kategoria: Technologia   dodane: 11/05/2021
Słuchawki bezprzewodowe na dobre zastąpiły już wersje klasyczną z przewodami. Oprócz bardzo dobrej jakości dźwięku zapewniają użytkownikowi wygodę i komfort. Niektóre modele charakteryzują się bardzo długą pracą na jednym ładowaniu baterii. Bardzo duży wzrost popularności słuchawek bezprzewodowych skłoniło wiele osób do poszukiwań informacji w internecie, czym kierować się przy zakupie tego typu sprzętu. Podpowiemy na jakie kwestię zwrócić największą uwagę.

Na samym początku podkreślmy dużą przewagę słuchawek bezprzewodowych. Ich budowa sprawia, że użytkownik już nie musi martwić się o problematyczne przewody.

 

Chyba każdy z nas był już w sytuacji, gdy po wyjęciu z plecaka czy kieszeni słuchawki przewodowe były tak splątane, że bardzo długi czas zajęło przywrócenie ich do stanu używalności. Każdy użytkownik słuchawek z przewodem doświadczył też zapewne bolesnego wypadnięcia ich podczas zahaczenia kabla o jakiś przedmiot.

 

Słuchawki bezprzewodowe rozwiązują wszystkie te problemy. Łączą się z urządzeniem, najczęściej za pomocą Bluetooth. Zaawansowane modele posiadają mikrofon, funkcjonalny przycisk, który umożliwia odbieranie połączeń czy zmianę muzyki, a nawet sterowanie głosowe.

 

Na co jednak zwracać uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe?

 

 

Czas pracy baterii

 

Nawet najlepszy model słuchawek nie stanie się naszym ulubionym, jeżeli mimo świetnej jakości dźwięku będziemy musieli je co chwile ładować. Poszukując więc dobrego modelu słuchawek czas jaki słuchawki mogą wytrzymać na jednym ładowaniu jest jednym z ważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę. Pamiętaj, że nie zawsze większa bateria oznacza dłuższą pracę bez ładowania.

 

Jakość dźwięku

 

Oczywiście drugim najważniejszym parametrem jest sama jakoś dźwięku. Początkowo słuchawki bezprzewodowe cechowały się gorszym dźwiękiem niż ich odpowiedniki z przewodami. Jednak czasy te już dawno minęły, a nowoczesne słuchawki bezprzewodowe cechują się nieskazitelną jakością dźwięków płynących nam wprost do uszu.

 

Wygodna i waga słuchawek

 

Tutaj sprawa jest dość mocno indywidualna. Jedni lubią czuć słuchawki na głowie, dobrym wyborem będą więc słuchawki nauszne. Inni natomiast chwalą sobie minimalizm i komfort, tak więc dal nich lepszym wyborem będą np. słuchawki dopuszczane czy dokanałowe. Mniejsze rozwiązania sprawdzą się lepiej również w przypadku osób aktywnych fizycznie.

 

Wyciszenie dźwięków z zewnątrz

 

Dobre słuchawki bezprzewodowe działają jak izolator dźwięków z zewnątrz. Po założeniu ich powinniśmy prawie nic nie słyszeć. Jednak noszenie ich w przestrzeni publicznej lub podczas spacerów czy joggingu w miejscach publicznych może być niebezpieczne.

 

Dodatkowe funkcje

 

Widok osoby, która mówi sama do siebie już nie robi dzisiaj na nas wrażenia. Chodzi o sytuacje, gdy ktoś akurat nawiązuje rozmowę za pomocą słuchawek bezprzewodowych. Ta funkcja staje się już w zasadzie podstawą. Ważny jest wybór sprzętu z dobrym mikrofonem.

 

Jakie słuchawki do gier?

 

Spośród słuchawek, które często wybierają gracze, królują nauszne. Często odcinają użytkownika od wszelkich hałasów i otoczenia i dzięki swojej konstrukcji i rozmiarowi, gwarantują niesamowite doznania dźwiękowe. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych gąbek, uszy gracza nie męczą się nawet po kilkugodzinnej rozgrywce.

 

Jakie słuchawki dla sportowców?

 

 

W przypadku sportowców, najbardziej optymalnym rozwiązaniem są słuchawki o małych rozmiarach. Słuchawki bezprzewodowe nie ograniczają ruchu, a przy tym pewnie trzymają się ucha. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się słuchawki wokółuszne, douszne i dokanałowe.