kategoria: Biznes i finanse   dodane: 27/09/2021
Posiadanie własnego mieszkania przekłada się na wysoki komfort życia. Dzięki własnemu mieszkaniu możemy układać nasz świat wyłącznie według naszych upodobań. Jednak własne mieszkanie to także duża odpowiedzialność. Posiadacz własnego mieszkania może w każdej chwili być narażony na wydatki, które zrujnują jego budżet domowy. Wystarczy wystąpienie nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, które w konsekwencji doprowadzi na przykład do pożaru. Dodatkowo możemy ponosić nie tylko odpowiedzialność za swoje mienie. W przypadku, kiedy nieszczęśliwe zdarzenie wystąpi z naszej winy to musimy się liczyć z finansową odpowiedzialnością wobec poszkodowanych sąsiadów. Jak zapewnić sobie więc spokojny sen? Odpowiedź na to pytanie postaramy się znaleźć poniżej.

Receptą na spokojny sen może być ubezpieczenie mieszkania. 

 

Dzięki składce, którą obliczamy raz w roku możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe w przypadku wystąpienia szeregu zdarzeń losowych. Do podstawowych zdarzeń o stosunkowo największym prawdopodobieństwie wystąpienia możemy zaliczyć pożar, zalanie czy też eksplozję gazu. Co więcej, możemy nie tylko wykupić ubezpieczenie murów i elementów stałych od szkód wywołanych wystąpieniem zdarzeń losowych. Dodatkową opcją może być ubezpieczenie od kradzieży zarówno elementów stałych jak i mienia ruchomego. Wszystkie te opcje zabezpieczają jednak tylko nas przed szkodą. W przypadku, kiedy chcemy uchronić się przed roszczeniami sąsiadów za straty wywołane szkodą z naszej winy to niezbędne będzie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Nie warto zaniedbywać tej opcji. Często bywa tak, że w wyniku naszego błędu lub niedopatrzenia wyrządzimy szkodę sąsiadom choć nasze mieszkanie zbytnio nie ucierpi. W takim przypadku tylko ubezpieczenie OC spowoduje, że otrzymamy pieniądze z ubezpieczalni.

 

Jak ubezpieczyć mieszkanie? 

 

Dzięki internetowi jest to bardzo proste. Nowoczesne technologie przełożyły się na zwiększenie wygody każdego właściciela nieruchomości. Ubezpieczenie przez internet to nowe rozwiązanie, dzięki któremu możemy ubezpieczyć mieszkanie bez konieczności wizytowania nieruchomości przez przedstawiciela ubezpieczalni. Wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym podamy wszystkie dane na temat ubezpieczanej nieruchomości i jej właściciela. Po opłaceniu polisy przez internet będzie ona ważna już nawet kolejnego dnia.

 

Podsumowując, własne mieszkanie to duża odpowiedzialność. 

 

Nie warto zaniedbywać tego tematu. Wszystkie zaniechania i niedociągnięcia z naszej strony mogą odbić się bardzo mocno na naszej kondycji finansowej. Dlatego opłacona składka ubezpieczenia mieszkaniowego będzie naszym sojusznikiem w przypadku wystąpienia niepożądanych okoliczności.