Szukaj w pomocyWpisz szukane zagadnienie, np.: serwer DNS
Nie wiesz czego szukać?

Przejrzyj pełną listę FAQ »

Różne problemy z FTP.


Dość często otrzymujemy zgłoszenia z tymi samymi problemami, które w 99% wynikają z winy samych użytkowników. Zanim więc zdecydujesz się napisać prosimy sprawdzić poniższe wskazówki:


1) W wypadku aliasów i niektórych typów stron (np. strona utworzona kreatorem stron) połączenia FTP nie są dostępne.

2) Aby uzyskać dane do połączenia FTP należy w panelu zarządzania przejść do zakładki: "Narzędzia > Połączenie FTP" - tam należy wybrać stronę, której dane dostępowe nas interesują, a następnie zatwierdzić wybór porzez naciśnięcie przycisku: "Pokaż ustawienia serwera FTP" - w ten sposób otrzymamy dane dostępowe połączenia

3) Jeżeli próba połączenia do serwera przebiega poprawnie, ale nie udaje się wyświelić listy plików/katalogów na serwerze FTP lub pojawia się jeden z następujących komunikatów: "425 Unable to build data connection", "Nie można było odzyskać listy katalogów" oznacza to, że należy rozłączyć połączenie i aktywować tzw. TRYB PASYWNY i ponowić połączenie.

4) Jeżeli próba połączenia kończy się niepowodzeniem (np. z powodu przekroczenia czasu na odpowiedź serwera) warto się upewnić, czy zapora/firewall/oprogramowanie antywirusowe nie blokuje połączeń FTP. Jeżeli wykluczyliśmy taką ewentualność problemem może być filtrowanie takich połączeń przez dostawców internetu (u niektórych dostawców zagranicznych czasem mają miejsce tego typu działania) - wtedy alternatywą dla połączeń FTP jest opcja zdostępna w zakładce: "Narzędzia > Zarządzanie plikami".

zobacz też inne opisy zagadnienień w kategorii Hosting »