kategoria: Technologia   dodane: 22/12/2022
Pakiet Office 2021 to najnowsza propozycja od firmy Microsoft. Funkcjonalne narzędzia znajdą zastosowanie zarówno w odniesieniu do klienta biznesowego, jak i prywatnego. Oprócz systemu operacyjnego jest to obowiązkowe oprogramowanie każdego urządzenia. Konkretne aplikacje umożliwiają realizację codziennych czynności pracowniczych w wielu firmach. Jakie aplikacje wchodzą w skład pakietu biurowego?

Microsoft – najpopularniejszy producent narzędzi biurowych

Komputer to obecnie obowiązkowe wyposażenie nie tylko każdego domu, ale także firmy – niezależnie od branży, w jakiej przedsiębiorstwo działa. W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań, sprzęt wzbogacony może być w różnego typu programy. Kluczową zawartością jest system operacyjny, który umożliwia wykonywanie wszelkich czynności w obrębie komputera bądź laptopa. Oprócz oprogramowania systemowego, konieczne jest także zainstalowanie pakietu biurowego, w którego skład wchodzą narzędzia o konkretnym przeznaczeniu.

Zdecydowanie najpopularniejszą firmą, oferującą narzędzia biurowe, jest marka Microsoft. Pakiet Office 2021 to najnowsza wersja kultowych już aplikacji, instalowanych na urządzeniach klientów indywidualnych oraz biznesowych. Ze względu na duże zróżnicowanie w oparciu o funkcjonalności, jakie poszczególne narzędzia posiadają, każdy z programów dedykowany jest konkretnemu przeznaczeniu. Decydując się na zakup pakietu Office 2021, jakie m.in. programy otrzymamy?

Narzędzia wchodzące w skład pakietu biurowego Office 2021

Microsoft Word to podstawowa aplikacja, służąca do tworzenia nieograniczonej ilości stron treści w formacie liniowym, przy wykorzystaniu różnego typu czcionek, rozmiarów czy kolorów. Narzędzie pozwala także na wstawianie tabel, obrazów bądź wykresów. Kolejnym przydatnym programem jest Microsoft Excel. Program oparty na arkuszach kalkulacyjnych, przy użyciu których możliwe jest tworzenie modeli finansowych lub analizowanie danych. Funkcje te są niezwykle przydatne w firmach, którym zależy na uzyskiwaniu przeglądu bilansu, rachunków zysków bądź strat. Innym rodzajem aplikacji jest Microsoft PowerPoint, którego celem jest tworzenie prezentacji multimedialnych. Ogromna ilość funkcji powala wykorzystywać np. animowane przejścia czy różnego typu efekty. W zależności od wariantu, na jaki się zdecydujemy – Professional, Home/Business, Home/Student – pakiet Office 2021 może obejmować także Microsoft Outlook, Microsoft OneNote, Microsoft Access czy Microsoft Teams. Chcąc nabyć pakiet biurowy, skorzystać możemy z oferty sklepu teamnet-software, w którym znajdziemy także oprogramowanie systemowe – np. Windows 8.1