kategoria: Biznes i finanse   dodane: 21/02/2023
Wiele osób zastanawia się, jakie ubezpieczenie na życie najlepiej wybrać. To istotna kwestia, gdyż w trudnych sytuacjach dobra polisa może zapewnić bezpieczeństwo finansowe dla bliskich. Niektóre oferty są rozszerzone o usługi wspierające przy rekonwalescencji ubezpieczonego. Dowiedz się więc, jak i gdzie kupić dobrą polisę na życie.

Dobre ubezpieczenie na życie – jakie warunki powinno spełniać?

Na rynku jest wiele ofert ubezpieczeniowych. Różnią się one pod względem wysokości sumy gwarantowanej, zakresu ochrony czy wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję, warto zastanowić się, co powinna zawierać dobra polisa na życie. Oto kluczowe elementy.

Odpowiednia wysokość sumy ubezpieczeniowej

Suma maksymalnego świadczenia w ubezpieczeniu musi umożliwiać spłacenie zobowiązań finansowych czy zabezpieczenie bytu rodzinie. Powinna także pokryć koszty pogrzebu oraz inne wydatki związane z pochówkiem. Niedoszacowana wysokość tej kwoty może stwarzać później trudności – np. przy spłacie kredytów po śmierci ubezpieczonego lub w trakcie niezdolności do pracy.

Dobrze dopasowany zakres ochrony

Zakres ochrony w polisie na życie powinien odpowiadać trybowi życia ubezpieczonego. Zatem osoby aktywne fizycznie skorzystają na włączeniu do polisy ryzyk związanych z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych. Małżeństwa planujące powiększenie rodziny zawczasu powinny uwzględnić narodziny dziecka w zakresie ochrony. Dobrym rozwiązaniem jest także wykupienie rozszerzeń związanych z diagnozą poważnej choroby, niepełnosprawnością czy hospitalizacją. Dzięki tak skonstruowanej polisie na życie zapewnisz sobie i bliskim większe bezpieczeństwo finansowe.

Długość trwania umowy ubezpieczeniowej

Duże znaczenie ma okres trwania umowy ubezpieczeniowej. Na rynku można wyróżnić produkty terminowe i bezterminowe. Te pierwsze są zawierane na okres od 5 do 25 lat. W zależności od rodzaju ubezpieczenia na życie, wraz z końcem umowy ochrona zostaje zakończona lub może dojść do wypłaty świadczenia. Tak dzieje się np. przy polisie inwestycyjnej. Natomiast w przypadku umów bezterminowych czas obowiązywania ochrony jest dożywotni pod warunkiem opłacania składek.

To tylko kilka z istotnych kwestii, które należy rozważyć przy wyborze najlepszej polisy. Pomocne może okazać się też sprawdzenie ofert na ubezpieczenie na życie, które znajdziesz w zestawieniu na www.rankingubezpieczennazycie.pl. Dzięki takiemu zestawieniu znacznie łatwiej znajdziesz korzystną polisę dla siebie.

Gdzie kupić polisę na życie?

Już wiesz, czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie na życie. Teraz tylko musisz znaleźć ofertę odpowiednio dopasowaną do swoich potrzeb. Zrobisz to łatwo, korzystając z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Możesz ich użyć w dogodnym dla siebie momencie, np. wieczorem czy w weekend. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby uzyskać zestawienie z propozycjami nawet od kilkunastu TU. Cały proces, łącznie z finalizacją zakupu polisy, przeprowadzisz bez wychodzenia z domu. To wygodne i korzystne rozwiązanie dla każdej osoby.