Umieszczenie gotowej strony na serwerach PRV.PL


Jeżeli decydujesz się na umieszczenie strony na serwerach PRV.PL zapoznaj się z następującymi zagadnieniami:


Wybór nowego adresu

Pierwszym krokiem zamieszczenia strony jest założenie hostingu wraz z doborem adresu, pod którym będzie widoczna strona - podczas zakładania otrzymujesz do dyspozycji darmową subdomenę od PRV.PL.

Jeżeli posiadasz już inną domenę/domeny, zarejestrowane/zakupione na potrzeby strony to w każdej chwili możesz je "podczepić" do swojej strony, jednak najpierw musisz utworzyć stronę z darmową domeną.

Przeniesienie plików i danych

Po założeniu strony w obrębie hostingu PRV.PL otrzymujesz dostęp do przestrzeni hostingowej za pośrednictwem połączenia FTP - każda strona hostingowa otrzymuje taką funkcjonalność - za pomocą połączenia FTP zamieścisz pliki swojej strony (np. pliki .html, .php, .css, .js, .jpg, .png, .ico).

Jeżeli Twoja strona wymaga do działania także baz danych MySQL, to bez problemu utworzysz taką bazę w obrębie swojego konta na PRV.PL. Zakładając bazy danych MySQL zyskujesz dostęp do phpMyAdmina za pomocą którego dokonasz importu danych do bazy.

Domeny zewnętrzne

Jeżeli udało Ci się przenieść stronę do PRV.PL i chcesz podczepić do niej domeny zarejestrowane poza PRV.PL, to zobacz jak to zrobić »