kategoria: Biznes i finanse   dodane: 13/07/2020
Internet jest wykorzystywany nie tylko do rozrywki i komunikowania się. Za jego pośrednictwem można załatwić nawet poważne sprawy. W sieci znajdziesz np. najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne i zawrzesz umowę z towarzystwem online. Oprócz tego, że możesz zapoznać się z ofertą wybranych firm, masz także okazję porównać ze sobą ich produkty. W jaki sposób wykorzystać internet, aby zaoszczędzić na polisie?

Porównywarka ubezpieczeń – najlepsze rozwiązanie

Każde wiarygodne towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoja firmową stronę. Za jej pomocą utrzymuje kontakt z klientami i prezentuje swoją ofertę. Dzięki temu możesz sprawdzić ceny produktów oraz warunki współpracy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z porównywarki oc online, w której jednocześnie przeanalizujesz oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Aby użyć tego narzędzia, musisz jedynie odpowiedzieć na kilka pytań zawartych w formularzu. Dotyczą one m.in.:

  • danych kierowcy i właściciela pojazdu,

  • informacji o przebiegu dotychczasowego ubezpieczenia komunikacyjnego,

  • parametrów i stanu technicznego auta zgłaszanego do polisy.

Na podstawie tych danych kalkulator obliczy wysokość składek oraz zaproponuje Ci kilka wariantów ochrony od różnych firm. Wykupując ubezpieczenie samochodu np. z rankomat.pl, masz możliwość skorzystania z promocyjnych warunków współpracy. Możesz wykupić pakiet ochrony w znacznie niższej cenie lub otrzymać dodatkowy rabat za zawarcie umowy za pośrednictwem porównywarki.

Dlaczego warto ubezpieczyć samochód przez Internet?

Wiele osób rezygnuje z samodzielnego poszukiwania polisy, gdyż uważa, że ich wiedza w tym zakresie jest niewystarczająca. Często więc decydują się na przedłużenie umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela, przez co tracą pieniądze. Wyszukiwarki produktów ubezpieczeniowych rozwiązują ten problem, gdyż ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Dlaczego warto z nich korzystać?

  1. Oszczędność czasu

Przez internet możesz wykupić polisę przez całą dobę. Nie musisz więc zwalniać się z pracy, aby zdążyć przed zamknięciem biura agenta. Zbliżający się termin ważności ubezpieczenia również nie wymusza na Tobie konieczności umówienia się na spotkanie z doradcą. Zawierając umowę online, wszystkie niezbędne dokumenty otrzymasz na e-mail, a te do podpisania zostaną Ci dostarczone kurierem.

  1. Niższa cena

W internecie masz możliwość porównania ze sobą ofert od różnych ubezpieczycieli. W ten sposób masz szanse zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent na takim samym pakiecie ochrony w konkurencyjnej firmie. Ponadto klienci dokonujący zakupu polisy online mogą liczyć na atrakcyjne zniżki lub specjalne promocje.

  1. Bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się korzystania z porównywarek OC i AC, gdyż wiąże się to z koniecznością podania swoich danych w formularzu. Takie informacje są jednak niezbędne, aby ubezpieczyciel mógł przygotować dla Ciebie spersonalizowaną ofertę. Nie musisz się obawiać, że Twoje dane zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób. Służą one jedynie do przeanalizowania Twojej sytuacji i wyliczenia składek. To dzięki ich podaniu możesz wybrać najtańsze ubezpieczenie. Ponadto wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z zawarciem umowy, gdyż to Ty decydujesz, z którym towarzystwem rozpoczniesz współpracę.

  1. Fachowe doradztwo

Dzięki wyszukiwarce dostaniesz dostęp do ofert od kilkunastu firm ubezpieczeniowych. To może stanowić problem w podjęciu decyzji o wyborze konkretnego rozwiązania. Jeżeli nie wiesz, który wariant polisy będzie dla Ciebie najkorzystniejszy, możesz skorzystać z bezpłatnej infolinii. Wystarczy, że zostawisz swój numer telefonu, a konsultant do Ciebie oddzwoni. Po zadaniu kilku pytań pomoże znaleźć najlepszy pakiet ochrony, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wybór ubezpieczenia wcale nie musi być trudny. Wystarczy skorzystać z porównywarki online, aby mieć dostęp do całej gamy produktów dostępnych na rynku. Jest to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób, aby załatwić niezbędne formalności bez wychodzenia z domu.