Szukaj w pomocyWpisz szukane zagadnienie, np.: serwer DNS
Nie wiesz czego szukać?

Przejrzyj pełną listę FAQ »

SQL Error : 1142 INSERT command denied ...


Najczęstszą przyczyną takiego błędu jest tryb ograniczony

Co to jest tryb ograniczony?

Tryb ograniczony jest to wstrzymanie możliwości zapisu do bazy (blokada zapytań typu INSERT), przy zachowaniu możliwości wykonania operacji typu odczyt (SELECT) oraz kasowania (DELETE). Tryb ograniczony ma na celu uniknięcie sytuacji "zapchania bazy" bez wyłączenia jej funcjonowania.

Co mogło być przyczyną przekroczenia rozmiaru bazy?

Bardzo częstą przyczyną przekroczenia rozmiaru baz danych jest forum, które nie jest regularnie przeglądane przez moderatorów/administratorów, na którym "spamerskie roboty" tworzą dużą liczbę "śmieciowych postów".

Jak powrócić do pełnej funkcjonalności bazy danych?

1. Jeżeli potrzebujesz większej przestrzeni dla bazy danych (np. na potrzeby strony) to skontaktuj się z nami » - jeżeli przedstawisz racjonalne uzasadanienie, powiększymy przestrzeń dla Twojej bazy.

2. Jeżeli "zapchania bazy" dokonał "atak spamerski" na Twoje forum, to zaloguj się do panelu zarządzania swoim forum i usuń "śmieciowe" posty i "śmieciowych" użytkowników.

3. Możesz także "ręcznie wyczyścić" bazę - w tym celu przejdź do panelu zarządzania bazami », a następnie do zakładki: Zarządzaj (phpMyAdmin)

Po oczyszczeniu bazy, gdy jej rozmiar zmniejszy się do dopuszczalnych rozmiarów, system po pewnym czasie wyłączy "tryb ograniczony". Może to potrwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilkudziesięciu godzin, więc jeżeli zależy Ci na szybszym "powrocie do normalności", to skontaktuj się z nami »

zobacz też inne opisy zagadnienień w kategorii Komponenty »