kategoria: Technologia   dodane: 09/03/2020
Chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową? Potrzebujesz znaleźć miejsce dla swojego bloga bądź sklepu internetowego? Jeśli tak to zdecydowanie najlepszym narzędziem do takich zadań jest prosty w obsłudze system WordPress. To najpopularniejszy program na świecie w tworzeniu stron internetowych. Zobacz jak możesz zacząć będąc początkującym.

Czym jest tworzenie stron www przez WordPress?

 

WordPress to popularna platforma CMS dzięki, której możemy założyć swój sklep internetowy albo blog. Strona oparta na tym systemie pozwoli własnoręcznie edytować stronę bez jakiejkolwiek wiedzy informatycznej. Każdy początkujący będzie wiedział jak modyfikować, dodawać i usuwać teksty, grafiki, będzie w stanie edytować podstrony i działy jednym kliknięciem. Dlaczego? Bo platforma WordPress jest intuicyjnym systemem. Jeśli jednak stworzenie strony będzie sprawiało Ci problemy warto zlecić ją ekspertom od WordPressa. 

 

Dlaczego warto założyć stronę na systemie WP?

 

Zastanawiając się czym kieruje się potencjalny klient przy wyborze danego produktu bądź usługi można wymienić wiele aspektów. Jednak najistotniejszym i tym, który przeważa jest pierwsze wrażenie. To początkowe miejsce w którym ląduje klient, więc powinno nie tylko dobrze wyglądać, ale również działać bez błędów. Dobre logo, ładna wizualnie strona  czy umiejętne pozycjonowanie strony w Google wpływają na to ile klientów odwiedzi twoją stronę i dokona zakupu. Dlatego tak ważny jest wybór dobrej platformy CMS. WordPress to zdecydowanie najlepszy system z pośród wszystkich platform CMS dostępnych na rynku. Znacznie bardziej przyjemniejszy niż system Joomla! Oferuje on nam gotowe, darmowe szablony i wtyczki, które wpasują się w aktualne trendy i oczekiwania potencjalnego klienta. Optymalizacja treści na stronie internetowej nie będzie nigdzie indziej prostsza. Z łatwością  dokonasz szeregu zmian w edycji tekstu i wzbogacisz content o grafiki.

Strona internetowa WordPress - zrób pierwszy krok 

Jeśli już wiesz dlaczego warto mieć stronę na platformie WordPress i że jest to najlepsze narzędzie, to czas nabyć wiedzę, która pozwoli Ci wystartować ze stroną bez konieczności wydawania ogromnych zasobów pieniężnych. W przedstawiony poniżej sposób z łatwością stworzysz prostą, ale funkcjonalną stronę, która ułatwi Ci sprzedaż twoich produktów i usług, a nawet tworzenia treści na bloga. Oto kroki tworzenia strony internetowej, które musisz znać, aby postawić sklep, stronę czy blog będąc początkującym.

 

Przeanalizuj potrzeby potencjalnych klientów

 

Przed założeniem strony internetowej warto zadać sobie kilka pytań, które pozwolą nakierować Cię na odpowiednie tory i dopasować twoje usługi bądź produkty do grupy klientów, która Cię interesuje. 

  1. Jakie jest zapotrzebowanie rynkowe na twoją branże?
  2. Jakie usługi i produkty będą na twojej stronie internetowej?
  3. W jakiej formie będzie można dokonać zakupu?
  4. W jaki sposób chcesz promować swój biznes w internecie?
  5. Jak wypozycjonować markę w oczach klienta?  

Odpowiedzi na te pytania pozwolą na stworzenie strony internetowej, która spełni twoje oczekiwania i będzie zdolna do spełnienia zadań, które zostaną jej założone.

 

Zarys budowy strony internetowej na WordPress

 

Istotnym kolejnym krokiem jest zaplanowanie, a następnie zbudowanie schematu strony i jej podstron. Warto sobie rozpisać ilość podstron,  rozmieszczenie contentu, sposób prezentacji menu głównego czy logo oraz inne dostępne funkcjonalności, które przydadzą się na stronie. 

Przydatne informacje znajdziesz w tym poradniku: https://siriuspro.pl/wordpress-tworzenie-strony-krok-po-kroku

 

Jak zbudować stronę WordPress? - kolejne kroki 

 

Jeśli już wiesz jak ma wyglądać mniej więcej twoja strona internetowa to możesz zacząć ją tworzyć. Pierwszym krokiem jest wybranie niezawodnego serwera na którym będzie stała strona. Dzięki niemu będzie można instalować rozszerzenia, aktualizować oprogramowanie, wgrywać nowe skórki i dodawać na stronę niestandardowe funkcje. W czasie instalacji WordPressa trzeba będzie ustalić hasło i login dla administratora strony internetowej. Po zalogowaniu wystarczy uzupełnić bazowe informacje takie jak np. „tytuł witryny” czyli nazwa strony. Kolejnym krokiem jest zamieszczenie swojego loga. Grafika powinna być wyraźna i ładna. Logotyp wstawisz po otwarciu zakładki „Wygląd”, a następnie „Nagłówek”.

Teraz czas na wybranie odpowiedniego szablonu strony internetowej. WordPress oferuje nam 3 podstawowe darmowe szablony, ale jeśli chcesz, aby twoja strona była bardziej oryginalna warto skorzystać z innych motywów. Pamiętaj jednak, że nie które z nich mogą być płatne. Jeśli szablon został wybrany to teraz trzeba dodać podstrony, które już wcześniej zostały rozpisane na kartce. Jeśli masz już przed oczami plan wystarczy przejść do zakładki „Strony”, a następnie „ Dodaj nową”. Ukaże się prostu edytor, który wyglądem przypomina ten z Worda. Możesz teraz edytować swoją treść, która znajdzie się stronie internetowej. Są tutaj opcje wybrania stylu nagłówków, koloru i wyglądu czcionek. Można również wstawić zdjęcie czy film. Jeśli chcesz sprawdzić jak będzie wyglądać twoja przyszła strona internetowa możesz ją podglądnąć naciskając przycisk „Podglądnij”. 

Jeśli twoja strona będzie posiadać kilka podstron przydatna funkcją jest  „Kolejność”, która umożliwia uporządkowanie ich alfabetycznie. Aby decydować co ma być jako pierwsze, a co następne wystarczy ponumerować zakładki. Jeśli takie ustawienia Cię satysfakcjonują musisz zaktualizować stronę, wtedy dopiero będzie widać zmiany. 

Po ustawieniu wszystkich potrzebnych pól tak na prawdę twoja strona jest gotowa do zaistnienia w sieci. Jednak jeśli chcesz, aby pięła się ona w górę i zarabiała coraz więcej pieniędzy musisz ją cały czas rozwijać. Ten artykuł ukazuje tylko początek drogi, którą trzeba przebyć w tworzeniu strony internetowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stronie WordPress odwiedź blog Sirius Pro albo skorzystaj z pomocy ekspertów firmy Sirius Pro