kategoria: Biznes i finanse   dodane: 22/06/2021
Pomysł posiadania własnego biznesu jest bardzo kuszący. Może niektórzy z Was marzyli o tym od dłuższego czasu i potrzebujecie tylko odrobiny odwagi lub pieniędzy, żeby zacząć. Inni mają wrodzonego ducha przedsiębiorczości, ale nie mieli niezbędnej inspiracji.

W tym artykule chcemy zainspirować obie kategorie, proponując zarówno pomysły na finansowanie, jak i pomysły biznesowe.

Jeśli potrzebujesz tylko kapitału, masz kilka rodzajów finansowania:

  • Poszukaj inwestorów: w zależności od rodzaju działalności, którą chcesz rozwijać i wymaganego kapitału, możesz zdecydować się na fundusze inwestycyjne, programy specjalne lub fundusze europejskie

  • Uzyskaj dostęp do pożyczki: instytucje finansowe, zarówno bankowe, jak i pozabankowe, oferują różne opcje pożyczania. Jeśli potrzebna inwestycja do mniej niż 5.000 PLN, warto rozważyć również pożyczki pozabankowe, ponieważ są one znacznie łatwiejsze do uzyskania, a cały proces znacznie szybszy. Aby uzyskać dobry przegląd dostępnych pożyczek pozabankowych, możesz skorzystać z Moneezy - internetowej platformy do porównywania pożyczek pozabankowych, w 100% darmowej i łatwej w użyciu.

Jeśli brakuje Ci inspiracji, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na biznes:

  • Usługi sprzątania: możesz zacząć ten biznes w kilku krokach. Jeśli nie masz nic przeciwko pracy wieczornej, możesz skupić się na biurach i innych firmach lub sklepach. Ten biznes nie wymaga dużych inwestycji, wymaga jedynie środków czystości odkurzacza i motywacji.

  • Firma organizująca eventy: możesz zacząć od mniejszych wydarzeń, takich jak urodziny dla dzieci lub dorosłych, premiery książek itp. Inwestycja jest bardzo niewielka, ponieważ koszt dekoracji pokrywa klient. Ale w tym biznesie trzeba być trochę kreatywnym i stawić czoła presji.

  • Doradztwo w swojej specjalizacji: aby być konsultantem, musisz mieć w czymś wiedzę ekspercką. Bez względu na branżę, w której pracujesz, możesz wykorzystać to doświadczenie, aby pomóc innym ludziom robić podobne rzeczy bez popełniania tych samych błędów, które sam popełniłeś.

  • Sklep internetowy: e-commerce stają się coraz bardziej popularne i nie zawierają kosztów takich jak czynsz czy opłaty za prąd, zwłaszcza teraz podczas pandemii. Bycie sprzedawcą na Amazon to biznes na pełen etat i może być bardzo opłacalny, ale możesz też sprzedawać na własnej stronie lub na innych platformach (Olx, Facebook itp.). Do tego biznesu będziesz potrzebować kilku rodzajów inwestycji: przede wszystkim produktów, które zamierzasz sprzedawać, a także inwestycji w postaci czasu i energii, aby zdobyć niezbędną wiedzę do zarządzania e-biznesem.

  • Dekorator wnętrz: nie potrzebujesz specjalnego dyplomu (choć kurs specjalizacyjny na pewno Ci pomoże), a jedynie dobrze rozwinięty zmysł estetyczny i kreatywny umysł. Opinie klientów i sposób, w jaki urządzasz swoje przestrzenie, z czasem staną się Twoją wizytówką.

  • Copywriting w marketingu: Jeśli lubisz pisać i wiesz, jak podejść i wyjaśnić złożone tematy, możesz zrobić karierę w marketingu. Możesz znaleźć wiele kursów online, organizowanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych specjalistów.

  • Salon fryzjerski (lub kosmetyczny, manicure itp.): Fryzura to popularny biznes, który może być bardzo dochodowy. Zazwyczaj salon fryzjerski zakłada ktoś, kto ma już karierę w tej dziedzinie i chce się przebranżowić. Jeśli posiadasz już niezbędne przeszkolenie, licencję i doświadczenie w salonie fryzjerskim, prawdopodobnie masz lojalnych klientów, którzy będą za Tobą podążać bez wahania.

Czy znalazłeś coś, co ci się podoba? Jeśli tak, to czas na plan działania, im szybciej zaczniesz, tym lepiej.