kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 28/07/2020
Sen to jeden z kluczowych aspektów życia każdego człowieka, dlatego wybierając materac niezwykle istotne jest dobranie konstrukcji, która zapewni odpoczynek dla mięśni i będzie jednocześnie podparciem dla kręgosłupa na całej jego długości. Nie inaczej jest w przypadku materacy dziecięcych, które powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych na wielu płaszczyznach – rozmiaru, twardości czy właściwej wentylacji, zapobiegając namnażaniu się szkodliwych bakterii czy pleśni. Sprawdź, co w temacie materacy dziecięcych, mają do powiedzenia eksperci grupy Hilding Anders, lidera wśród producentów, który został doceniony przez wielu branżowych specjalistów.

Rozmiar materaca dla dzieci – na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas przeglądania kolejnych ofert?

Wybierając materac dla dzieci warto mieć na uwadze to, że najmłodsi rosną bardzo szybko, a ich budowa ciała zmienia się z miesiąca na miesiąc, dlatego materac, na którym będą spały, musi być do tego właściwie dostosowany. Kluczowe jest tutaj dobranie nie tylko materiału, z którego został wykonany dany model, ale również rozmiaru konkretnej konstrukcji. Materac o odpowiednich wymiarach zapewni podparcie dla ciała dziecka na całej jego długości. Warto przy tym pamiętać, że dziecko, zwłaszcza w okresie niemowlęcym, jest niezwykle aktywne podczas snu, dlatego materac musi odpowiednio reagować na wszystkie niespodziewane ruchy. Równie ważne jest też to, by konstrukcja była na tyle szeroko, żeby dziecko nie spadło z łóżka podczas snu, a materac cechował się takimi samymi właściwościami w każdym jego punkcie.

Dlatego tak istotne jest dobranie modelu o odpowiednich wymiarach i właściwościach – materac 120x200 z wkładem z pianki termoelastycznej marki Hilding Anders to doskonała propozycja dla najmłodszych, która będzie wyborem na lata. Uniwersalne wymiary sprawdzą się wśród dzieci o różnej budowie ciała i wadze, a wypełnienie doskonale podtrzyma kręgosłup w zalecanym przez lekarzy kształcie (litera S).

Materac antyalergiczny – jak dobrać konstrukcję dostosowaną do potrzeb dzieci?

Jedną z kluczowych kwestii podczas doboru materaca dla dziecka jest to, by był on antyalergiczny. W trakcie dorastania, układ odpornościowy młodych ludzi nie działa często z pełną sprawnością (zwłaszcza u kilkulatków), dlatego są oni narażeni na różnego rodzaju infekcje. Materace bywają często siedliskiem bakterii i drobnoustrojów, dla których pożywkę stanowią pot, włosy i skóra, który łuszczy się podczas snu. Dlatego właśnie materace dla dzieci muszą cechować się dobrą wentylacją powietrza, by zapobiegać rozwojowi pleśni. Pomaga w tym właściwie dobrany pokrowiec, który powinien być miły w dotyku (pamiętajmy, że na materacu będzie spało dziecko), a jego zdejmowanie powinno być intuicyjne, co ułatwi pranie i utrzymanie materaca w czystości.

Pomocne mogą być również różnego rodzaju wkładki antybakteryjne – w materacach marki Hilding Anders stosuje się piankę z naturalnego lateksu, który zatrzymuje rozwój niepożądanych organizmów. Wkładkę z lateksu można również umieścić w materacu kieszeniowym. Nowością są materace kokosowe stworzone z myślą o alergikach i dzieciach.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.