kategoria: Biznes i finanse   dodane: 05/02/2021
Jesteś jedynym lub głównym żywicielem rodziny? Na Twoich "barkach" spoczywa obowiązek dbania o bezpieczeństwo finansowe najbliższych? Wykonujesz zawód obciążony ryzykiem wypadku? A może masz kredyt hipoteczny? Niezależnie od Twojej sytuacji, powinieneś zadbać o przyszłość swoją i ukochanych osób. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie na życie i co musisz o nim wiedzieć.

Polisa na życie to oferta towarzystw skierowana do osób, które pragną zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe na wypadek śmierci lub innych nieszczęśliwych zdarzeń. Dlatego decyzja o zakupie ubezpieczenia ochronnego nie powinna być podejmowana pochopnie. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź cenę i warunki polisy na życie.

 

Jak obliczyć składkę za ubezpieczenie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje polisa na życie? Cena za ochronę na wypadek śmierci i innych nieszczęśliwych zdarzeń, takich jak np. poważne zachorowanie czy trwały uszczerbek na zdrowiu, zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienia się:

  • zakres ubezpieczenia – najtańsza polisa obejmuje wyłącznie śmierć osoby ubezpieczonej. Zwiększenie liczby ryzyk objętych ochroną wiąże się z dodatkowymi kosztami, które podnoszą wysokość składki,
  • stan zdrowia klienta – ubezpieczenie młodych i zdrowych osób niesie za sobą mniejsze ryzyko konieczności wypłaty świadczenia niż ma to miejsce w przypadku chorych w podeszłym wieku. Składka dla dwudziestokilkulatka będzie niższa niż dla osoby 60 lat po zawale i z przewlekłą chorobą.

Do pozostałych istotnych elementów wpływających na wysokość składki zalicza się sumę gwarantowaną, czas trwania umowy, czy wykonywany zawód. Samodzielne obliczenie składki jest niemożliwe – sytuacja każdego klienta jest analizowana indywidualnie przez ekspertów ubezpieczeniowych.

 

Gdzie znaleźć korzystne ubezpieczenie ochronne?

Mimo trudności w ustaleniu wysokości składki, można znaleźć na rynku tanie oferty. Jak podkreśla doradca Rankomat.pl: Atrakcyjne ceny mają ubezpieczenia grupowe, które są oferowane przez pracodawcę, bank lub np. operatora komórkowego. Koszt takiej ochrony wynosi nawet tylko kilkadziesiąt złotych rocznie! Jednak jej zakres wówczas obejmuje zazwyczaj wyłącznie śmierć klienta, a suma ubezpieczenia jest dość niska. Warto pamiętać, że osoby, które korzystają z grupowej polisy, nie mają możliwości rozszerzenia zakresu polisy czy podwyższenia wysokości SU.

Indywidualne ubezpieczenie na życie również może być tanie. Wystarczy przed podpisaniem umowy porównać wszystkie dostępne oferty. Aby to zrobić, sprawdź ubezpieczenia na życie online w rankingu. Wystarczy uzupełnić formularz, aby otrzymać propozycje aż od 12 towarzystw. Po zapoznaniu się z ich OWU, umów się na rozmowę z doradcą. Specjalista przeprowadzi wywiad na temat Twojego zdrowia i stylu życia, a następnie przedstawi Ci indywidualną ofertę.

 

O czym pamiętać przy polisie na życie?

Przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie na życie, koniecznie sprawdź listę wyłączeń od odpowiedzialności oraz czas trwania karencji, czyli okresu, w którym ochrona nie obowiązuje. Zapoznaj się dokładnie z warunkami wypłaty świadczenia po zdarzeniu, aby w trudnej sytuacji móc od razu podjąć odpowiednie kroki.

 

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu. Pamiętaj, że polisa ma zapewniać Ci bezpieczeństwo finansowe, dlatego porównaj dostępne oferty i wybierz tę najkorzystniejszą.