kategoria: Technologia   dodane: 22/03/2024
Od dawna korzystasz z usług tego samego operatora? Przeniesienie numeru bywa naprawdę opłacalne. Sprawdź, co możesz zyskać na zmianie operatora. Podpowiadamy też, jak przenieść numer do innej sieci i co warto wiedzieć, zanim to zrobisz.

Kiedy przeniesienie numeru do innego operatora będzie dobrym pomysłem?

Zmiana sieci daje szansę na bardziej atrakcyjną usługę komórkową. Przeniesienie numeru do innego operatora w trakcie trwania umowy to jednak dodatkowy wydatek, warto więc poszukać nowych ofert, gdy kończy Ci się obecna umowa. U konkurencji możesz zyskać na przykład niższą cenę, większy pakiet internetu czy dodatkowe usługi.

 

Co więcej, operatorzy często oferują bonusy za zmianę sieci. Na rynku jest też coraz więcej ofert bez długoterminowych zobowiązań. Dobrym przykładem jest sieć w aplikacji mobilnej, czyli Orange Flex. Za przeniesienie numeru dostajesz miesiąc korzystania z usługi za 1 zł. A ponieważ jest to oferta w subskrypcji, za miesiąc, dwa czy pół roku możesz łatwo zmienić wybrany plan na wyższy lub niższy – taki, jak potrzebujesz w danym momencie. Możesz też zrezygnować z usługi, kiedy chcesz, więc wypróbowanie oferty komórkowej w takiej formie jest proste i niezobowiązujące.

 

Jak przenieść numer do innej sieci i o czym warto pamiętać?

Przeniesienie numeru możesz z reguły zlecić na różne sposoby: w salonie operatora, do którego chcesz przejść, telefonicznie lub przez internet. Ostatnie rozwiązanie jest najwygodniejsze. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, nowy operator załatwia za Ciebie wszystkie formalności z dotychczasowym dostawcą. Twoje dane u obu operatorów muszą być jednak ze sobą zgodne.

 

Jeśli korzystasz z usługi prepaid, możesz zmienić sieć praktycznie w dowolnym momencie. Pamiętaj tylko, że niewykorzystane środki na karcie przepadną. Przy abonamencie lepiej natomiast nie zrywać zobowiązania przed czasem.

 

Przeniesienie numeru do innego operatora w trakcie trwania umowy również jest możliwe, ale i tak musisz wtedy zapłacić pozostałe opłaty abonamentowe. Bez dodatkowych kosztów możesz natomiast zmienić sieć, wypowiadając umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia lub z końcem okresu promocyjnego (np. po roku lub po dwóch latach).

 

Na rozpatrzenie wniosku o przeniesienie numeru operator ma 6 godzin, gdy składasz wniosek w salonie, lub 3 dni robocze, jeśli robisz to telefonicznie lub online. Sama zmiana sieci trwa maksymalnie 1 dzień roboczy, a przerwy w dostawie usług nie mogą być dłuższe niż 6 godzin (od północy do 6 rano). Z reguły jednak cały proces jest jeszcze szybszy, a w wypadku Orange Flex załatwisz to praktycznie od ręki.

 

Sprawdź, dlaczego warto być Flex i jak przenieść numer do Orange Flex

Szukasz nowej oferty komórkowej? Rozważ Orange Flex. Przeniesienie numeru do tej sieci pozwoli Ci skorzystać z takich zalet usługi, jak:

 

  • elastyczna zmiana planu w zależności od tego, ile GB potrzebujesz;

  • wygodne, automatyczna płatności podpiętą w aplikacji kartą lub BLIKIEM;

  • duże pakiety internetu (od 30 GB do 150 GB);

  • Sejf GB, do którego pod koniec miesiąca automatycznie wpadają niewykorzystane GB (można do nich sięgnąć przez kolejne 6 miesięcy, zamiast kupować dodatkowe pakiety);

  • UNLMTD, czyli nielimitowany internet na 7 dni lub 30 dni, który możesz włączyć w razie potrzeby;

  • wygodniejszy i bardziej ekologiczny eSIM zamiast standardowej karty SIM bez dodatkowych opłat (ale zwykłego SIM-a też tu oczywiście zamówisz, jeśli wolisz);

  • dodatkowe karty SIM/eSIM do smartwatcha, tabletu czy routera w cenie planu.

 

Dokładne wskazówki, jak przenieść numer do Orange Flex, znajdziesz na stronie https://flex.orange.pl/przenies-numer. Mały spoiler: w Orange Flex przeniesienie numeru jest bardzo proste i samoobsługowe. Wszystko zrobisz wygodnie przez aplikację mobilną – włącznie z weryfikacją tożsamości. Jeśli wybierzesz eSIM, nie musisz nawet czekać na kuriera z kartą SIM, bo cyfrową kartę aktywujesz samodzielnie w kilka chwil.