SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH SYMPATYKÓW KOLARSTWA Rondo Babka Team

« 1 2 3 4 5 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 119 120 121 122 123 »
Nick:Krzysiek Dodano:2010-11-25 11:54:40 Wpis:Jak dla mnie pomysł wydłużenia trasy ok, tylko nie w ten sposób, że jakieś dodatkowe rundy tylko może jakiś objazd tych cholernych świateł w Nasielsku ? i wtedy dodatkowe kilometry, nie da się objechać Nasielska od północy ? Niestety, nie sądzę żeby to zmniejszyło finiszującą grupę, przydałby się jakiś dłuższy podjazd, coś w rodzaju podjazdu za tamą w Dębe ale parukilometrowy, ehh pomarzyć zawsze można...
Nick:Wojtek Dodano:2010-11-25 10:22:21 Wpis:Witam , co do naszego RB wiem ze moze byc ciężko ale chciałem zaproponowac małe rozwiązanie mysle ze długosc trasy na poczatku i końcu sezonu jest ok ale od czerwca do sierpnia zaczyna byc troche mało.
Poddaje wiec pod dyskusje temat moze np. od czerwca dopiszemy jedna runde w Pomiechówku, wszystkie zakręty w prawo trasa bezpieczna selektywna 2x "mostek" myslę ze i finisze mogą być bezpieczniejsze bo grupa bardziej wyselekcjonowana przyjedzie i dodatkowy dystans , a ci którzy tutaj tak pieknie pisza ze nie chca punktowac pojada prosto do domu . Czekam na wasze opinie

Panowie dodatkowo proponuje dla zmiany tematu konkurs pod tytułem gdzie stoi " obserwator ronda " Ja obstawiam ze w M C na Modlińskiej :)
Nick:marcin Dodano:2010-11-25 09:00:28 Wpis:Chciałem coś napisać, ale Krzysiek napisał w zasadzie wszysko. Panie Obserwatorze - bije Pan pianę i nie czyta uważanie argumentów. Ja może podsumuję:
1. Od kiedy jest punktacja na rondo przyjeżdża coraz więcej ludzi - to fakt
2. Jeśli ktoś nie ma ochoty na dzikie ściganie niech jedzie z drugą dywizją, lub z grupą Wilanowską

Poza tym jeśli statystycznie weźmiemy - na rondzie wcale nie ma więcej wypadków niż na wyścigach Masters czy Elity . Problem jest tylko jeden - z powodu braku obowiązku jazdy w kaskach wypadki te mogą skończyć się (i kończą czasami) gorzej niż powinny.
Swoją drogą... czy ktoś wie ile było wypadków śmiertelnych na wyścigach Masters w ciągu ostatnich 5 lat? Na pewno 2-3 były. Z tego co wiem na rondzie w ciągu ostatnich 5 lat był 1. A rondo to cykl punktowanych wyścgów których w sezonie jest około...35? Całkiem sporo w każdym razie - pewnie podobna ilość co punktowanych wyścigów Masters. Wniosek jest jeden - gdybyśmy wprowadzili obowiązek jazdy w kaskach rondo było by nawet bezpieczniejsze niż wyścigi Masters.

Panie Obserwatorze - jestem ciekaw z jakiego punktu obserwuje Pan Rondo że ma Pan takie super spostrzeżenia - chyba z Arkadii.


pozdrawiam
Nick:Krzysiek Dodano:2010-11-25 00:55:12 Wpis:ojej, załamka :-( Przecież jest grupa która jedzie prosto na Nowy Dwór Mazowiecki w niedziele w sezonie, a grupa punktująca skręca w tym momencie w prawo za Jabłonną na Chotomów i jedzie na Nasielsk. I właśnie ta grupa która jedzie prosto jedzie sobie spokojniej i wolniej krótszą trasą, i nie zdobywa punktów.
I co, wyżej wymienieni Panowie jeżdżą z tą niepunktującą grupą ? Jeżeli nie jeżdżą to trzeba się ich spytać dlaczego... Każdy może sobie wybrać z którą grupą jedzie. Może im się już w ogóle nie chce jeździć na rowerze i tylko szukają pretekstu...
Jedno jest pewne, zapotrzebowanie na puntkowany trening jest, bo na Nasielsk jedzie zawsze wielokrotnie więcej ludzi niż na krótszą trasę...
A w soboty nie ma punktowanego treningu, to może wymyśli Pan jakiś powód że nie jeździ Pan w soboty ?
i jeszcze temat treningów grupy Wilanowskiej, która ma być wzorem dla Ronda, to wygląda to tak: Panowie gonią przez pierwsze 20-30km z prędkością 40-50km/h po czym umierają przez następne 30km i po jednym kółku czyli w sumie z powrotem do Warszawy 60km kończą trening, to ja dziękuję za taką zabawę... Byłem wielokrotnie bo bliżej mam do Powsina, ale wolę Babkę...
Nick:Marek M Legion Dodano:2010-11-25 00:47:09 Wpis:do czego ty porównujesz - nikt tu nie zamierza startować w olimpiadzie - ci wszyscy słabi są silni - rondo jest dla ronda, tdf nie jest moim celem - nauki chętnie pobiorę od każdego lepszego - i na tym polega sport amatorski- a może nie potrzebnie wdaje się w dyskusję
Nick:Obserwator Ronda Dodano:2010-11-24 23:30:34 Wpis:Panowie jeszcze raz to napisze cale zło to punktacja. Czy nie zastanawia Was dlaczego na rondo nie przyjeżdżają byli kolarze? Rozmawiałem ostatnio z Michałem powiedział ze na rondo nie przyjeżdża bo jest niebezpiecznie.To samo Krawiec . Sławek stwierdził ze boi się Ronda natomiast jeździ co tydzień na Wilanów bo tam ma przyjemność z jazdy.Panczena na Rondzie tez nie uświadczysz Szczepan stary i młody nie jeździ, Grześka Wajsa może ktoś widział? Wojciechowski? też go tam nie ma .Zamana może ? Może Trochan? Tomek Zwoliński? Wymieniłem ludzi którzy mieszkają w W-wie , byli MP oraz reprezentantami kraju jeśli kogoś pominąłem to przepraszam . Ci ludzie boją się dzikich wyścigów i uwierzcie mi ze przyjeżdżali by na rondo żeby się spotkać i przejechać w grupie parę km.Młodym służyli by rada i pomocą .Wielu ludzi mogło by się od w/w wiele nauczyć. No ale po co? Lepiej organizować dzikie ściganie.Jednego nie rozumiem jaka jest satysfakcja jak słaby pokona słabszego?
ps. Banan i Duduś jeżdżą tylko że akurat ich jestem w stanie zrozumieć.
Pozdrawiam Obserwator
Nick:Marek M Legion Dodano:2010-11-24 22:05:05 Wpis:pozwoliłem sobie zabrać głos ponieważ jestem niezmiernie przygnębiony tragedią Kolegi po kole i jego rodziny . nie jestem zbyt rozmowny ani nie chce nikogo pouczać z techniki,sam byłem nieraz karcony za jakieś złe manewry, przyjeżdżam na rondo od dwóch lat i każdy trening to kolejna lekcja dla mnie,lekcja pokory do własnych umiejętności i możliwości sportowych , pokory do życia . nie było mnie na tym treningu ( to nie ma znaczenia)ale myślałem co mogliśmy zrobić aby nie doszło do tej tragedii i aby ograniczyć ryzyko kolejnych ( choć wypadki są wpisane w ryzyko tego sportu i kask nie jest cudownym panaceum) i to jest tenże KASK .Sam mam tylko szwy na twarzy i wile zaliczonych bez szwanku gleb ,również dlatego że byłem w kasku, byłem świadkiem kraks w różnych okolicznościach niezależnie od poziomu kolarzy.W kolarstwie zwycięzcą jest każdy ten kto dojechał nie tylko ten kto zwyciężył - nasz kolega nie dojechał ( bo dla jakiegoś szpanu nie założył w tym dniu kasku) i dlatego apeluję do mistrzów i weteranów RB aby przyjeżdżali zawsze w kaskach dla przykładu i wzoru.Co do reszty - niedawno były wybory- i gdyby stosować tą metodę większość używa kasku.
Nick:SylwuS Dodano:2010-11-24 17:08:52 Wpis:bo z powodu zimowej deprechy się zeźliłem :)
- kaski jak najbardziej są wskazane i nikt nie jest im przeciwny (pomijając fakt, ze w tym kraju jeszcze nie ma takiego obowiązku, i abstrahując od tego, ze pasy w aucie są obowiązkowe a nie wszyscy je zapinają ich wybór ...)
- a ja na miejscu policjanta zatrzymywał bym 90 % aut w naszym mieście, bo nie przestrzegają ograniczenia prędkości - co jest równie niebezpieczne ...
- jak kolega wyraża ochotę zajęcia się stworzeniem takowego profilu to Ja jestem Za :)
Nick:stasiek Dodano:2010-11-24 16:38:35 Wpis:przesyłam link specjalnie dla pana marcina

http://praca.policja.pl/

powodzenia
Nick:marcin Dodano:2010-11-24 16:31:07 Wpis:Sylwek, ale z tego co zauważyłem nikt ani przez chwilę nie wspomiał, że na internetową stronę RB trzeba wchodzić w kaskach - strasznie osobiście traktujesz te posty a one dotyczą nas wszyskich - każdy pisze o spotkanniach a o stronie tylko ty wspominasz. I naprawdę chwała Ci za to że to stronę prowadzisz bo ja wiem ile to roboty i mi przyznam szczerze by się nie chciało. A bardzo fajnie jest że jest ktoś taki jak Ty. Wielkie dzięki.Nikt nie chce likwidować RB. Ja po prostu uważałem, uważam i uważać będę że na rondo powinno się przyjeżdząć w kaskach - agumanty podawałem i proszę niech ktoś bo mi się nie chce pisać ich jeszcze raz. Ale... piękno rondo pokega na tym że nikt nikomu nic nie każe. Co do ścigania się na rondzie i punktacji - powinna być bo tak jest fajniej pamiętam.
Panowie będący przeciw kaskom - odnieście się choćby do jednego argumentu, tylko rzeczowo - zapomijcie o reszcie mojego posta.
Argument brzmi:
....a zresztą... szkoda drzeć koty. Ja będę pryjeżdżał w kasku
Rondo jest i będzie - też tak uważam
Troszczę się może za bardzo troszczę bo ja gdybym był policjantem to już takiej grupy bym bym nie przepuścił. My narażamy nie tylko swoje życie ale i życie kierowców którzy nas wyprzedzają czy mijają

Swoją drogą - może warto by było założyć profil RB na Facebook'u


marcin z OLSH TEAM :)
« 1 2 3 4 5 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 119 120 121 122 123 »