Szukaj w pomocyWpisz szukane zagadnienie, np.: serwer DNS
Nie wiesz czego szukać?

Przejrzyj pełną listę FAQ »

Przekierowanie ze strony (hostingu), zamiana na alias


Jeżeli chcesz usunąć swoją stronę, gdyż np. posiadasz nową stronę w innym serwisie i nie chcesz, aby w internecie była dostępna była starsza jej wersja, to lepiej zastosuj rozwiązanie, jakim jest alias (przekierowanie). Dlaczego warto?


1) Zachowujesz adres strony, co powoduje, że osoby, które trafiały na ten adres (np. w wyniku wyszukania przez Google) trafią na nową stronę


2) Przy tradycyjnym kasowaniu pojawiłby się komunikat o nieistniejącej stronie, co mogłoby wprowadzić w błąd osoby, które chcą trafić na Twoją stronę


3) Przy tradycyjnym kasowaniu strony adres stanie się dostępny dla wszystkich, także dla Twojej konkurencji, która może to wykorzystać, zakładając stronę i przechwytując Twoich potencjalnych klientów.


4) Jest to w pełni darmowe i banalnie proste rozwiązanie ;)


Jak tego dokonać? Przejdź do panelu zarządzania i skieruj się do zakładki "Strony i aliasy > Strony", a następnie wybierz stronę, którą chcę zamienić na alias - tam wybierz opcję "Zarządzaj". Tam naciśnij przycisk: "Konwersja strony w alias", a nastąpi przekierowanie do podstrony na której zatwierdzisz tę operację.

UWAGA! Ta usługa może być podatna na opóźnienia serwerów DNS

zobacz też inne opisy zagadnienień w kategorii Hosting »