kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 06/08/2020
Dowiedz się, który z tych dwóch typów materacy lepiej odpowie na Twoje potrzeby.

Materac kieszeniowy - dla kogo

Materac kieszeniowy to rodzaj materaca sprężynowego, w którym sprężyny, jak sama nazwa wskazuje, są zamknięte w kieszeniach. Dzięki temu wszelkie drgania są w nim amortyzowane. Gdy usiądziesz na łóżku lub zmienisz pozycję w nocy, materac ugnie się tylko w tym jednym miejscu i nie będzie cały falował. Dla kogo to idealny materac? Na pewno dla par, bo partnerzy nie czują swoich wzajemnych ruchów. Tak jest również w przypadku materaca Hilding Fandango z aż siedmioma stopniami twardości, które gwarantują Waszej dwójce komfortowy wypoczynek. Materace kieszeniowe są też polecane osobom o wysokiej wadze, bo są one zazwyczaj bardziej wytrzymałe od innych typów materacy. Taki materac powinien mieć też podwyższoną twardość, jak model Hilding Pasodoble. Na jego wysoką twardość wpływa dodatek włókien kokosa. Materac kieszeniowy dla osoby starszej albo z problemami z kręgosłupem powinien mieć dodatek pianki termoelastycznej. Takie połączenie zagwarantuje najlepsze podparcie kręgosłupa.

 

Materac lateksowy - jak się sprawdzi w sypialni

To materac piankowy, który pozwala bardzo komfortowo wypoczywać. Materac lateksowy jest zwłaszcza polecany alergikom lub osobom z problemami skórnymi. Lateks to materiał, który bardzo rzadko uczula. Do tego między warstwami pianki lateksowej panuje bardzo dobra wentylacja. Oznacza to, że w tym typie materaca nie gromadzi się tak łatwo wilgoć, a przez to nie rozwijają wirusy, grzyby, bakterie czy roztocza, które mogą wywoływać alergię. Materac Hilding Melody posiada też specjalne otwory w warstwach pianki, co zapewnia jeszcze lepszą wentylację oraz chroni przed mikroorganizmami.
Z tego powodu materace lateksowe są polecane też dzieciom, zwłaszcza niemowlakom. Materac lateksowy, dzięki świetnej wentylacji, jest też idealny dla osób, którym często jest gorąco w trakcie nocy i które często się pocą. Wtedy warto wybrać materac taki jak Hilding Flamenco. Jest on wyposażony w pokrowiec Tencel, który absorbuje nadmiar wilgoci ze skóry. Dzięki temu gwarantuje Ci większy komfort podczas snu, a także umożliwia właściwą higienę materaca.

 

 

Materac kieszeniowy a lateksowy - podsumowanie

Oba typy materacy to jedne z najnowocześniejszych obecnie materacy. Są one bardzo wytrzymałe i bezpieczne. Materace kieszeniowe są na pewno najlepszym wyborem, gdy ważna jest podwyższona wytrzymałość materaca, czy to z powodu wysokiej wagi ciała czy spania na materacu dwóch osób. Materace lateksowe to dobry wybór dla osób o bardzo delikatnej skórze czy astmatyków. Warto pamiętać, że ważne są też wymiary materaca. W przypadku kieszeniowego materaca dla par klasyczny materac 120x200 cm może okazać się za mały i lepiej sprawdzi się na przykład ten o wymiarach 140x200 cm. 

 

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.