kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 19/06/2020
Jedną z podstaw wartościowego snu, który pozwoli na odpoczynek umysłu i regenerację organizmu, jest odpowiednio dobrany materac. Rynek wypełniony jest ofertami wielu renomowanych producentów, a dystrybutorzy proponują coraz to lepsze warunki zakupu nowoczesnych materacy piankowych czy przystosowanych dla alergików modeli lateksowych. Marka Hilding wprowadziła niedawno zupełnie nową konstrukcję z wkładką utwardzającą wykonaną z włókien kokosowych. Czym jednak model ten różni się od popularnych materacy termoelastycznych? Poznaj zalety obu konstrukcji i sprawdź, która lepiej sprawdzi się w sypialni.

Materac z pianką termoelastyczną – sprawdzona i trwała konstrukcja na każdą okazję

Jeszcze 20-30 lat temu prym wiodły materace sprężynowe, które ze względu na swoją szeroką dostępność oraz cenę były oczywistym i nierzadko jedynym wyborem w temacie uzupełnienia łóżka. Z czasem jednak zmieniło się to i wraz z pojawieniem się na lokalnym, a także globalnym rynku sprawdzonych marek, użytkownik zyskał wiele nowych opcji doboru wygodnego materaca. Jednym z tych producentów był Hilding Anders, który dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji i materiałom wysokiej jakości. Osiągnął prym w kwestii produkcji materacy różnego rodzaju, a szczególną popularnością zaczęły cieszyć się materace piankowe.

Wypełniony miękką acz wytrzymałą pianką termoelastyczną, takie materace był znacznie bardziej komfortową alternatywą dla osób poszukujących jakościowego snu. Z powodzeniem zaczęto je stosować i do dziś są używane zarówno w klinikach czy szpitalach, jak i sypialniach zwykłych użytkowników. Materac termoelastyczny daje przede wszystkim pewność, że ciało danej osoby będzie we właściwej pozycji przez cały okres trwania snu, co znacząco zmniejszy prawdopodobieństwo bólu pleców o poranku. Warto również wspomnieć o uniwersalności takiego materaca, bowiem pasuje on zarówno do sypialni singla, pary czy dziecka.

Materac z kokosem, czyli nowość, którą warto mieć na oku

Ciekawą propozycją w kwestii doboru materaca jest ten z kokosem, który niedawno pojawił się w ofercie produktów marki Hilding. Jest to przede wszystkim materac hybrydowy, którego wypełnienie to połączenie sprężyn kieszeniowych z elastyczną, odporna na trwałe odksztłacenia pianką. Pozwoliło to na uzyskanie niesamowitej elastyczności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej trwałości i wszystkich zalet, jakie zazwyczaj przypisywane są innym, znacznie droższym konstrukcjom.

Materac z kokosem wyróżnia się na tle innych modeli wkładką wykonaną z włókien kokosa, która zapobiega rozwojowi bakterii i innych niepożądanych mikroorganizmów. Każdego dnia, podczas snu, skóra łuszczy się, ciało poci, a część słabszych włosów wypada – wszystko to stanowi doskonałą pożywkę dla grzybów, co przyspiesza ich rozwój. Wkładka kokosowa skutecznie blokuje rozwój pleśni, dzięki czemu cały materac przypadnie do gustu alergikom.

Materac z pianką czy koksem – jak wybrać ten właściwy?

Dobór odpowiedniego materaca nigdy nie jest łatwym zadaniem, dlatego w tym przypadku warto zdać się na własne preferencje i potrzeby. Materac z pianką termoelastyczną to doskonała propozycja do większości sypialni, z kolei konstrukcja z kokosem to coś polecanego szczególnie osobom wrażliwym na działanie bakterii. Więcej informacji o tym, jak wybrać odpowiedni materac można znaleźć w artykule: Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.