kategoria: Ciekawostki   dodane: 22/12/2022
Ekspresy przelewowe to sprzęty, które świetnie sprawdzają się w każdej kuchni. Pomimo wielu innowacji, jakie zaszły w technologiach parzenia kawy, ekspresy przelewowe niezmiennie cieszą się sporym zainteresowaniem. Mają wiele zalet, które decydują o tym, że ciągle są chętnie kupowanym sprzętem. Czy w budżecie do 300 zł znajdziemy model, który pozwoli delektować się ulubioną kawą i dzielić nią z najbliższymi? Bez większego problemu! W artykule podpowiadamy sprawdzone modele, które będą doskonałym wyborem dla miłośników czarnej kawy.

Ekspres przelewowy - dlaczego warto?

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby tego sprzętu z amerykańskich filmów i seriali. W barze lub kawiarni kelnerka zwykła krążyć z wielkim dzbankiem, z którego dolewała kawę siedzącym przy stolikach klientom, przy okazji wdając się w krótkie rozmowy. To była właśnie kawa z ekspresu przelewowego!

Dzisiaj możemy wybierać różne metody parzenia kawy, w tym - ekspresy ciśnieniowe różnego typu, cieszące się sporą popularnością i dostępne w dobrych cenach. Ekspresy przelewowe ciągle są jednak sposobem na przygotowanie czarnej kawy, który sprawdza się w wielu sytuacjach.

Kto będzie zainteresowany ekspresem tego typu? Z pewnością będą to:

 • osoby, które piją dużo kawy, sięgając po kolejne dolewki;
 • osoby, które kawę podają głównie gościom - możliwość przygotowania jej w dużych ilościach jest sporą zaletą;
 • miłośnicy czarnej kawy;
 • właściciele apartamentów lub mieszkań na wynajem;
 • działkowicze szukający sposobu na kawę;
 • oszczędni, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy na ekspres automatyczny.

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że wiele osób uzna ekspres przelewowy za najlepsze dla siebie rozwiązanie!

Jakie są mocne strony tego sprzętu? Należy do nich zaliczyć:

 • niski koszt eksploatacji (w porównaniu z ekspresem kapsułkowym);
 • stosunkowo niska cena (w porównaniu z ekspresem automatycznym);
 • prostota użytkowania (w porównaniu z ekspresem kolbowym);
 • duża ilość kawy zaparzona jednocześnie.

Jeśli jesteśmy przekonani, że taki ekspres sprawdzi się i w naszej kuchni, pora przyjrzeć się najciekawszym modelom!

Polecane ekspresy przelewowe do 300 zł

Budżet 300 zł pozwala wybierać spośród sprzętów uznanych producentów, takich jak Zelmer, De Longhi, Philips, Blaupunkt, Electrolux. Oto kilka polecanych urządzeń!

 • PHILIPS Cafe Gaia HD7544/20 - świetnie prezentujący się na kuchennym blacie ekspres z dzbankiem o pojemności 1,2 l. Funkcja podtrzymania temperatury pozwala sięgnąć po przygotowaną kawę za jakiś czas, a nie od razu po zaparzeniu. Na gotowy napój nie musimy zbyt długo czekać dzięki systemowi szybkiego parzenia.
 • ZELMER ZCM1200 - ekspres o podobnej pojemności - i to za połowę zakładanego budżetu! Dzięki podgrzewanej płycie pod dzbankiem, temperatura kawy jest utrzymywana, by w każdej chwili móc sięgnąć po dolewkę. Urządzenie ma blokadę kapania oraz funkcję automatycznego wyłączania.
 • DE LONGHI ICM 15210.1 - stylowo prezentujący się ekspres o pojemności dzbanka 1,25 l. Podobnie jak w opisywanym wyżej modelu, mamy tutaj funkcję podtrzymywania temperaturę i automatyczne wyłączenie urządzenia - w tym przypadku po 40 minutach.

Ekspresy przelewowe w sklepie MediaMarkt cieszą się nieprzerwaną popularnością od wielu lat. Możemy wybierać zarówno proste, niewielkie modele, jak również te bardziej designerskie, a także urządzenia z wbudowanym młynkiem do kawy. Wszystko zależy od naszych potrzeb i zakładanego budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na nowy ekspres!