kategoria: Ciekawostki   dodane: 17/02/2022
Do pierwszych spotkań barażowych o awans na MŚ 2022 zostało niewiele czasu. Przypominamy, kto z kim zmierzy się w decydujących meczach oraz kiedy zostaną one rozegrane. Wskazujemy też, na jakich stadionach przyjdzie walczyć o Mundial w Katarze “Biało-Czerwonym” i kto poprowadzi ich w decydujących starciach. Zapraszamy do lektury!

Pary barażowe - kto z kim?

O awans na Mistrzostwa Świata w Katarze powalczy między sobą 12 europejskich reprezentacji. Przed losowaniem, które odbyło się 26 listopada 2021 roku w Zurychu, zostały one podzielone na dwie grupy: rozstawione i nierozstawione. Zostały wydzielone też trzy ścieżki (A, B i C) - każda po 4 zespoły.

W każdej z nich dojdzie do tzw. “mini turnieju”, składającego się z półfinału i finału. Gospodarzem pierwszych spotkań będą drużyny rozstawione i na tym etapie baraży spotkają się z teoretycznie słabszymi rywalami. Do finałów MŚ 2022 awansują zwycięzcy każdej ścieżek.

Reprezentacja Polski znalazła się w ścieżce B. “Biało-Czerwoni” pierwszy mecz barażowy zagrają na wyjeździe z Rosją. Jeśli wygrają to spotkanie, wówczas w decydującym spotkaniu zmierzą się z reprezentacją Szwecji albo Czech.

W ścieżce A reprezentacja Szkocji podejmie u siebie Ukrainę, a Walia zmierzy się z Austrią. Najciekawiej rywalizacja zapowiada się w ścieżce C. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z przewidywaniami, wówczas w decydującym starciu naprzeciw siebie staną reprezentacje Włoch i Portugalii. Zanim jednak do tego dojdzie, to Italia będzie musiała uporać się Macedonią Północną, a Cristiano Ronaldo i spółka z reprezentacją Turcji.

Terminarz baraży o awans na MŚ 2022

Pierwsze spotkania barażowe o awans na MŚ 2022 zostaną rozegrane w czwartek 24 marca. Mecz naszej reprezentacji z Rosją rozpocznie się o 18:00 czasu polskiego. Początek pozostałych pięciu spotkań został przewidziany na godzinę 20:45.

Z kolei mecze finałowe w poszczególnych ścieżkach zaplanowano na wtorek 29 marca. Wszystkie z nich rozpoczną się o 20:45. O tym kto będzie gospodarzem tych spotkań, dowiemy się po meczach półfinałowych.

Gdzie reprezentacja Polski rozegra mecze barażowe?

Tak jak wspominaliśmy, reprezentacja Polski pierwszy mecz barażowy rozegra na wyjeździe z Rosją. Areną tego starcia będzie Stadion Łużniki w Moskwie. Obiekt ten został gruntownie przebudowany przed MŚ w 2018 roku i obecnie może pomieścić 81 tys. widzów.

Jeśli “Biało-Czerwoni” uporają się ze “Sborną”, wówczas finałowy mecz zagrają u siebie. Początkowo spotkanie to miało odbyć się w Warszawie na PGE Narodowym, jednak na terenie tego obiektu ponownie otwarto szpital tymczasowy. W związku z tym zarząd PZPN zdecydował, że decydujący mecz o awansie na MŚ 2022 zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Baraże MŚ 2022 - Fortuna kod promocyjny i bonus

Spotkania eliminacyjne do MŚ 2022 można śledzić zarówno w TV, jak i internecie. Transmisje na żywo mogą śledzić np. osoby, które posiadają aktualny fortuna kod promocyjny. Dostęp do streamów pojawi się po przejściu procesu rejestracji i wpisaniu kodu w odpowiednim polu.

Każdy nowy użytkownik otrzyma też od bukmachera Fortuna bonus powitalny. Zostanie on aktywowany tuż po założeniu konta. Mogą na niego liczyć tylko pełnoletni gracze.

Kto poprowadzi reprezentację Polski w meczach barażowych?

Kiedy odbywało się losowanie par barażowych trenerem reprezentacji Polski był Paulo Sousa. Wszystko wskazywało więc na to, że to właśnie pod wodzą Portugalczyka “Biało-Czerwoni” przystąpią do najważniejszych spotkań w pierwszym półroczu 2022. Sytuacja zmieniła się jednak w grudniu, kiedy to Sousa niespodziewanie poprosił PZPN o rozwiązanie kontraktu i zgodę na objęcie Flamengo Rio de Janeiro.

Od tego momentu rozpoczęło się poszukiwanie nowe selekcjonera. Od samego początku głównym kandydatem na to stanowisko był Adam Nawałka, który był popierany przez wielu piłkarzy. W orbicie zainteresowań PZPN pojawił się też Andrij Szewczenko i Jan Urban.

Niespodziewanie dla wszystkich nowym selekcjonerem został jednak Czesław Michniewicz. Decyzja ta została ogłoszona w poniedziałek 31 stycznia. Były trener m.in.: Legii Warszawa związał się z PZPN kontraktem do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.

Główni faworyci do awansu na MŚ 2022

Praktycznie wszyscy piłkarscy eksperci zgodnie przyznają, że na MŚ 2022 pojedzie albo reprezentacja Włoch, albo Portugalia. Pech chciał, że obie te ekipy trafiły do jednej ścieżki, więc jednej z nich nie zobaczymy na katarskich boiskach. 

Wśród pozostałych drużyn największe szanse na awans zdają się mieć Rosja, Austria i Walia, czyli ewentualni gospodarze meczów półfinałowych. Sytuacja rozjaśni się jednak bardziej po rozstrzygnięciach w pierwszych spotkaniach.

Uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych podlega odpowiedzialności karnej. Hazard związany jest z ryzykiem. Wskazany  w artykule podmiot posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych: FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565