kategoria: Technologia   dodane: 17/05/2023
Dzień dziecka to ważny dzień dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku. Dzień dziecka najczęściej wiąże się z zakupem prezentu dla swojej pociechy, który będzie funkcjonalny, poręczny i który zdecydowanie zadowoli dziecko, jak i jego rodziców. Takim prezentem może być standardowy tablet, tablet graficzny lub czytnik e-book. W tym artykule zostaną omówione wszystkie rodzaje tabletów, które z pewnością spełnią wymagania małego, jak i dużego dziecka oraz jego rodziców.  Z tego artykułu dowiesz się, czy warto wybrać czytnik ebook czy tablet albo zdecydować się na zakup tabletu graficznego. Poznasz również różnice między tymi urządzeniami.

1. Jakie są rodzaje tabletów?

2. Czym charakteryzuje się tablet graficzny?

3. Czym charakteryzuje się czytnik e-book?

4. Jakie charakterystyczne cechy ma dobry tablet do oglądania filmów?

5. Jak ekran dotykowy w tablecie może zmienić nasz sposób spędzania wolnego czasu?

Jakie są rodzaje tabletów?

Obecnie na rynku jest dostępnych kilka rodzajów tabletów, które pełnią różne funkcje i są dedykowane różnym użytkownikom. Najpopularniejsze i główne typy tabletów są następujące: tablety graficznetablety uniwersalne oraz czytniki e-booków. 

Czym charakteryzuje się tablet graficzny?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tabletów, jest tablet graficzny. Takie tablety będą idealnym prezentem, dla osób, które uwielbiają rysować i malować.

Obecnie na rynku dostępne są tablety wyposażone w złącza USB oraz pióro z rysikiem bezbateryjnym. Rysik jest bardzo czułym urządzeniem, które działa podobnie jak pędzel malarza. Warto również wspomnieć, że rysik wykrywa ponad 8000 poziomów nacisku i pracuje pod kątem sześćdziesięciu stopni. Kolejną zaletą tabletu graficznego z wyświetlaczem lcd jest duży obszar rysowania. Użytkownik tabletu graficznego ma do dyspozycji wirtualne płótno o wymiarach około 34 centymetrów na 19 centymetrów, co daje około 646 centymetrów kwadratowych powierzchni do malowania i rysowania. To znacznie więcej niż na zwykłej kartce papieru A4.  Warto również skupić się przez chwilę na wysokiej jakości obrazu i wielu dostępnych kolorach, które pozwolą ci uzyskać niesamowity efekt obrazu. Tablet graficzny ma także znacznie lepszy kontrast niż standardowy tablet. Na tablecie graficznym można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Ostatnią zaletą posiadania tabletu graficznego jest z pewnością jego designerski wygląd, który zachęca do korzystania z urządzenia.

Czym charakteryzuje się czytnik e-book?

Czytnik e-booków jest to kolejny rodzaj tabletu, jaki warto rozważyć. Czytnik e-booków został zaprojektowany, aby pełnić funkcje tradycyjnej książki, przy zachowaniu minimalistycznego wyglądu. Jeśli się zastanawiasz, jakie urządzenie będzie odpowiednie dla ciebie: tablet czy czytnik e-booków, to warto zobaczyć cechy charakterystyczne czytników e-booków, które są dostępne w polskich sklepach:

- podświetlany ekran, który ułatwia czytanie zarówno w dzień, jak i w nocy.

- wygodny 6-calowy wyświetlacz, który z powodzeniem zastępuje kartki z książki.

- większość czytników e-book można zintegrować z serwisem Legimi, z którego można pobierać interesujące nas e-booki. Co więcej, każdy czytnik e-book ma dostęp do internetu przez wi-fi.

- czytnik e-book jest łatwy w obsłudze. Jego obsługa przypomina obsługę telefonu komórkowego, jest bardzo intuicyjna.

- Czytniki posiadają dużą wbudowaną pamięć, która umożliwia przechowywanie nawet kilkuset e-booków w jednym miejscu.

- Dwurdzeniowy procesor zapewnia komfort korzystania z urządzenia.

Jakie charakterystyczne cechy ma dobry tablet do oglądania filmów?

Kupując tablet, warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Dobry tablet charakteryzuje się ekranem dotykowym, a przekątna ekranu to minimum 9 cali. Ten kompaktowy rozmiar jest idealny do oglądania filmów, a także wykonywania zdjęć. Co więcej, tablet posiada ogromny wybór aplikacji i własny system operacyjny. Dlatego tak wielu użytkowników tabletu dostrzegło, że najlepsze modele tabletów są świetnymi urządzeniami, które sprawdzą się podczas spędzania wolnego czasu, jak i w pracy oraz szkole.

Jak ekran dotykowy w tablecie może zmienić nasz sposób spędzania wolnego czasu?

Tablety graficzne, jak i te standardowe całkowicie zmieniły nasze podejście do spędzania wolnego czasu. Tablet oferuje wiele przydatnych i rozrywkowych aplikacji, które z pewnością zabiją każdą nudną minutę naszego życia. Tablety są często zabierane w podróże pociągiem, samolotem, a także podczas codziennych dojazdów do pracy i szkoły. Wiele pacjentów również umila sobie czas w poczekalni u lekarza oglądając ulubione filmy i seriale. Natomiast dzieci chętniej spędzają czas grając w gry, które często są dobrej jakości oraz darmowe. Warto również zauważyć, że tablety graficzne również przyczyniły się do zrewolucjonizowania naszego patrzenia na sztukę. Coraz więcej osób decyduje się na zakup wirtualnego arcydzieła, które jest tak samo piękne, jak i te klasyczne, które wisi w pięknej ramie na naszej ścianie.