kategoria: Ciekawostki   dodane: 13/10/2020
Kwestia tego czy lepszy jest materac twardy czy miękki, to subiektywna ocena każdego z nas. Ważne, aby łóżko było wygodne, aby nic nie powodowało dyskomfortu czy też bólu. Osoby o większej masie ciała, lepiej śpią na materacach o podwyższonej twardości, ponieważ zbyt miękkie podłoże powoduje zapadanie się oraz wyginanie kręgosłupa w nienaturalny sposób. Coraz popularniejsze w ostatnim czasie stały się materace kokosowe. Czym są i kto najlepiej skorzysta z ich właściwości, przeczytasz w artykule poniżej.

Materace z wkładem kokosowym – czym się charakteryzują?

Materace kokosowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich główną cechą jest to, że zwiększają twardość materaca. Przez długie lata panował trend, że najlepsze podłoże do spania to takie, które jest twarde. Jednak jest to subiektywne odczucie każdego z nas. Kokos jako surowiec występuje w materacach w formie maty, która stanowi jedną z warstw. Optymalne połączenie z innym materiałem, czy to z elastyczną pianką, czy z mechanizmem sprężynowym, stworzy idealne warunki, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Jeśli chodzi o samo wykonanie maty, wykorzystuje się skorupę orzecha, która w procesie technologicznym zostaje przygotowana w taki sposób, aby była odporna na niszczenie, w tym głównie kruszenie. Warto wspomnieć, że matę kokosową możemy także kupić osobno. To idealna opcja dla tych z nas, którzy śpią na zbyt miękkim podłożu, przez co cierpią na bóle pleców i stawów. Wystarczy odpowiednio dopasować ją do naszego materaca, aby znacząco poprawić jakość naszego snu, który jest tak ważny, aby dobrze zacząć dzień. Materace kokosowe charakteryzują się przede wszystkim niebywałą trwałością i twardością. Oprócz tego, idealnie nadają się, kiedy potrzebujemy dodatkowej warstwy zabezpieczającej nasz materac przed odkształceniami. Sztywna warstwa kokosowa sprawdzi się tutaj idealnie.

Komu polecany jest materac kokosowy?

Materace kokosowe to produkty wykonane z naturalnego włókna, który nie uczula. Oznacza to, że nada się idealnie dla osób borykającym się z alergią. Kokos to surowiec, który oddycha, a oprócz tego jest ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia. Z tego powodu można go określić jako antybakteryjny, antyalergiczny i antygrzybiczny, nie wytarza bowiem warunków, który sprzyjają rozwojowi pleśni czy grzybów. Jeśli mowa o prozdrowotnych właściwościach, nie sposób nie wspomnieć o jego zbawiennym wpływie na stan naszego kręgosłupa. Kokosowa mata stanowiąca jedną z warstw materaca sprężynowego lub piankowego, w innowacyjny sposób ułatwia dopasowywanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, przy jednoczesnym, pożądanym stopniu stabilizacji. Odciąży to także mięsnie i stawy, a także sprawi, że sen będzie kojarzył się z relaksem. Więcej ciekawych informacji na temat tego jak poprawić komfort snu, znajdziesz po adresem https://www.zdrowykregoslup.pl/aromaterapia-w-zaburzeniach-snu. Materace twarde oraz bardzo twarde najlepiej sprawdzają się u osób, które mają zwiększoną masę ciała, ponieważ zredukowany zostaje tutaj efekt zapadania się w zbyt miękkim podłożu, co źle wpływa na ułożenie naszego ciała podczas snu.

Hilding Anders – materace idealne dla każdego

Materac z kokosowym wkładem to idealna opcja dla dzieci, którym szczególnie potrzebna jest odpowiednia ilość snu, który ma bardzo duży wpływ na rozwój układu kostno-mięśniowego. Takim modelem jest Hilding Kołysanka, który posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, jako ten, który spełnia standardy higieny oraz wszelkie normy bezpieczeństwa. Mata kokosowa w połączeniu z pianką FlexiFoam tworzy odpowiednio sprężyste podłoże, który będzie służyć najmłodszym. Materace sprężynowe, które jako jedną  warstw wykorzystują właśnie wkład z kokosa są materace kieszeniowe Hilding Pasodoble oraz Hilding Lambada. Takie połączenie zapewnia najlepszą elastyczność punktową, przy jednoczesnym odpowiednim poziomie twardości. Oba modele posiadają 7 stref twardości, co zapewnia regenerację podczas snu, a także łatwe do ściągnięcia pokrowce. Wszystkie opisane powyżej materace dostępne są w sklepie Sleepinghouse.  

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.