kategoria: Biznes i finanse   dodane: 18/08/2020
Końca pandemii nie widać, a zakażenie koronawirusem wciąż budzi wiele emocji i znaków zapytania. Najwięcej niejasności stanowią choroby współistniejące, ponieważ to one mogą prowadzić do ciężkiego przebiegu choroby, jak i śmierci.

Sprawdźmy zatem, czym dokładnie są choroby współistniejące oraz jak koronawirus ma się do ubezpieczenia na życie. Czy możemy otrzymać pomoc finansową z tytułu zarażenia koronawirusem?

Choroby współistniejące a ubezpieczenie na życie

O chorobach współistniejących słyszymy najczęściej w kontekście zgonów związanych z koronawirusem. Termin oznacza nic innego, jak wielochorobowość, która wpływa na pracę całego organizmu. Czym dokładniej jest wielochorobowość? W artykule https://rankomat.pl/zycie/choroby-wspolistniejace znajdziemy wyjaśnienie w postaci posiadania więcej niż jednej choroby w tym samym czasie, najczęściej dotyczy to poważnych lub przewlekłych chorób, jak np. cukrzyca, miażdżyca, choroba niedokrwienna, otyłość czy choroba nowotworowa. Posiadanie innej poważnej choroby wpływa na cięższy przebieg u osób zarażonych COVID-19, jednak nie musi być powodem zagrożenia życia, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na zarażenie koronawirusem. Faktem jednak jest, że większość zgonów u osób zakażonych dotyczyło osób starszych oraz posiadających choroby współistniejące.

Wielochorobowość zawsze może stanowić zagrożenie, ponieważ leczenie poważnego schorzenia osłabia organizm i spada zarówno kondycja, jak i odporność. Ważne jest jednak przestrzeganie zasad leczenia, zachowanie zbilansowanej diety oraz aktywność fizyczna dopasowana do naszych możliwości zdrowotnych.

 

Odszkodowanie z polisy za koronawirusa?

Posiadanie ubezpieczenia na życie, które dodatkowo zabezpiecza nasze zdrowie, może być pomocne w czasach pandemii. Większość ofert nie zapewnia odszkodowania z tytułu zarażenia koronawirusem, ponieważ jeszcze rok temu nikt nie spodziewał się takiego zagrożenia. Jednak ochrona zdrowotna uwzględnia pomoc finansową m.in. w sytuacji poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, pobytu na OIOM-ie czy niezdolności do pracy.

Warto pamiętać również o tym, że możemy liczyć na pomoc w ramach pakietu assistance – np. na transport medyczny, pomoc domową w czasie hospitalizacji, opiekę nad dziećmi, dowód leków czy wizytę domową lekarza lub pielęgniarki.

Ważne jest jednak to, jaką ofertę wybraliśmy i czy zdecydowaliśmy się na ochronę dodatkową, która zabezpieczy nasze zdrowie.

Osoby, które dopiero planują zakup ubezpieczenia na życie powinny zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące ochrony zdrowia. Pozornie dwie podobne oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą bardzo się różnić zarówno w zakresie świadczeń, jak i pakietu assistance. Każdy z nas ma inne oczekiwania względem polisy, jak i różnimy się wiekiem, stanem zdrowia czy zobowiązaniami finansowymi i te różnice warto uwzględnić.

 

Gdzie znajdziemy dobrą polisę na życie?

Zakup polisy na życie powinien być poprzedzony solidnym rozeznaniem się w tym kierunku. Mamy wiele różnych opcji do wyboru i część polis może nam oferować wysokie sumy ubezpieczenia, inne z kolei bogatszy pakiet assistance.

Najlepiej zatem dokładnie przyjrzeć się swoim potrzebom i zastanowić się nad tym – kogo chcemy zabezpieczyć finansowo na wypadek naszej śmierci oraz na jaką kwotę, jakiej ochrony dodatkowej oczekujemy oraz w jakim wymiarze finansowym pomoc może nam być potrzebna. Innej ochrony będzie potrzebowała osoba samotna, innej z kolei rodzic trójki czy czwórki dzieci. Na wybierane przez nas ubezpieczenie wpływ ma również nasz kredyt oraz kwota, jaka została nam do spłaty, nasz stan zdrowia, przebyte dotąd choroby, wiek oraz zagrożenia związane z pracą oraz dojazdem do pracy.

Ochrona powinna być maksymalnie dopasowana do naszych życiowych potrzeb i powinna uwzględniam solidną ochronę zdrowotną. Obecna sytuacja na świecie pokazuje, jak bardzo ubezpieczenie na życie może nam pomóc. Możemy otrzymać świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu czy niezdolności do pracy, dzięki czemu możemy uniknąć problemów finansowych, na które tak wiele osób jest teraz narażonych.

Pomóc w wyborze polisy na życie może nam np. najlepszy ranking ubezpieczeń na życie w rankomat.pl, dzięki któremu poznamy oferty ubezpieczeniowe, które są najwyżej oceniane przez specjalistów. Ranking ułatwia nam dotarcie do korzystnych i solidnych ofert, jak również dzięki niemu możemy samodzielnie porównać dostępne polisy. Z pomocą rankingu łatwiej podjąć dobrą decyzję, ponieważ nie ominie nas żadna atrakcyjna cenowo i uczciwa oferta.