kategoria: Ciekawostki   dodane: 05/07/2021
Lokówko-suszarka to popularne urządzenie do stylizowania włosów. Pozwala szybko wysuszyć i wygładzić włosy, a także nadać kosmykom delikatnego podkręcenia. Z jej pomocą możemy również zwiększyć objętość włosów i podnieść je u nasady, tworząc efektowną fryzurę.

Na zdjęciu: Lokówko-suszarka Remington AS7051 Volume & Curl

Jak działa lokówko-suszarka?

Lokówko-suszarka łączy w sobie funkcje trzech sprzętów do stylizacji włosów: szczotki, suszarki i lokówki. Składa się z podłużnej rączki i perforowanego wałka do nakręcania włosów, z którego wydobywa się powietrze. Na rączce znajdują się przyciski, które służą do regulacji temperatury, prędkości nawiewu i uruchamiania dodatkowych funkcji, np. jonizacji.

Największą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość jednoczesnego suszenia włosów i kręcenia loków. To ogromna oszczędność czasu i energii, gdyż dwie czynności wykonujemy za jednym razem. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że żadna lokówko-suszarka nie będzie tak szybko suszyła włosów jak standardowa suszarka ani kręciła tak trwałych loków jak klasyczna lokówka. Ze względu na to, że lokówko-suszarka dysponuje znacznie mniejszą mocą, jest bezpieczniejsza dla włosów niż inne urządzenia do stylizacji.

Na zdjęciu: Lokówko-suszarka Babyliss AS960E

Co oferuje lokówko-suszarka?

Lokówko-suszarka to sprzęt idealny do szybkiej i wygodnej stylizacji włosów. Co dzięki niej możemy zyskać?

 • Wygładzenie włosów – suszarko-lokówka pomoże nam pozbyć się puchu, ładnie wygładzając włosy zarówno krótkie, jak i długie włosy.

 • Objętość – wybierając odpowiednią końcówkę, możemy bardziej napuszyć włosy, aby zwiększyć ich objętość.

 • Uniesienie włosów od nasady – lokówko-suszarka świetnie nadaje się do podnoszenia włosów, szczególnie tych krótkich. Dzięki niej możemy w łatwy sposób odbić je od skóry głowy i unieść, aby nasza fryzura nabrała efektownego wyglądu.

 • Podkręcenie włosów – jeśli chodzi o loki, to lokówko-suszarki nie pobiją klasycznych lokówek. Pozwalają jednak podkręcić końcówki i stworzyć naturalne fale.

Na zdjęciu: Lokówka stożkowa Remington CI5408 Mineral Glow

Jakie końcówki mają lokówko-suszarki?

Większość dostępnych w sprzedaży lokówko-suszarek oferuje możliwość wymiany końcówek. Dzięki temu możemy stworzyć rozmaite fryzury – naturalne fale, drobne loki lub po prostu unieść włosy u nasady. W zależności od tego, jaki efekt stylizacji chcemy uzyskać, musimy użyć odpowiedniej końcówki. Poza tym do włosów krótkich użyjemy innej końcówki niż do włosów długich. W zależności od modelu lokówko-suszarki mogą oferować:

 • Końcówki z włosiem – to podstawowe rodzaje końcówek. Podczas suszenia rozczesują włosy i umożliwiają stworzenie lekkich, naturalnych loków. Dobrze sprawdzą się w przypadku włosów cienkich lub zniszczonych.

 • Końcówki okrągłe – są przeznaczone głównie do grubych włosów. Pozwalają tworzyć grube loki, tzw. fale.

 • Nasadka zwiększająca objętość – jeśli interesuje nas lokówka podnosząca włosy u nasady, powinna mieć właśnie taką nasadkę. Działa ona na podobnej zasadzie jak dyfuzor w suszarce. Nie tylko zwiększa objętość włosów, ale również unosi je u nasady.

 • Obrotowa szczotka – dzięki niej można w łatwy sposób wymodelować włosy, ponieważ sama nakręca pasmo włosów na szczotkę.

 

Na zdjęciu: Lokówka automatyczna Babyliss C1800E

Lokówka podnosząca włosy u nasady – najważniejsze parametry

 • Moc – w zależności od modelu lokówko-suszarki zazwyczaj dysponują mocą od 200 do 1200 W. Jest to ważny parametr, ponieważ decyduje o sile nawiewu. Jeśli wybierzemy sprzęt o większej mocy, szybciej wysuszymy włosy i zakręcimy loki.

 • Regulacja temperatury i prędkości – dzięki tym parametrom możemy dostosować lokówkę do swoich potrzeb. Jeśli mamy delikatne, cienkie włosy, powinniśmy korzystać z niskich temperatur, aby nie narazić ich na przesuszenie lub uszkodzenie. Natomiast w przypadku włosów grubszych, o dużej objętości, można ustawić wyższą temperaturę lub prędkość nawiewu.

 • Wymienne końcówki – warto wybrać lokówkę, która ma wymienne końcówki. Dzięki temu będziemy mogli różne fryzury.

 • Jonizacja – to niezwykle przydatna funkcja, która wygładza włosy i zapobiega ich elektryzowaniu się. Nie jest obowiązkowa, ale warto ją mieć, gdyż umożliwia łatwiejsze modelowanie włosów i chroni je przed zniszczeniem.

Na zdjęciu: lokówka automatyczna Babyliss C1600E

Lokówko-suszarka to produkt, który pomoże nam stworzyć ciekawą fryzurę w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli odpowiednio dobierzemy model, lokówko-suszarka może stać się naszym podstawowym urządzeniem do stylizacji włosów.