Szukaj w pomocyWpisz szukane zagadnienie, np.: serwer DNS
Nie wiesz czego szukać?

Przejrzyj pełną listę FAQ »

Jak wykonać export zawartości SQL w phpMyAdmin.


Służy do tego zakładka Eksport. Aby prawidłowo wyeksportować zawartość bazy danych, musimy wpierw spędzić chwilkę na konfiguracji:

  1. W ramce "Eksport" wybieramy interesujące nas tabele. Jeżeli eksportujemy całą bazę, możemy kliknąć na "Zaznacz wszystkie".
  2. Wybieramy format. Domyślnie phpMyAdmin zaproponuje eksport do pliku SQL, który jest niczym innym, jak listą zapytań CREATE TABLE oraz INSERT, które po uruchomieniu odtworzą dokładną kopię naszej bazy.
  3. W ramce "Opcje eksportu" zaznaczamy, co chcemy eksportować: samą strukturę, same dane, czy obie rzeczy naraz.
  4. Dodatkowo, phpMyAdmin umożliwia zachowanie kompatybilności ze starszymi wersjami bazy danych, a nawet innych serwerów DB! Jeśli stworzyłeś na MySQL 5.0 bazę danych, ale na serwerze jest MySQL 4.0, skorzystaj z listy "Kompatybilność eksportu SQL", a aplikacja wygeneruje zapytania dla wybranej przez Ciebie wersji serwera. Podobnie możesz postąpić, jeśli chcesz przenieść swoją bazę np. na PostgreSQL (dodajmy, że ten serwer DB także posiada swój "webowy" menedżer zwany oczywiście phpPgAdmin).
  5. Jeśli nie mamy ochoty, aby naszym monitorem zawładnęły zapytania SQL, zaznaczamy jeszcze opcję "Zapisz jako plik", co spowoduje, że generowany wynik będziemy mogli od razu ściągnąć na nasz komputer, zamiast wyświetlać jego zawartość w przeglądarce.
  6. Klikamy przycisk "Wykonaj".
Widok eksportu w phpmyadmin