kategoria: Technologia   dodane: 09/11/2023
Konta telefoniczne typu prepaid wykorzystuje ponad 25% użytkowników smartfonów na terenie Polski. Konsumenci, którzy należą do tej grupy, muszą zasilać regularnie swoje numery wybranymi kwotami. Operator telekomunikacyjny Play dostarcza kilka metod na doładowanie, aby zapewnić klientom wygodę w utrzymaniu dostępu do sieci. O których z nich warto dowiedzieć się już teraz?

Spis Treści:

 1. Metody doładowania konta w Play
 2. Jak sprawdzić stan konta w Play?
 3. Czy można doładować numer komuś w Play?
 4. Abonament w Play – dobra alternatywa dla Play na kartę

Metody doładowania konta w Play

Play oferuje swoim klientom kilka różnych opcji na zasilenie numeru telefonicznego (numer na kartę/MIX). Umożliwia to przedłużenie ważności konta nawet w sytuacjach skrajnych – zwłaszcza wtedy, gdy utrudniony zostaje dostęp do internetu. 

Strona internetowa Play

Zainteresowani mają opcję zasilenia swojego konta za pomocą strony internetowej – wystarczy podać numer telefonu i wybrać kwotę doładowania (5 zł, 10 zł, 30 zł lub 50 zł). To wygodna i szybka metoda, a płatność można uiścić za pomocą:

 • przelewu bankowego;
 • kartą płatniczą;
 • BLIKA;
 • Google Pay.

 

Aplikacje i witryny sieciowe banków

Większość instytucji finansowych działających na terenie Polski umożliwia swoim klientom doładowywanie konta telefonicznego za pomocą aplikacji mobilnych i witryn sieciowych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na oficjalnych stronach internetowych wybranych banków.

Paragony i zdrapki

Doładowania są dostępne m.in. w niektórych sklepach spożywczych, hipermarketach i stacjach benzynowych. Mają dwie formy:

 • paragonu (kasjer drukuje je na życzenie klienta);
 • karty zdrapki (znajdują się zazwyczaj w strefie kas). 

Oba rodzaje zawierają specjalny, 14-cyfrowy ciąg znaków, który należy wprowadzić za pomocą klawiatury numerycznej w smartfonie. Prawidłowa kombinacja wygląda w następujący sposób: *100*(zakupiony kod)# – szczegółowa instrukcja postępowania znajduje się na każdym doładowaniu, więc zasilenie konta nie wymaga zapamiętywania czegokolwiek.

Paragony i zdrapki mogą doładowywać kartę o siedem różnych kwot:

 • 5 zł;
 • 10 zł;
 • 30 zł;
 • 40 zł;
 • 50 zł;
 • 60 zł;
 • 100 zł.

40 zł, 60 zł i 100 zł to opcje zarezerwowane wyłącznie dla paragonów.

Aplikacja Play24

Aplikacja mobilna Play24 pozwala na szybkie doładowanie konta w Play na kartę lub MIX bez konieczności odwiedzania serwisów zewnętrznych. Działa ona niemalże identycznie do zasilania numeru za pomocą strony internetowej Play. Różnicę stanowią możliwość płatności również za pomocą Apple Pay oraz wysyłka potwierdzenia transakcji na podany przez zainteresowanego adres e-mail.

Terminal płatniczy

Ostatni sposób na doładowanie konta telefonicznego wymaga użycia terminali płatniczych, które znajdują się m.in. w kioskach i na stacjach benzynowych. Wystarczy poprosić o doładowanie kasjera, który następnie będzie potrzebował numeru i kwoty zasilenia – wprowadzi on obie informacje w system, a następnie poprosi o uregulowanie płatności. 

Potwierdzenie transakcji zostanie wysłane na podany przez klienta numer telefonu, zwykle trzeba poczekać na niego do kilku minut. 

 

Jak sprawdzić stan konta w Play?

Właściciel może sprawdzić stan swojego konta na dwa sposoby, wykorzystując:

 • kod *101# (należy wpisać go za pomocą klawiatury numerycznej, a następnie zatwierdzić zieloną słuchawką);
 • aplikację Play24 (w zakładce „Twoje konto”).

Informacja o dostępnych środkach pieniężnych powinna pojawić się na ekranie niemalże natychmiastowo. Oprócz tego zainteresowanym zostanie przedstawiony termin ważności konta. 

Czy można doładować numer komuś w Play?

Czasami zdarza się, że właściciel telefonu nie ma możliwości na samodzielne doładowanie swojego konta. Co w takim przypadku? Istnieje jedno skuteczne rozwiązanie: musi on poprosić o pomoc osobę trzecią. Zasilenie przez innych jest proste – wystarczy podać numer telefonu proszącego, a następnie opłacić transakcję. 

W celu maksymalnego uproszczenia procesu można wykorzystać aplikację Play24, która znajduje się w zakładce „Dla Ciebie”, pod sekcją „Rozrywka i użyteczne”. Wyświetlane instrukcje postępowania będą pomocne zwłaszcza dla osób, które korzystają z telefonów komórkowych sporadycznie i nie są przyzwyczajone do dokonywania nimi płatności.

Abonament w Play – dobra alternatywa dla Play na kartę

Abonament w Play zapewnia użytkownikom pewne kluczowe korzyści. Przede wszystkim gwarantuje stały dostęp do usług telekomunikacyjnych. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy korzystają intensywnie z telefonu do rozmów, przeglądania stron internetowych oraz grania w gry sieciowe.

Kolejne zalety stanowią dodatkowe usługi i korzyści. Tańsze rozmowy, darmowe SMS-y, a czasami nawet promocje obejmujące dostęp do znanych platform streamingowych. Dodatkowo abonamenty M, L i Homebox umożliwiają zainteresowanym korzystanie z telewizji PLAY NOW przez internet.

Znajomość różnorodnych metod doładowania konta pozwala wybrać tą najlepszą, dostosowaną do trybu życia i aktualnej sytuacji użytkownika. Zasilenie numeru w Play jest proste i przyjemne – zawsze i wszędzie.