kategoria: Turystyka   dodane: 29/01/2020
Form podróżowania i zwiedzania świata jest naprawdę wiele. Począwszy od transportu, skończywszy na miejscu zakwaterowania. W zależności od tego, czy jesteś nastawiony na odpoczynek, kontakt z naturą, zwiedzanie lub poznanie miejscowej kultury i obyczajów, w odpowiedni sposób planujesz swoje wakacje. Zastanawiasz się, czy zdecydować się na wygodną opcję all inclusive, a może samemu przygotowywać posiłki na kempingowej kuchence gazowej? Nie wiesz jaka opcja będzie najbardziej odpowiednia dla ciebie? Poznaj 3 formy wypoczynku, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wakacje pod namiotem

 

Jedna z form wypoczynku, na które zabierali nas nasi rodzice i dziadkowie. Polecana jest głównie dla ludzi młodych, którzy nie potrzebują zbyt wielu wygód, aby przyjemnie spędzić wakacje. Czego możesz się spodziewać spędzając urlop w ten sposób? Niewątpliwie jest to okazja do zjednoczenia się z naturą. Nocleg na łonie przyrody wyciszy oraz pomoże w relaksie. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na rozbicie namiotu poza polem kempingowym możesz liczyć na dreszczyk emocji oraz prawdziwie spartańskie warunki. Właśnie. Brak wygód może być dla niektórych odstraszający.  Nocując na namiocie trzeba być przygotowanym na specyficzne warunki sanitarne. Pola namiotowe oferują zwykle toalety oraz prysznice, natomiast rozbicie obozowiska „na dziko” może wymagać kąpieli w rzece. Oprócz tego, wakacje pod namiotem nie uchronią przed złą pogodą. Tak naprawdę jest się od niej uzależnionym. Siedzenie w namiocie z powodu deszczu i złej pogody może znacznie zniechęcić do tej formy wypoczynku. Oprócz tego, przebywanie na łonie natury wiąże się z bezpośrednim i ciągłym kontaktem z owadami i insektami. W związku z tym, osoby mocno wrażliwe i bojaźliwe nie będą w stanie się zrelaksować. We własnym zakresie trzeba będzie również zadbać o wyżywienie. Konieczność przygotowywania posiłków na polowej kuchence gazowej nie wszystkim będzie odpowiadało. Jeżeli natomiast w pobliżu znajduje się zaplecze gastronomiczne, ten problem nie powinien stanowić przeszkody. Duży, a dla niektórych najważniejszy plus to niskie koszta wakacji pod namiotem. Sprawdzi się to idealnie dla młodych ludzi, rządnych przygód, niewymagających wysokich standardów. Rozbić namiot można prawie wszędzie, dlatego też podróżnicy przemieszczający się pieszo docenią tą wygodę. 

 

Hotel z all inclusive

 

Hotel w miejscowości turystycznej, z możliwością wyżywienia all inclusive to opcja idealna dla osób pragnących przede wszystkim relaksu. Jest to bowiem bardzo wygodna forma spędzania wakacji, w której nie musisz martwić się prawie o nic. Wyżywienie w postaci szwedzkiego stołu zwykle dostępne jest dla gości od rana do wieczora. Czasem w jego skład wchodzą także napoje oraz alkohol. Dzięki temu, turysta może jeść do woli i bez ograniczeń. Jest niestety także druga strona medalu. Jeżeli jedzenie jest smaczne, ciężko jest się od niego oderwać. Przez to niektórzy swoje wakacje spędzają tylko w hotelu, nie zwiedzając okolicy. Jeżeli natomiast posiłki nie będą ci smakować, nie masz możliwości ich zmiany. W przypadku jedzenia w różnych lokalnych restauracjach masz także możliwość spróbowania różnych, miejscowych przysmaków. Hotele natomiast często oferują dania skomponowane typowo pod turystów. Jeżeli twoim zamiarem są częste wycieczki w celu zwiedzania okolicy, opcja all inclusive nie jest konieczna. Jesteś bowiem zobowiązany, aby na posiłek wrócić do hotelu. Kiedy jednak tego nie zrobisz, zwyczajnie nie skorzystasz z tej opcji w pełni, a w efekcie przepłacisz. Dodatkowo, zakwaterowanie w podobnym hotelu oznacza brak styczności z kultura danego miejsca. Dlaczego? Zwykle apartamenty umieszczane są w typowo turystycznych miejscowościach. Ich skupiska przypominają bardziej blokowiska z basenami, niż zwykłe miasteczko, gdzie prowadzi życie miejscowa ludność. Podsumowując, hotel z all inclusive to dobra opcja dla wygodnych oraz rodzin z dziećmi. Jeżeli jesteś nastawiony przede wszystkim na relaks, all inclusive jest właśnie dla ciebie.

 

Wakacje zagranicą z Airbnb

 

Ta forma jest przeznaczona głównie dla osób odważnych i zaprawionych w bojach podróżowania. Wycieczka zagranicę oraz korzystanie z zakwaterowania w stylu Airbnb wymaga pewnego obycia. Jak wygląda taki nocleg? Airbnb to nazwa serwisu internetowego zrzeszającego hotelarzy i gospodarzy z całego świata. Za jej pośrednictwem wynajmiesz hotel, apartament, domek na drzewie, a także pokój lub całe prywatne mieszkanie. Zaletą korzystania z ofert Airbnb jest ich niższa cena w stosunku do kwot regularnych hoteli. Oprócz tego, można tam znaleźć niezwykłe miejsca, jak namioty-bańki czy domki na drzewie. Jest to także okazja do namacalnego kontaktu z miejscową kulturą i zwyczajami. Powód? Oprócz zakwaterowania w miejscach zwykle niedostępnych dla zwykłych hotelarzy, np. w centrum danej wioski, dodatkową zaletą jest to, że mieszkając w prywatnym lokalu, gospodarz zwykle angażuje się w pomoc turystom. Pokazuje okoliczne atrakcje, zapoznaje ze zwyczajami i opowiada o miejscowości. Ma on bardzo indywidualne podejście do gościa, na co nie można liczyć w zwykłych hotelach. Osoby korzystające z Airbnb muszą dobrze znać język angielski. Cała strona jest bowiem w języku obcym. Również aby dogadać szczegóły z właścicielem, trzeba umieć się z nim porozumieć. Oprócz tego, dobrze jest zrobić porządne rozeznanie. Należy dokładnie sprawdzić miejsce, które chcemy wynająć, opinie o gospodarzu, a także sposób płatności. Początki mogą się wydawać trudne, jednak jeżeli dobrze przygotujesz się na taką formę wypoczynku, na pewno cię nie zawiedzie. Podobna opcja jest polecana przede wszystkim dla osób odważnych i dobrze zorganizowanych.