kategoria: Technologia   dodane: 04/07/2022
W jakie aplikacje wyposażyć swój telefon? Wybraliśmy dla was najlepsze darmowe apki, dzięki którym będziecie przygotowani na większość sytuacji.

Aplikacje na smartfony sprawiają, że oprócz połączenia z Internetem stają się one „inteligentnymi” urządzeniami. Dzięki nim tak naprawdę możecie wykorzystać w pełni potencjał swojego smartfona. Producenci smartfonów często sprzedają swoje produkty z preinstalowanymi aplikacjami, ale rzadko są one potrzebne do czegokolwiek. W tym newsie skupiliśmy się na takich, które przydadzą wam się w realnym życiu – czy to w podróży czy to dla nauki. Poznajcie najważniejsze aplikacje przydatne na co dzień.

Przydatne darmowe aplikacje na smartfon

 

Menedżer plików to prawdziwy must have na każdym telefonie. Dzięki niemu można łatwo otwierać pliki, przenosić je, rozpakowywać archiwa ZIP albo RAR i wiele więcej. Krótko mówiąc taka aplikacja (np. Mi File Manager) pozwala usuwać niepotrzebne pliki, znajdować pobrane pliki i lepiej organizować wszystko, co pobieracie. Może również pomóc w znalezieniu winowajców zapełnionej pamięci w telefonie.

Co więcej, wiele takich aplikacji umożliwia automatyczne oczyszczanie pamięci telefonu z niepotrzebnych plików, sortowanie czy szybkie wyszukiwanie. Jeśli wolicie bardziej klasyczne rozwiązania, możecie pobrać Total Commander, który jest mniej rozbudowany, ale tym samym prostszy w obsłudze i wolny od reklam.

W podróży przydadzą wam się także aplikacje rozrywkowe. Poza tradycyjnymi grami czy łamigłówkami, coraz większą popularność zyskują aplikacje bukmacherskie. Dzięki nim możecie bowiem obstawiać mecze w dowolnym miejscu na ziemi. Jedną z najpopularniejszych jest aplikacja STS - https://www.probukmacher.pl/bukmacherzy/sts-opinie/sts-aplikacja/.

 

Biurowe aplikacje przydatne na co dzień

 

W tym przypadku naprawdę nie ma o czym dyskutować. O ile pakiet Office na komputerze jest płatny, o tyle Microsoft był na tyle miły, że na Android jest on zupełnie darmowy i bez reklam. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych aplikacji biurowych. Microsoft oferuje poszczególne części pakietu Office w postaci indywidualnych aplikacji, więc każdą trzeba zainstalować osobno. Tak naprawdę ma to tylko plusy, bowiem nie każdy potrzebuje Excela czy PowerPointa na swoim smartfonie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie lubicie Microsoftu czy jego produktów, alternatywą może być również udany WPS Office. To także darmowa przydatna aplikacja, w której jednak znajdziecie irytujące reklamy. Jej dużą zaletą jest fakt, że w ramach pojedynczej aplikacji obsługuje pliki we wszystkich formatach biurowych. To m.in. doc, xls, csv, xml, pdf, cmd, zip czy ppt. W kontekście aplikacji na ios polecamy natomiast Polaris Office. Obydwa produkty mogą przydać się np. na studia.

Jeśli zainstalujecie WPS Office możecie nim otworzyć plik pdf, co czasem nie jest nawet potrzebne. Większość telefonów ma bowiem fabrycznie zainstalowaną przeglądarkę plików PDF. Jeśli jednak tak nie jest, pamiętajcie, że na telefonie można zainstalować Adobe Acrobat Reader. To oryginalna aplikacja od Adobe, a więc firmy, która rozsławiła format pdf na całym świecie.

Odtwarzanie muzyki i wideo

Jeśli szukacie aplikacji do odtwarzania muzyki, Spotify jest oczywistym wyborem. Darmowa wersja z reklamami jest wystarczająca dla niewymagających użytkowników, a jeśli często słuchacie piosenek, zalecamy kupić płatną wersję za ok. 25 złotych miesięcznie. Jeśli jesteście fanami retro i trzymacie ulubione piosenki w pamięci telefonu, możecie skorzystać z odtwarzacza aplikacji Audify, która ma wiele przydatnych funkcji na co dzień. To m.in. sortowanie muzyki na listy odtwarzania, ustawianie dzwonków z odtwarzacza i wiele innych. Aplikacja jest bezpłatna i bez reklam co jest dodatkową zaletą.

Jeśli chodzi o oglądanie filmów i nagranych video, VLC Player jest oczywistym wyborem na Androida. Obsługuje wideo i muzykę w większości możliwych formatów. Obsługiwane sa np. mp4, avi, mov, wv czy aac. W aplikacji nie zabrakło obsługi napisów i streamingu z dysku sieciowego. Także w tym przypadku aplikacja jest bezpłatna i bez reklam.

Klasyką gatunku w przypadku video jest oczywiście YouTube, a jeśli chcecie pobrać filmy z tego serwisu, polecamy aplikację NewPipe.

Audiobooki i podcasty to format, który wciąż zyskuje na popularności. Jakie są najlepsze aplikacje do podcastów? Oczywistym wyborem dla fanów tego rodzaju rozrywki jest Simple Audiobook Player Free. Zachwyca on minimalistycznym wyglądem i wszystkimi niezbędnymi funkcjami. Nie brakuje robienia zakładek, przyspieszania czy spowalniania audiobooków, a także obsługi wielu formatów.

Jakie inne przydatne darmowe aplikacje? Kod QR to podstawa

Kody kreskowe i kody QR można znaleźć praktycznie wszędzie. W sklepach, muzeach bankach czy w instrukcjach produktów. Aby jednak móc je czytać, musicie mieć zainstalowany czytnik w telefonie. Mamy dla was jeden naprawdę godny polecenia produkt, który nazywa się po prostu Czytnik kodów QR. Jest bezpłatny (zawierając reklamy) i oferuje zaawansowane funkcje, takie jak tworzenie etykiet. Oprócz kodów QR obsługuje również formaty ISBN, EAN czy UPC.

W dzisiejszych czasach ilość aplikacji na ios czy na android jest po prostu przytłaczająca. Warto więc dobrze wybrać te, które naprawdę się wam przydadzą – np. w pracy zdalnej – a nie zapychacze miejsca w pamięci telefonu.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet organizowane przez firmy znajdujące się na stronie https://www.probukmacher.pl/ posiadają odpowiednie zezwolenie Ministerstwa Finansów na działanie na terenie Polski.

Zakaz wstępu na stronę internetową i udział w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Artykuł sponsorowany