kategoria: Ciekawostki   dodane: 23/12/2021
Szuflady cargo są świetnym pomysłem na zagospodarowanie każdej przestrzeni w taki ważnym miejscu w domu, jakim jest kuchnia. Można powiedzieć, że jest to grupa produktów, która jest o wiele bardziej ergonomiczna i wydajna od klasycznych szuflad kuchennych. Sprawdzą się w kuchniach wykonywanych na wymiar i w małych pomieszczeniach. Co powinniśmy o nich wiedzieć i jakie są ich zalety?

Kosze cargo i ich rodzaje

Na rynku możemy zauważyć różne rodzaje tego typu produktów. Kosze cargo niskie, zwane również podblatowymi są przeznaczone do montażu w dolnych szafkach kuchennych. Takie rozwiązanie występuje głównie w zakresie szerokości do 15 do 40 cm. Wąskie kosze pozwolą na wypełnienie przestrzeni obok zlewozmywaka lub kuchenki i łatwy dostęp do tych miejsc. Taki kosz to wprost doskonałe miejsce na butelki, słoiki, czy produkty, po które często sięgamy podczas przygotowywania dań.

Ergonomiczny system Magic Corner możemy zastosować w szafce narożnikowej. Meble kuchenne ze średnim mechanizmem cargo natomiast świetnie będą nadawały się na przechowywanie zastaw stołowych czy garnków.

Ciekawym rozwiązaniem są też wysokie szafki cargo. Tego typu szafki sprawdzą się w dużych kuchniach. Mogą wówczas pełnić rolę spiżarni. Zastosowanie wysokiego koszyka cargo pozwoli na przechowywanie produktów o łącznej wadze 150 kg oraz ułatwi dostęp do niezbędnego asortymentu i pozwoli na zachowanie porządku.

Wysokiej jakości kosze cargo znajdziesz tu: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/akcesoria-kuchenne/wklady-do-szuflad/kosze-cargo.html

Kosz cargo – zalety

Przejdźmy jednak do meritum sprawy, czyli jakie zalety mają kosze cargo. Jak już wcześniej wspomnieliśmy kosze cargo, możemy porównać do szuflady. Podstawową różnicą między nimi jest jednak fakt, że podczas wysuwania kosza dostępna jest od razu cała zawartość szafki. Dostępne na wyciągnięcie ręki są wszystkie produkty i akcesoria kuchni, nawet te, które schowane są w głębi mebla.

Takie rozwiązanie stwarza możliwość dostępu do przechowywanych w szafie przedmiotów, oraz ułatwia utrzymanie porządku w kuchennych meblach, co szczególnie jest istotne w przypadku małych pomieszczeń.

Korzystanie z grupy takich produktów jest też fakt niezwykłego bezpieczeństwa. Szafki dostępne w asortymencie sklepu zamykają się niegwałtownie i gładko, ponieważ posiadają specjalne hamulce do prowadnic. Fronty domykane są szczelnie, za co odpowiedzialny jest system samodotyku. Kosze cargo sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku nietypowych wymiarów kuchni, niewielkich pomieszczeń, oraz gdy mamy do dyspozycji wąskie i wysokie szafki, także te narożne.

Kosze wysuwane do szafek kuchennych — łatwe wykorzystanie trudnych przestrzeni

Szafki cargo mogą być wykorzystywane nie tylko w kuchni, lecz również w łazience czy garderobie. Kategorie rzeczy, które mogą być tam umieszczane, są bardzo szerokie. Zastosowanie tych produktów cenią osoby, które do dyspozycji mają problematyczne przestrzenie – szafki narożne, wąskie szafki oraz trudnodostępne miejsca. System wysuwanych szuflad umożliwi wykorzystanie każdego skrawka miejsca.

Szuflady cargo — cena

Wiemy już, jak systemy cargo wpływają na naszą codzienność, oraz jak bardzo pomocne mogą okazać się w przypadku niewymiarowych pomieszczeń. Ich zastosowanie wiąże się z wieloma zaletami. Wiele osób zastanawia się jednak, jaka jest cena koszy cargo. Otóż niskie cargo może kosztować nas w granicach 90 – 180 zł. Większe cargo do 30 cm mieści się w cenie 110 – 140 zł. Koszt cargo do niskich szafek kuchennych 50 cm uszczupli nasz portfel o ok. 150 – 200 zł. Najwięcej kosztują cargo wysokie. Zapłacimy za nie od 690 do 1600 zł, warto więc kupować je na promocjach, zwłaszcza w zaufanych miejscach jak Castorama.

Kosze cargo – czy warto je mieć?

Z pewnością jest to grupa produktów, którą warto się zainteresować. To niepozorne rozwiązanie może kompletnie zmienić sposób, w jaki korzystamy z kuchni oraz innych pomieszczeń w domu. Utrzymanie porządku stanie się nadzwyczaj proste, a dostęp do potrzebnych produktów oraz akcesoriów komfortowe jak nigdy wcześniej.