kategoria: Ciekawostki   dodane: 05/12/2022
Ubranie się adekwatnie do okazji jest niezmiernie ważne, aby wypaść dobrze, zwłaszcza w nowym towarzystwie. Co więcej, warto wiedzieć, jakie właściwie wydarzenia wymagają odświętnych strojów, a na jakich możemy się pojawić luźno ubrani. Jednym z takich miejsc, co do których mogą być wątpliwości, są wydarzenia w stadninach. Jak się ubrać na wyścigi konne, by nie popełnić gafy?

Jak Się Ubrać na Wyścigi Konne? - Odświętny strój czy luz?

Wielu z nas nie zawsze ma pojęcie, jak powinno wyglądać podczas danej sytuacji i jest to całkowicie normalne. Z tego też powodu zasięgamy rady u osób mających doświadczenie w przebywaniu w danym środowisku. Dzięki temu mamy inspirację w zakresie tego, co finalnie ubierzemy. Bankiety, bale, czy wystawne imprezy wymagają bezsprzecznie odświętnego ubioru pełnego klasy.

Jeśli chodzi zaś o eventy, to podczas pojawiania się na nich nie mamy tak sztywnych wymagań i możemy dużo bardziej zaszaleć. Wydarzenia, takie jak koncerty w operach i filharmoniach traktujemy dużo inaczej niż te odbywające się w klubach nocnych. Gdzie w tym wszystkim są zawody z końmi w roli głównej. Jak się ubrać na wyścigi konne, abyśmy nie byli wykluczeni?

Wyścigi konne to wydarzenie, na którym pojawiają się znawcy tego sportu, ale także różne osobistości. Wszystkich łączy jednak jedna pasja, a podbicie emocji z nią związanych udaje się przez obstawianie przewidywanego wyniku. Aby znaleźć do tego najlepszą możliwość, warto sprawdzićranking bukmacherów. To dzięki niemu znajdziecie stronę, na której podjęcie zakładu się opłaca.

Wyścigi konne - strój dla widza

Jak wiadomo, jeźdźcy, którzy biorą udział w zawodach polegających na wyścigach koni, mają narzucony styl swojego ubioru. Najważniejsze w ich ekwipunku są:

  • bryczesy,

  • sztyblety,

  • toczek.

  • Bacik.

Są one bowiem niezbędne do odbycia udanego wyścigu. Co jednak z nami? Obserwatorzy, którzy kibicują koniom i znajdują się na trybunach, czy innych miejscach przeznaczonych do oglądania zmagań zawodników i koni.

Oni również potrzebują odpowiednich wskazówek, aby cały ich strój był w pełni adekwatny do odbywającej się okazji. Dress code to w tym przypadku szykowność i elegancja, jeśli oczywiście zajmujemy odpowiednie miejsca, by móc sobie na to pozwolić. Bez wątpienia jasne kolory są tutaj mile widziane, jednak warto wiedzieć, jakie elementy garderoby powinniśmy na siebie włożyć.

Jak się ubrać na wyścigi konne? Warto postawić na kamizelki, które są w tym zakresie elementem zupełnie ponadczasowym. Zupełnie odrzuca się wersje ubrań w formie mini, mianowicie sukienki, kombinezony, czy też spódniczki. Głębokie dekolty również nie są mile widziane. Oczywiście takowe restrykcje nie są skierowane wyłącznie w stronę kobiecej części widowni wyścigowej.

Jak się ubrać na wyścigi konne? - Zasady

Warto mieć na względzie, że poza negliżem w przypadku kobiet, zabrania się także noszenia sukienek, czy też bluzek z widocznymi ramiączkami. Jeśli zastanawiacie się jak się ubrać na wyścigi konne, to wiedźcie, że zupełnym brakiem taktu wykażecie się, wkładając sportowe buty i dopasowując je do eleganckiej stylizacji. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kompletowania całego stroju?

Oczywiście panowie powinni zdecydować się na włożenie garnituru. Inną ewentualnością jest założenie koszuli, materiałowych spodni oraz marynarki. Całość powinna być zakończona akcentem w postaci krawatu oraz muchy. Warto również zdecydować się na ubranie kapeluszy, które byłyby idealnym zwieńczeniem całej stylizacji. Pamiętajcie jednak, że wszystko zależy od miejsca.

W niektórych stadninach panuje moda na tak zwany smart casual. Jest to nieco luźniejsza opcja, gdyż możecie postawić na koszulki polo, czy też jednolite kolorystycznie jeansy. Oczywiście koszule i materiałowe spodnie również są mile widziane, jednak nie musimy dobierać do tej opcji marynarki.

 

 

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet organizowane przez firmy znajdujące się na stronie https://zawodtyper.pl/ posiadają odpowiednie zezwolenie Ministerstwa Finansów na działanie na terenie Polski.

 

Zakaz wstępu na stronę internetową i udział w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

 

Artykuł sponsorowany