kategoria: Technologia   dodane: 31/07/2023
Wraz z postępem technologii i coraz większą ilością danych przesyłanych przez internet, ochrona naszej prywatności i bezpieczeństwo online staje się coraz bardziej istotne. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które pomagają nam zachować anonimowość i bezpieczeństwo w sieci, są sieci wirtualne VPN (Virtual Private Network). W 2023 roku mamy dostęp do wielu różnych usług VPN, w tym zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. W tym artykule skupimy się na trzech najlepszych bezpłatnych sieciach VPN, które zapewniają wysoką jakość, bezpieczeństwo i wydajność.

ProtonVPN

ProtonVPN to według nas najlepszy darmowy VPN. Jest stworzony przez firmę ProtonMail, która jest znana ze swojej silnej polityki prywatności i bezpieczeństwa. Wersja darmowa ProtonVPN oferuje nieograniczone korzystanie z usługi, ale ogranicza ilość urządzeń i pozwala na połączenie tylko jednego z nich w tym samym czasie. Jednakże, nawet wersja darmowa zapewnia nieograniczone korzystanie z protokołu OpenVPN, co jest rzadko spotykane w darmowych usługach VPN. To dobra opcja dla osób, które potrzebują podstawowego poziomu bezpieczeństwa i prywatności.

Zalety Proton VPN:

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa: ProtonVPN jest znany ze swojego zaawansowanego poziomu bezpieczeństwa. Wykorzystuje silne szyfrowanie, które zapewnia zaawansowaną ochronę danych przed atakami hakerów i cyberprzestępców.
 • Brak reklam: Oznacza to, że podczas korzystania z Internetu nic nie będzie rozpraszało Twojej uwagi.
 • Optymalna liczba serwerów: ProtonVPN oferuje 17 serwerów rozmieszczonych w różnych krajach na całym świecie. To pozwala nam na łatwe zmienianie lokalizacji i uzyskiwanie dostępu do treści, które mogą być ograniczone geograficznie.
 • Niezawodność i wydajność: ProtonVPN zapewnia stabilne i wydajne połączenia. Dzięki temu możemy płynnie przeglądać internet i pobierać pliki bez znaczących opóźnień.
 • Kompatybilność z wieloma platformami: ProtonVPN jest kompatybilny z wieloma platformami, w tym na urządzeniach mobilnych i komputerach, co pozwala korzystać z VPN na różnych urządzeniach.

Atlas VPN

Atlas VPN zdobywa drugie miejsce w naszym rankingu. To jedna z najbardziej popularnych darmowych usług VPN na rynku, znana ze swojego przyjaznego interfejsu użytkownika i prostej konfiguracji. Wersja bezpłatna oferuje określoną ilość danych na miesiąc, co może nie wystarczyć do ciągłego przeglądania internetu, ale nadal jest to dobra opcja dla tych, którzy potrzebują VPN od czasu do czasu do szyfrowania swojego połączenia na niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi. Atlas VPN zapewnia również dobre zabezpieczenia, w tym silne szyfrowanie, chroniąc naszą aktywność online.

Zalety Atlas VPN:

 • Łatwość obsługi: Atlas VPN zapewnia użytkownikom prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe korzystanie z usługi bez względu na poziom zaawansowania technologicznego.
 • Szybkość połączenia: Atlas VPN zapewnia szybkie połączenia bez limitu, co pozwala na płynne przeglądanie internetui i pobieranie plików bez znaczących opóźnień.
 • Nieograniczona liczba urządzeń: Ogromnym plusem usługi jest możliwość korzystania z VPN w darmowej wersji na nieograniczonej liczbie urządzeń.

Planet Free VPN:

Planet Free VPN plasuje się na trzecim miejscu naszego rankingu. Ma przyjazny interfejs użytkownika i proste w obsłudze oprogramowanie. Oczywiście, ograniczenia prędkości mogą być wadą, ale jeśli nie korzystamy z VPN na co dzień, to ta usługa może być wystarczająca dla większości naszych potrzeb.

Zalety Planet Free VPN:

  • Prostota obsługi: Usługa jest prosta w usługze i oferuje przyjazny dla użytkowników interfejs.
  • Silna no log policy: Planet Free VPN stosuje politykę braku logów, co oznacza, że nie przechowuje żadnych dzienników aktywności użytkowników. Nasze dane i aktywność pozostają prywatne, a firma nie śledzi naszych działań online.
  • Aplikacje dla różnych urządzeń i wtyczki do przeglądarek: Zaletą tej usługi jest możliwość korzystania z VPN na urządzeniach z systemami Windows, macOS, Linux, Android i iOS oraz dostępność wtyczek do przeglądarek.

 

 • Nieograniczony limit przesyłanych danych: Jest to naprawdę rzadkie w przypadku darmowych usług VPN, ale w przypadku tej usługi z pewnością nie zawiedzie potrzeb użytkowników, którzy szukają darmowej alternatywy VPN.

Podsumowanie

W 2023 roku mamy dostęp do wielu bezpłatnych sieci VPN, ale warto pamiętać, że darmowe usługi często mają swoje ograniczenia, takie jak ograniczony transfer danych czy wolniejsze połączenia. Wszystkie wymienione powyżej sieci VPN - Atlas VPN, Proton VPN i Planet Free VPN - oferują jednak solidne poziomy bezpieczeństwa i prywatności. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Jeśli potrzebujesz VPN sporadycznie, to warto rozważyć bezpłatną wersję jednej z tych usług, ale w przypadku potrzeby korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji i większej elastyczności, warto wziąć pod uwagę płatne opcje, które zazwyczaj oferują wyższą jakość usług VPN. W każdym przypadku, korzystanie z VPN jest istotnym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności podczas surfowania po Internecie.