kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 11/05/2020
Przez pandemię koronawirusa gospodarka nieco zwolniła. Zamknięte zostały gabinety kosmetyczne, fryzjerskie czy salony masażu. Próżno również szukać otwartej restauracji. Niedługo jednak wszystko wróci do normy. Warto zatem zadbać o komfort i bezpieczeństwo twoich klientów. Jak oczyścić salon i zapewnić tym samym odwiedzającym należytą higienę? Zastosuj dezynfekcję. Tutaj dowiesz się o jej rodzajach i metodach.

W dobie koronawirusa największą wartością stało się bezpieczeństwo. W miejscach publicznych, takich jak różnego rodzaju salony usługowe jest ono szczególnie ważne. Jesteś przedsiębiorcą? Zadbaj o bezpieczeństwo swoich klientów. Odwiedzający muszą bowiem mieć pewność, że korzystając z twoich usług, są należycie chronieni.

 

Oprócz stosowania wszelkiego rodzaju środków ochrony własnej, ważne jest również dezynfekowanie przedmiotów oraz pomieszczeń, gdzie pracujesz. O ile dezynfekcja przedmiotów nie jest problematyczna, o tyle oczyszczenie wnętrza może stanowić nie lada wyzwanie. Jak sobie z tym poradzić?

 

Przy dezynfekcji pomieszczeń warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firmy zajmujące się czyszczeniem, posiadają bowiem odpowiedni sprzęt, umiejętności oraz wiedzę, dzięki której doradzą ci najlepszy sposób dezynfekcji. Jakie są możliwości?

 

Ozonowanie pomieszczeń to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z zanieczyszczeniami. W większych miastach, takich jak Bydgoszcz, zwykle łatwo jest znaleźć firmę, która wykona tego typu usługę. Na czym polega ozonowanie? Gaz, wykorzystywany do dezynfekcji – ozon, to jeden z najsilniejszych utleniaczy. Dzięki swoim właściwościom zabija mikroorganizmy i bakterie. Rozpylany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Po dezynfekcji można swobodnie przebywać w pomieszczeniu, gdyż ozon nie wydziela brzydkiego, chemicznego zapachu.

 

Kolejną metodą jest zamgławienie ULV. Polega ono na wprowadzeniu mgły, składającej się z wody i specjalnego preparatu. Dzięki temu, iż rozprowadzany jest on w postaci gazu, dociera do trudno dostepnych miejsc. Zabija m.in. drobnoustroje. Rozpylany jest za pomocą specjalnego generatora. Po około 8 godzinach można przebywać w pomieszczeniu, które zostało zdezynfekowane.

 

Trzeci sposób to opryskiwanie. Jak wskazuje nazwa, polega na mechanicznym opryskiwaniu wnętrza pomieszczenia oraz powierzchni, które się w nim znajdują. W celu dezynfekcji wykorzystywana jest specjalna substancja chemiczna. Usuwa ona zanieczyszczenia jak i brzydki zapach, jednak pozostawia nieprzyjemną, chemiczną woń. Dlatego też, przed użytkowaniem pomieszczenia, należy odczekać co najmniej 12 godzin.

 

Czy warto?

 

Dezynfekcja jest szczególnie wskazana w miejscach, gdzie przechowywane jest jedzenie, w pomieszczeniach sanitarnych oraz użytkowych. Wnętrza powinno się czyścić i dezynfekować regularnie. Teraz, gdy ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zanieczyszczeń jest większe, warto zainwestować w jedną z metod usuwania szkodliwych drobnoustrojów i wirusów. Wybór zależy przede wszystkim od ceny danej usługi, jej skuteczności oraz komfortu w dalszym użytkowaniu pomieszczenia.

 

 

Artykuł utworzony przy współpracy z - Ozonowanie bydgoszcz