kategoria: Technologia   dodane: 09/10/2020
Coraz więcej osób wymienia tradycyjne zegarki na smartwatche. Zbliżające się święta intensyfikują wpisywanie takich zegarków na swoją wymarzoną listę prezentową. Nadchodzący nowy rok także sprzyja decyzjom o zmianie dotychczasowego stylu życia na bardziej aktywny - czy taki inteligentny zegarek może w tym pomóc? Stale rozwijający się rynek tych produktów dowodzi, że owszem! Nie są one niespodziewanymi wytworami technologii - już kilka dekad temu pisarze science-fiction opisywali ludzi z przenośnymi komputerami noszonymi na nadgarstkach.

1. Smartwatch podaje zawsze aktualną godzinę o wiele dokładniej niż standardowy zegarek

2. Nie potrzebujesz smartphone'a, aby skomunikować się z bliskimi - Twój smartwatch nigdy Cię nie zawiedzie

3. Smartwatch to Twój indywidualny trener i ratownik

4. Producenci inteligentnych zegarków stale dodają nowe funkcjonalności

 

 

Smartwatch podaje zawsze aktualną godzinę o wiele dokładniej niż standardowy zegarek

 

Każdy klasyczny zegarek, nawet z certyfikowanym chronometrem może podawać godzinę z opóźnieniem sięgającym nawet kilkunastu minut miesięcznie (szczególnie w przypadku tanich modeli). Dodatkowo - każda zmiana czasu musi zostać wprowadzona ręcznie. Jest to szczególnie kłopotliwe przy częstych podróżach i zmianach stref czasowych. W przypadku korzystania z takich inteligentnych zegarków ten problem znika - nie tylko podaje dokładną godzinę, ale może też wskazywać kilka stref czasowych jednocześnie.

 

Nie potrzebujesz smartphone'a, aby skomunikować się z bliskimi - Twój smartwatch nigdy Cię nie zawiedzie

 

Wybrałeś się na spontaniczne zakupy bez telefonu i chcesz zadzwonić do domowników z pytaniem o listę najpotrzebniejszych rzeczy? Rozładował Ci się telefon, a potrzebujesz się z kimś skontaktować? Nosząc smartwatch nie zostaniesz zaskoczony brakiem możliwości skomunikowania się z bliskimi. Co więcej, taki inteligentny zegarek pozwoli Ci także odpisać na wiadomość bez klawiatury! Nie jest to w żadnym razie pieśń przyszłości, a rzeczywistość, która oferuje nowoczesne i wygodne rozwiązania ułatwiające życie.

 

Smartwatch to Twój indywidualny trener i ratownik

 

Obecnie każdy model inteligentnego zegarka jest wyposażony w jakieś funkcje fitness. Niektóre modele, takie jak Polar czy Garmin wysyłają spersonalizowane plany treningowe. Nowoczesny smartphone umożliwia śledzenie aktywności fizycznej i pracę serca. Niektóre modele zegarków są wyposażone w funkcję automatycznego wykrywania upadku i wezwania pomocy. Przydatną opcją jest także udostępnianie lokalizacji - jest to szczególnie przydatne gdy chcesz udać się na samotną wyprawę, ale zależy Ci na tym, aby ktoś z bliskich miał możliwość sprawdzenia gdzie jesteś.

 

Producenci inteligentnych zegarków stale dodają nowe funkcjonalności

 

Niezależnie od tego, jakie powody skłaniają Cię do zakupu smartwatcha - możliwość wykonywania połączeń, monitorowanie aktywności fizycznej i pracy serca, udostępnianie geolokalizacji - to tylko przykłady zastosowań inteligentnych zegarków. W przyszłości mogą stać się pomocne przy zbieraniu danych medycznych użytkownika. Nowe zastosowania to tylko kwestia czasu - producenci prześcigają się w opracowywaniu nowych pomysłów na dodatkowe zastosowania smartwatcha.