kategoria: Ciekawostki   dodane: 25/02/2020
Urodziny to wyjątkowy dzień, którego specjalność chcemy podkreślić. Pragniemy spędzić go z przyjaciółmi lub rodziną, z którymi będziemy świętować nasze pojawienie się na świecie. Jak sprawić, aby dzień urodzin był inny niż wszystkie? Oczywiście urządzić imprezę! Wspólne świętowanie z najbliższymi będzie bez wątpienia najlepszym prezentem, który tego dnia otrzymasz. Jak zatem zorganizować niezapomniane przyjęcie urodzinowe?

Sposób, w jaki chcesz spędzić swoje urodziny w dużej mierze zależy od tego, ile masz lat. Być może pragniesz urządzić szaloną 18-nastkę lub kinderbal dla swojego dziecka. Obydwa te przyjęcia będą się różnić, jednak fundamenty każdej dobrej imprezy są niezmienne. Organizując przyjęcie, musisz zwrócić szczególną uwagę na trzy elementy: jedzenie, dekoracje i atrakcje. To właśnie one stanowią trzon każdej udanej i niezapomnianej imprezy.

 

Jedzenie

 

Jedzenie na imprezie to bardzo ważny element. Można powiedzieć, że jest również jedną z atrakcji. Przeważnie jednak nie stanowi głównego punktu przyjęcia. Jeżeli nie zapraszasz bliskich na urodzinowy obiad, odpuść sobie przygotowywanie wykwintnych dań. Skup się natomiast na smacznych i szybkich przekąskach. Mogą być to tortille, pizza, babeczki i gotowe produkty, jakie jak chipsy czy paluszki. Jeżeli chcesz, aby twoje przyjęcie na długo pozostało gościom w pamięci, przygotuj przekąski, które będą nietuzinkowe. Koreczki w ciekawych kształtach i nietuzinkowych połączeniach smakowych? A może ciekawa, egzotyczna sałatka? Panuje całkowita dowolność. Jedyną zasadą, którą musisz przestrzegać jest to, aby przyrządzone dania były łatwe do zjedzenia pomiędzy tańcem a rozmową ze znajomymi. Potrawy, do których potrzeba noża i widelca nie zdadzą egzaminu.

 

Dekoracje

 

Jeżeli chcesz, aby Twoja impreza na długo pozostała w pamięci gości, postaw na oryginalny wystrój. Przyjęcia tematyczne są do tego świetną okazją. Być może twoja impreza odpędzie się na słonecznej plaży na Hawajach? A może twoje dziecko wraz z przyjaciółmi znajdzie się w dzikiej, amazońskiej dżungli? Daj się ponieść kreatywności. Dekoracje możesz zrobić własnoręcznie lub wspomóc się gotowymi ozdobami. Nade wszystko nie zapomnij jednak o najważniejszym wyposażeniu każdej imprezy, czyli balonach! Świetnie spełniają swoje zadanie jako dekoracja, a dla dzieci mogą stać się jedną z atrakcji. Na rynku dostępne są one w przeróżnych wzorach i kształtach. Ogromny wybór czeka na ciebie w sklepie Pan Balon, gdzie znajdziesz balony z helem, z piórkami, jak i te w kształcie serduszek. Co więcej, dekoratorzy przygotują dla ciebie rozmaite balonowe kompozycje, które dodadzą magii twojemu przyjęciu.

 

 

Atrakcje

 

Rodzaj atrakcji na imprezie urodzinowej zależy przede wszystkim od wieku, w którym jest jubilat oraz zaproszeni przez niego goście. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że przygotowanie atrakcji dla przybyłych oraz odpowiednie poprowadzenie przyjęcia w dużym stopniu definiuje jego powodzenie. Jeżeli organizujesz swoją 18-nastkę, głównym zajęciem gości będzie taniec w rytm puszczanej muzyki. Warto jednak zadbać o „wspomagacze”, które pomogą ci utrzymać dobrą atmosferę oraz zintegrują gości. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku karaoke, wszelkie gry zespołowe, jak kalambury oraz gry imprezowe. Jeśli natomiast organizujesz kinderbal, wymaga to przygotowania większej ilości zabaw dla najmłodszych. Na szczęście opcji jest wiele. Wspólnie możecie zagrać w podchody, zrobić konkurs na najśmieszniejszą minę lub zagrać w gorące krzesełka. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Pan balon - Pogotowie balonowe elbląg