kategoria: Ciekawostki   dodane: 13/05/2022
Wynajem samochodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na co wpływ ma niewątpliwie rosnąca świadomość konsumencka klientów, a także dostępność pojazdów i ich różnorodność. To, co jeszcze kilka lat temu stanowiło synonim luksusu i było obiektem westchnień, dzisiaj jest środkiem do osiągania celów oraz źródłem przyjemności. Znika przywiązanie do rzeczy na korzyść dążenia do realizacji własnych oczekiwań. Kim są klienci wypożyczalni samochodów? Jaka jest motywacja korzystania z tej formy transportu? Czego oczekują osoby wynajmujące auto? Sprawdźmy.

Wynajem aut – dostępność, wygoda, standard

Do niedawna, wynajem aut kojarzył się głównie z dalekimi wojażami o charakterze turystycznym lub służbowym. Owszem, w dalszym ciągu jest to najdogodniejsza forma zapewnienia sobie środka lokomocji gdzieś, daleko od miejsca zamieszkania.

Nie zmienia to faktu, iż coraz więcej osób zauważa wygodę przemieszczania się wypożyczonym samochodem na co dzień.

Przypomnijmy, że własny pojazd jest źródłem stałych i dużych wydatków. Używany sporadycznie generuje niepotrzebne koszty, oferując niewiele w zamian.

Nie ma powodu inwestować kilkadziesiąt tysięcy złotych tylko po to, by od czasu do czasu wybrać się na krótką wycieczkę.

Nie można nie wspomnieć, że duże aglomeracje miejskie dysponują coraz sprawniejszą siecią połączeń komunikacyjnych, które eliminują potrzebę poruszania się po mieście własnym autem. Co innego, kiedy planowany jest wspólny wyjazd na łono przyrody.

Wypożyczanie samochodu — korzyści:

 • Dostęp do dowolnej marka i klasy;

 • Płaci się tylko za czas realnie wykorzystany;

 • Pojazd jest dostępny o każdej porze;

 • Brak kosztów eksploatacyjnych;

 • Zwrot i odbiór samochodu z wcześniej ustalonego miejsca;

 • Dostęp do najnowszych modeli.

I najważniejsze, można sobie pozwolić na odrobinę luksusu, wybierając samochód, którego zakup z przyczyn finansowych nie byłby możliwy.

Kto wypożycza samochody w Polsce?

Jak już była mowa. Najliczniejszą grupą klientów wypożyczalni samochodów w dalszym ciągu są turyści oraz osoby przebywające w danym miejscu służbowo.

Nie wszędzie da się dojechać własnym samochodem, często też nie uzasadniają takiej potrzeby względy ekonomiczne. O wiele prościej jest zamówić auto z wypożyczalni, znaleźć samochód przy lotnisku bądź dworcu, by następnie korzystać z niego do woli przez cały okres pobytu.

Kolejną grupą są podmioty gospodarcze, wykorzystujące wynajęte samochody do celów biznesowych. Forma wynajmu aut skutecznie wypiera leasing z powodu braku skomplikowanych procedur i niższych opłat miesięcznych. Dodajmy, że wypożyczenie samochodu długoterminowe pozwala na korzystne negocjowanie ceny za usługę bądź upoważnia do zastosowania rabatu.

Trzecią, nie mniej liczną grupą są osoby pozbawione dostępu do własnych pojazdów na skutek awarii lub kolizji. Samochód pozostawiony w warsztacie mechanicznym zostaje zastąpiony autem  z wypożyczalni.

Kto może skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów?

Wcześniej jednak warto sobie przypomnieć ogólne zasady, na podstawie których, może dojść do zawarcia umowy wynajmu samochodu.

Przede wszystkim osoba zgłaszająca się do wypożyczalni samochodów powinna legitymować się prawem jazdy oraz drugim dokumentem potwierdzającym tożsamość. Wymóg ten nie dotyczy firm, przy czym niezbędne jest wskazanie osoby, która będzie z samochodu korzystać. Oczywiście musi to być pełnoprawny kierowca.

Czasami można spotkać się z określoną granicą wiekową. Auta wypożyczane są osobom, które mieszczą się w przedziale wiekowym od 19 do 75 lat.

Trzeba być też przygotowanym, na podanie pewnych danych:

 • Dane personalne;

 • Miejsce zamieszkania;

 • Model samochodu;

 • Data i okres wynajmu;

 • Miejsce odbioru pojazdu;

Należy także poinformować personel wypożyczalni aut o zamiarze przekroczenia pojazdem granic RP. Szczegółowe wymogi opisane są w regulaminie świadczenia usługi i w zależności od firmy, mogą się od siebie różnić.

Czy trzeba mieć samochodu na własność, by móc z niego swobodnie korzystać? Nie. Patrząc na rozwój tego segmentu usług, można wyrazić opinię, że wynajętych aut na naszych ulicach będzie coraz więcej I bardzo dobrze. Dlaczego?

Ponieważ są to samochody zadbane, sprawne techniczne i z pewnością ubezpieczone. Czego chcieć więcej?

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.