kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 28/09/2020
Wybór materaca to jedna z najważniejszych kwestii podczas kompletowania wyposażenia sypialni. Zapewnienie komfortu podczas snu wiąże się z inwestycją, która będzie miała wpływ również na cały układ kostno-szkieletowy, ponieważ dobrej jakości materac powinien podtrzymywać kręgosłup w odpowiedni sposób, aby uniemożliwić wystąpienie kontuzji. Zdaniem ekspertów skandynawskiej firmy Hilding Anders selekcja materaca powinna uwzględniać wiele czynników, przede wszystkim indywidualne preferencje dotyczące stopnia miękkości podłoża sypialnianego.

Jaki materac wybrać?

Według badań ekspertów, wybór materaca ma niebagatelny wpływ na samopoczucie podczas całego dnia. To, czy wstaniemy wyspani, czy zmęczeni, bezpośrednio wpływa na sposób funkcjonowania całego organizmu. Selekcja podłoża powinna zatem opierać się na konsultacji eksperckiej. Rekomendacje specjalistów są bardzo istotne, gdyż bezpośrednio oddziałują na kręgosłup i pozycję w jakiej śpimy.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, należy rozważyć przede wszystkim materiał z jakiego został wykonany materac. Inwestując w produkt firmy Hilding Anders możemy być pewni, że będziemy mieć do czynienia z produktem najwyższej jakości, gdyż każdy element znajdujący się w materacu został wykonany z dbałością nawet o najmniejszy szczegół.

Szczególnie rekomendowane są materace sprężynowe. Ze względu na zróżnicowane ceny produktów sprężynowych można wybrać element najbardziej odpowiedni dla niewielkiego i większego budżetu. 

Dla kogo materac sprężynowy będzie najlepszym wyborem?

Materac sprężynowy sprawdzi się w przypadku osób, które narzekają na bóle stawów. Sprężyny dopasowują się idealnie do naturalnych krzywizn kręgosłupa, przez co nocny odpoczynek jest wyjątkowo komfortowy. Do wyboru jest wiele opcji, między innymi tradycyjne wypełnienie bonellowe oraz nowocześniejsze rozwiązania, czyli materace kieszeniowe oraz zaawansowane typu pocket i multipocket.

Wypełnienie bonellowe przeznaczone jest dla osób o ograniczonym budżecie, które chcą podnieść jakość, a zarazem higienę snu. Pomimo niewielkiego nakładu finansowego materac spełnia swoje podstawowe funkcje, a przede wszystkim umożliwia komfortowy i bezpieczny sen. Warto jednak podkreślić, że typowe materace bonellowe odchodzą do lamusa i zastępowane są nowoczesnymi materacami kieszeniowymi.

Eksperci skandynawskiej marki Hilding Anders polecają to rozwiązanie każdemu - materace kieszeniowe oferują świetne podparcie całej sylwetki dzięki pracy każdej pojedynczej sprężynki w pojedynczej kieszonce z flizeliny. Materace typu pocket wymagają już nieco większego budżetu, jednak posiadają dodatkowe struktury sprężynowe zlokalizowane we wnętrzu materaca. Więcej sprężyn przyczynia się do relaksu i odprężenia, ponieważ podłoże sypialniane dopasowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie nie wywołuje niewygodnych odkształceń. Typ multipocket to najczęstszy wybór klientów poszukujących najwyższej jakości materaca, który posłuży przez wiele lat. Kupując materac 180x200 należy rozważyć najdogodniejszą wersję, która sprawdzi się w przypadku sypialni jednoosobowej oraz rodzinnej.

Materac sprężynowy - rekomendacja specjalistów

Eksperci z Hilding Anders jednogłośnie polecają materace sprężynowe kieszeniowe w przypadku osób, które zmagają się z chronicznymi bólami kręgosłupa. To odpowiedni wybór również dla seniorów, ponieważ układ sprężyn w odpowiedni sposób podtrzymuje kręgosłup, przez co niemożliwe staje się nabawienie się kontuzji. 

Sprężynowy materac kieszeniowy jest również rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl. Portal skupia profesjonalistów z dziedziny fizjoterapii, którzy udzielają profesjonalnych porad odnoszących się do zdrowego trybu życia oraz kwestii zdrowotnych. 

Hilding Anders to marka, która od wielu lat posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Międzynarodowy producent materacy posiada w swojej ofercie propozycje najwyższej jakości, które przez wiele lat służą w niezmienionej formie. Zakup odpowiedniego sprężynowego materaca może odmienić ich stan zdrowia i samopoczucie!

Warto rozważyć zakup tego typu produktu zarówno dla osób starszych, jak i również do dziecięcej sypialni. Młode osoby, które wciąż rosną, muszą posiadać odpowiednie podłoże sypialniane, które odpowiednio będzie podtrzymywać ich kręgosłup, umożliwiając bezpieczny sen. Wybierając materac profesjonalnej firmy inwestujemy we własne zdrowie!

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.