kategoria: Turystyka   dodane: 06/10/2021
Czasy są niespokojne i nikt chyba nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Koronawirus szaleje, a zagraniczne wyjazdy są trudniejsze, niż miało to miejsce w przeszłości. Na każdym kroku wymagane jest zrobienie testu lub okazanie dowodu zaszczepienia. Co, jednak kiedy zaplanowałeś już urlop poza Polską i chcesz się dokładnie przygotować do tego, co może Cię spotkać? Najlepszym sposobem jest wykupienie polisy turystycznej. Z tego tekstu dowiesz się więcej o polisie wakacyjnej.

Gdzie szukać najlepszego ubezpieczenia?

 

Obecnie nie ma lepszego miejsca na zakup ubezpieczenia turystycznego niż Internet. W sieci znajdziesz szeroki dostęp do spersonalizowanych ofert. Wiele ułatwiają narzędzia takie jak porównywarki oraz kalkulatory ubezpieczeniowe. Wystarczy tylko, że wpiszesz do specjalnego formularza kilka informacji o sobie, by szybko uzyskać dostęp do ofert dopasowanych do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej o tym, jak kalkulator może pomóc Ci wybrać indywidualne ubezpieczenie turystyczne.

 

Dobre ubezpieczenie turystyczne, czyli jakie?

 

Polisa turystyczna w założeniu ma pomóc Ci w uchronieniu się od finansowych konsekwencji niektórych zdarzeń losowych. Żeby jednak polisa była skuteczna i oferowała odpowiednią ochronę, musi składać się z konkretnych pakietów. Poniżej znajdziesz pic ubezpieczenia idealnego.

 

  1. Koszty leczenia


Choroba oraz kontuzje nie wybierają i pojawiają się w naszym życiu w najmniej odpowiednich momentach. Jeśli więc podczas wakacji napotkasz problemy zdrowotne, z ubezpieczeniem turystycznym będziesz mógł liczyć na pomoc medyczną nawet w prywatnych placówkach. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu kurortach turystycznych nie ma publicznych przychodni, które mogłyby przyjąć Cię w ramach karty EKUZ.

 

  1. OC


Wakacje to czas rozluźnienia, co może skutkować spowodowaniem przez Ciebie niebezpiecznego zdarzenia. Jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja i wyniku Twoich działań ucierpią osoby trzecie (zarówno materialnie, jak i finansowo), ubezpieczyciel nie zostawi Cię na lodzie i pomoże w kwestii wypłaty odszkodowań. Dzięki temu unikniesz finansowych konsekwencji zdarzenia i będziesz mógł zająć się tylko dojściem do dobrego stanu psychicznego.

  1. NNW


Nieszczęśliwe zdarzenia mogą czaić się za każdym rogiem. Jeśli podczas wakacji Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci stosowną rekompensatę, którą będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. W sytuacji, gdy zdarzenie okaże się dla Ciebie śmiertelne, pieniądze trafią na konto Twojej rodziny lub osób, które za życia do tego upoważniłeś.

  1. Ochrona bagażu


Zimowe wyjazdy na narty, które zaczną się już niedługo, to bardzo dobre okazje dla wszelkiego rodzaju złodziei. Ludzie pojawią się na lotniskach z pełnymi walizkami i drogim sprzętem narciarskim. Wystarczy zaledwie moment nieuwagi, by złodzieje wykorzystali sytuacje i przejęli Twoją własność. Ochrona bagażu, którą powinna oferować każda polisa to zabezpieczenie finansowe na wypadek kradzieży lub utraty walizek i sprzętu narciarskiego. Jeśli spotka Cię taka sytuacja, otrzymasz zwrot poniesionych kosztów (pod warunkiem przedstawienia paragonów).

 

Czytaj OWU

 

Ubezpieczenia turystyczne to produkty, które mogą zmieniać się w zależności od tego, co oferuje dane towarzystwo. Z tego też względu przed podpisaniem umowy, warto jest zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Znajdziesz tam szczegółowo opisany zakres ochrony gwarantowanej oraz ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności.

Ubezpieczenia turystyczne mogą ochronić Cię przed konsekwencjami popularnych zdarzeń. Jest to bardzo ważne w kontekście obecnej sytuacji na świecie oraz tego, co może przynieść przyszłość. Zanim spakujesz walizki wykup polisę i przeżyj wakacje w spokoju. Końcu zasługujesz na to. Sprawdź, co powinna zawierać polisa na wyjazd w góry: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-podrozne-na-wyjazd-w-gory.