Wiadomości:
Nie tylko e-maile w Yahoo Mail
utworzono: 22-08-2007
Autor: Dziennik Internautów - mm
Yahoo Mail - najpopularniejsza usługa pocztowa na świecie - została wzbogacona o nowe funkcje. Wśród nich na uwagę zasługuje umieszczenie w poczcie Yahoo komunikatora i możliwości wysyłania wiadomości SMS.

Obecni użytkownicy skrzynek Yahoo zostaną niebawem powiadomieni o możliwości przejścia na konta z nowym interfejsem. Ci którzy zechcą, będą mogli pozostać przy kontach "klasycznych".

Widoczne od razu nowości, to możliwość organizowania poczty metodą "przeciągnij i upuść", a także nowe opcje wyszukiwania, pozwalające na sortowanie wiadomości pod kątem nadawcy, daty, typu załącznika i statusu wiadomości.

Możliwe jest również nawiązanie rozmowy przez komunikator (YIM oraz Windows Live Messenger) z poziomu usługi pocztowej.

Do poczty Yahoo dodano również skróty klawiszowe, które pozwalają m. in. na dodanie adresata do listy kontaktów, obejrzenie jego lokalizacji na mapie i dodanie informacji do Yahoo Calendar. Niestety nadal w usłudze Yahoo po zalogowaniu wyświetlona jest strona powitalna z linkami do wiadomości.

Niektóre cechy nowego Yahoo Mail nie wydają się niczym nowym, ale jest to spowodowane głównie tym, że aplikacja w nowej wersji była dostępna do testów od roku czasu. Teraz z nowego Yahoo Mail usunięto po prostu znaczek "beta" i dla nowych użytkowników będzie to proponowana w pierwszej kolejności wersja usługi.

Warto wspomnieć o najciekawszej nowości Yahoo Mail, która niestety nie jest dostępna dla polskich użytkowników - możliwości wysyłania wiadomości SMS. Początkowo ta usługa będzie dostępna dla internautów z USA, Kanady, Indii i Filipin. Warto zauważyć, że teraz Yahoo Mail połączy trzy formy komunikacji - e-mail, SMS i komunikator.

Obecnie z serwisu Yahoo Mail korzysta ponad 250 mln użytkowników (dane comScore Inc.). Czyni to portal Yahoo pierwszym na świecie dostawcą poczty. W październiku będzie miała miejsce 10 rocznica uruchomienia usługi Yahoo Mail.
Źródła
di.com.pl
Komentarze
Brak komentarzy