutecznie pozbywają się kamienia i płytki nazębnej. Pomaga rozjaśniać zęby i sprawia, że prezentują się one naprawdę dobrze i zdrowo. Dbają też o dziąsła - powodują, że nie obniżają się one, są zdrowe i mocne. Osoby, które palą papierosy, piją dużo kawy lub herbaty mogą mieć problem z nieestetycznymi plamami i przebarwieniami. Szczoteczka soniczna pozwala się ich skutecznie pozbyć. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem szczoteczki sonicznej, zajrzyj tutaj: https://www.oleole.pl/szczoteczki-elektryczne,typ-aparatu!szczoteczka-soniczna.bhtml - w ten sposób zrobisz najszybsze rozeznanie w różnorodnych modelach i znajdziesz szczoteczkę idealną dla siebie i swoich potrzeb.

Jak kupić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki soniczne w ostatnich czasach stały się bardzo modnym i popularnym rozwiązaniem. To bardzo dobrze, bo warto propagować każdą modę, która prowadzi do większego dbania o siebie i prowadzenia bardziej zdrowego trybu życia. Jednak nad zakupem szczoteczki sonicznej należy się bardzo dobrze zastanowić. Tylko w ten sposób uda Ci się wybrać szczoteczkę, która najlepiej będzie spełniać swoją funkcję i pomoże ci w dbaniu o stan twojej jamy ustnej. Co warto wziąć pod uwagę w takiej sytuacji?

Tryb pracy

To bardzo ważne, w końcu od tego zależy, jak twoja szczoteczka będzie pracować. Jeśli jest dobra ma co najmniej kilka różnorodnych trybów pracy, które łatwiej pomogą ci dopasować ją do swoich potrzeb i stanu swoich zębów. Z czasem stan zębów i potrzeby mogą się zmieniać, dlatego dobrze jest, gdy można zmodyfikować też tryb pracy szczoteczki, by bardziej przystawała do określonych realiów.

Szybkość

Każdy tryb pracy wiąże się z określoną szybkością - im szybciej pracuje, tym ma większe właściwości czyszczące. Musisz tu jednak zadbać o swoje zęby i dopasować prędkość pracy szczoteczki do ich potrzeb. Ważne jest też to, by móc to robić szybko i bez większych problemów. Dlatego panel powinien być wygodnie ukryty w rączce, tak by móc z niego korzystać bez żadnych problemów, nawet przy użyciu tylko jednej ręki.

Czas pracy

To jest też niezwykle istotne. W końcu ludziom nie zależy na szczoteczkach, które musieliby codziennie ładować, by były zdatne do użytku. To strata czasu i energii. Dużo lepiej jest postawić na coś, co ma bardzo pojemny akumulator i wytrzyma przy codziennym używaniu po kilka razy, nawet kilka tygodni. Minimum warte uwagi to okres około dwóch-trzech tygodni wydajnej pracy, choć znajdziesz też takie szczoteczki soniczne, które są w stanie pracować przez dziesięć tygodni. Oczywiście przy założeniu, że używasz szczoteczki z częstotliwością dwóch razy na dzień przez okres około dwóch-trzech minut za każdym razem.

Szczoteczka soniczna dla dziecka

Jeśli nie planujesz zakupu szczoteczki sonicznej dla siebie, ale dla swojego dziecka, musisz ją dopasować do jego potrzeb. Szczoteczki soniczne przeznaczone dla dzieci są odpowiednio mniejsze, a także działają delikatniej, by dziecko nie zrobiło sobie żadnej krzywdy.