kategoria: Biznes i finanse   dodane: 19/07/2023
Czy najlepsze OC to najtańsze OC? Niekoniecznie. Jak więc wybrać najlepszą ofertę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego? Oto praktyczne wskazówki, dzięki którym skutecznie zabezpieczysz swój pojazd przed skutkami kolizji drogowej lub wypadku.

Ubezpieczenie OC a cena

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. To właśnie dlatego ubezpieczony, jest objęty taką samą ochroną, niezależnie od tego, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierze.

Mimo tego, że ustawa nie reguluje ceny polisy, to nie zawsze opłaca się kupić najtańsze ubezpieczenie. Warto bliżej przyjrzeć się pozostałym, nieco droższym ofertom. Często za niewielką dopłatą      można otrzymać dodatkowy zakres ochrony np. NNW czy Assistance.

Ubezpieczenie OC a dodatkowe polisy

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych za niewielką opłatą oferuje dodatkowe ubezpieczenia, które można dokupić do polisy OC i stworzyć Pakiet o szerszym zakresie ochrony. Do najczęściej wybieranych przez kierowców ubezpieczeń należą:

  • AC – ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku skutków uszkodzenia pojazdu. Chroni w razie zniszczenia samochodu w wyniku wypadku, kolizji, działania żywiołów, aktów wandalizmu czy kradzieży.
  • Assistance – ubezpieczenia, które zapewnia pomoc, np. gdy dojdzie do awarii pojazdu, wypadku czy kolizji. Możesz liczyć na takie świadczenia jak m.in. holowanie, naprawę na miejscu zdarzenia czy wymianę koła.
  • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmujące ochroną życie i zdrowie kierowcy oraz pasażerów.

W LINK4 w ramach każdego pakietu OC oferujemy unikalny Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Obejmuje on między innymi usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km, a także samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.

Obsługa ubezpieczenia online

Pandemia koronawirusa, a także postępująca cyfryzacja pokazały, że niezmiernie ważne jest dostosowanie się towarzystw ubezpieczeniowych do standardów obsługi klienta online. Jeśli to dla Ciebie ważne, wybierając ubezpieczenie OC, zwróć uwagę, czy w danym TU możesz zakupić polisę bez wychodzenia z domu.

W LINK4 zakup ubezpieczenia jest niezwykle prosty. Wystarczy użyć Kalkulatora ubezpieczeń, aby sprawdzić cenę składki, a następnie nabyć polisę przez Internet.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając OC?

Kupując ubezpieczenie OC, zwróć uwagę na to, czy towarzystwo ubezpieczeniowe, które wybierasz oferuje BLS, czyli bezpośrednią likwidację szkód. Jest to system usprawniający otrzymanie odszkodowania po stłuczce czy wypadku drogowym. Dzięki systemowi BLS nie trzeba zgłaszać szkody do ubezpieczyciela sprawcy kolizji – wystarczy, że poinformujesz o zdarzeniu swoje towarzystwo ubezpieczeniowe, które wypłaci Ci odszkodowanie i samodzielnie dokona rozliczenia z ubezpieczycielem sprawcy.

 

Kończy Ci się polisa OC, a może kupiłeś samochód i musisz ubezpieczyć pojazd? Oblicz składkę OC bez wychodzenia z domu. Wejdź na stronę LINK4 i sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz tam funkcjonalny Kalkulator LINK4. Dzięki niemu w łatwy sposób przeliczysz swoje ubezpieczenie. Polisę możesz kupić także, dzwoniąc pod numer 22 444 44 44. Możesz też spotkać się osobiście z agentem współpracującym z LINK4. Dzięki tym sposobom zakupisz                 polisę           dobraną      do Twoich potrzeb.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.