kategoria: Technologia   dodane: 01/03/2024
Smartwatche, czyli inteligentne zegarki cieszą się coraz większą popularnością, co w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę ich funkcjonalność, ale też wygodę użytkowania. Tutaj pojawia się pytanie – czy smartwatche działają bez telefonu?

Smartwatche – co warto wiedzieć?

Na pewno warto zacząć od tego, że smartwatche zostały stworzone z myślą o możliwości sparowania ich ze smartfonami. Trzeba więc przyznać, że rzeczywiście są bardzo kompatybilne z telefonami, ale jednak nie oznacza to wcale, że bez dostępu właśnie do telefonu nie będą działać. Owszem będą, ale jak zwykle jest jakieś „ale”. Otóż trzeba wiedzieć, że funkcjonalność tego typu zegarków będzie znaczenie mniejsza. Najwięcej funkcji działa po połączeniu z telefonem. Rzecz jasna można wyłączyć Bluetooth i zaoszczędzić baterię zarówno w jednym jak i drugim sprzęcie. Na szczęście bez połączenia nadal możesz korzystać z odczytu godzin, daty czy oczywiście dni tygodnia. Do tego nadal będziecie mogli liczyć kroki, dzięki funkcji krokomierza czy licznika dystansu. Wiele urządzenie posiada opcję mierzenia pulsu, a także odczytywania wyników na pulpicie smartwatcha. Jednak zaawansowany trening nie jest już możliwy bez sparowania z telefonem. Zatem jeżeli chcecie przeprowadzić kompletny, zaawansowany trening, to musicie sparować te urządzenia. Oczywiście do Waszej dyspozycji są najczęściej podstawowe funkcję, czyli choćby stopera czy budzika. Choć rzecz jasna wiele zależy od modelu, który posiadacie. Pewne jest to, że warto mieć smartwatch, tym bardziej, że aktualne modele naprawdę dobrze się prezentują. Można zdecydować się na te, które wpisują się w nowoczesną stylistykę, ale też glamour, retro czy typowo sportową. Jeżeli szukacie niezawodnych smartfonów w dobrej cenie, to mamy dla Was dobrą informację. Takie modele znajdziesz w sklepie Zegarowania. Wszystkie produkty są oryginalne, a do tego możecie liczyć na w pełni uczciwe ceny.

Dlaczego warto podłączyć smartwatch ze smartfonem?

Warto oczywiście podłączyć smartwatch do smartfona, gdyż wtedy całkowicie można wykorzystać funkcje, które posiada inteligentny zegarek. A tych funkcji jest naprawdę sporo. Można korzystać choćby z GPS, zaawansowanego treningu dostosowanego do swoich możliwości, a także monitora snu. Można także obsługiwać powiadomienia pochodzące ze smartfona czy sterować aparatem w telefonie, a nawet rozmawiać przez zegarek. Musimy jeszcze wspomnieć o NFC, czyli możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych. Zwróćcie jeszcze uwagę, że pełna integracja może odbywać się nie tylko za sprawą Bluetootha, ale też za pomocą sieci LTE, choć dotyczy to bardziej zaawansowanych technologicznie zegarków. Trzeba jeszcze zainstalować kartę SIM. Część smartwatchów ma moduł Wi-Fi. Inteligentne zegarki to także dobra opcja dla najmłodszych, gdyż znacząco poprawiają one bezpieczeństwo. Smartwatch dla dziecka nie musi wiele kosztować, ale ważne, aby miał funkcję SOS, a także opcję monitorowania. Dzięki temu rodzice wiedzą, gdzie znajduje się ich dziecko. Jednak takie funkcje dostępne są dopiero po sparowania urządzenia ze smartfonem.

Znacie już odpowiedź na to pytanie. Smartwatch bez sparowania z telefonem staje się klasycznym zegarkiem z małą ilością dodatkowych funkcji, choć to zależy od modelu, który posiadacie. Jednak po połączeniu ze smartfonem to naprawdę zaawansowane technologicznie urządzenie.