...Wkraczając głębiej do pokoju Cromwella, zauważasz starą księgę, postanawiasz ją otworzyć i czytasz...

Nick:Karanith Dodano:2004-03-11 15:24:41 Wpis:W Gospodzie Pod Miedzianym Diademem, w tym samym miejscu co go przyłączyłeś.
Nick:kiki Dodano:2004-03-11 09:18:13 Wpis:mam sprawe odłączył mi się raz nagle korgan i gdzieś poszedł a ja zasejwowoałem wiecie go mooge go szukać teraz??
Nick:didrzej boczek Dodano:2004-03-11 09:02:37 Wpis:dzieki obrzydany kulfonie !!
Nick:Ronil Dodano:2004-03-10 23:20:09 Url:setyci@wp.pl Wpis:Bracie! Twoje słowo jest dla mnie rozkazem! Gdy goniec z tą wiadomością dotrze do Ciebie Orkriście – ja będę już pół dnia drogi na północ od Wierzy Durlaga, pewnie nawet za Baldur’s Gate. Jak będę w Waterdeep (za jakieś góra dwa dni) napiszę ponownie ale od razu powiem, że kierować się będę do Silvery Moon kolejne dwa dni drogi na północ omijając niebeżpieczne tereny Neverwinter, a stamtąd to już rzut toporkiem do Mithrilowej Hali. Wiadomość o tej misji uradowała mnie! Silvertallowi i mnie z braku ruchu brody porosły pajęczynami! Hahaha! Regimenty tak przyzwyczaiły się do tutejszego piwa, że w drogę zabraliśmy dwa powozy pełne beczek!! Hhaha .. Nie myśl bracie, że jak wrócę do domu coś dla ciebie zostanie!
W Mithrilowej Hali nasi bracia spodziewać się mogą posiłków za około 4 dni. Pod warunkiem że żadne ścierwo nie nawinie się na nasze młoty i topory po drodze!
Dostałem od ciebie bardzo niepokojącą wiadomość jakoby Krasnolud bratały się z orkami!!! Z trudem jestem w stanie to zrozumieć ... i chyba nie dlatego że często po łbie dostaję. Hgggrr.! To hańba! Półork czy ork! Ostatnią powiązaną z tymi plugawymi rasami rzecz jaką pamiętam!, to ich śmierdząca jucha na mym toporze! Eh... ale po co mi tracić nerwy i rozwodzić się o tak przyziemnych sprawach. Mam nadzieję, że plugawe drowy, które zaatakowały naszą rasę będą chciały choć troszkę walczyć, bo o drobinę ruchu by mi nie zaszkodziło! Hehehe!
(*glup*) – no, ostatni łyk piwa. Kończę mój bracie! Pozdrów naszych przyjaciół!
Nie zawiodę Cię ... i, naturalnie, nie wrócę z pustymi rękoma!
(P.S. – Golanie. Swoja droga jak grasz w BG to wiesz ze z wierzy durlaga dotrzec można w 20 mniej wiecej godzin do Wrót Baldura, a niewiele wieksza odleglosc jest z tego miasta do Waterdeep mniej więcej ok. 2 dni drogi, potem do Mithrilowej Hali jest ok. 3 dni. Tak wynika z map ... sam zobacz, i dodatkowo weź pod uwagę ze potężna krasnoludzka technika pozwala na lepszą mobilność wojsk. Dotrzemy w góra 5 dni! Obiecuje!)

Chwała potędze Krasnoludów. Niech żyje klan Długobrodych i niech potęga Moradina napełnia nas siłą w walce!
Nick:Obżygany kulfon Dodano:2004-03-10 22:30:10 Wpis:Zanim przejdę do poważniejszych spraw najpierw postaram się, jak mogę, pomóc potrzebującym:

Tyrael'u - chodzi o quest Anomena: osobiście to przechodziłem i wiem coś na ten temat. O ile dobrze pamiętam, Anomen będzie pasowany na rycerza jeśli rozwiążesz quest pokojowo. Chyba będzie coś takiego, że sąd jednak nie uzna Twoich argumentów i będziesz musiał sprawę zakończyć ręcznie (zabić Saerka). Ostatecznie sąd poprze Twoją stronę. Jakoś takto jest, Tyraelu, jeśli się nie mylę będziesz musiał także odpowiednio pogadać z ojcem Anomena.

didrzeju boczku - ok, zatem aby wszystko jak najprzejrzyściej wytłumaczyć: zaraz na pierwszej lokacji labiryntu spotykasz Yakmen'a, który bierze Cię za demony i ucieka. Idź za nim. Tam pogadaj z nim tak, aby dał Ci swoją książkę (albo nawet możesz ją wziąć bez pozwolenia). Inna sprawa, że jak rzucisz na niego Uzdrowienie to odzyska zmysły. Ale powracając do tematu. Z głównej sali (tej pierwszej, z kierunkami świata) idź podążaj tak jak wskazuje dziennik Yakmen'a (nie jest napisane wprost, ale chyba da się zrozumieć? Nie chcę Ci sam pisać bo nie pamiętam dokładnie). Podczas tej wędrówki napotkasz różne demony i innych, aż wreszcie dotrzesz do różniącej się od pozostałych groty, w której spotkasz przyjaźnie nastawionego demona Aesgerath'a (w tej samej grocie jest portal na kolejny poziom). I tu kolejny problem. Portal jest nieczynny. Uaktywnić go może odpowiednio złożone berło. Stylisko znajduje się w rupieciach Yakmen'a, a potrzebe jeszcze trzech kamieni (napewno je rozpoznasz, różnią się od zwykłych świecidełek). Jeden kamień posiada w/w Aesgerath. Inne znajdują się w różnych miejscach labiryntu w posiadaniu charakterystycznych dwóch grup demonów. Ich też idzie rozpoznać: są neutralni (z początku) i zlecają zabicie siebie nawzajem. Jeśli złączysz się z jednymi z nich, drudzy stają się automatycznie wrodzy. Klejnoty, rzecz oczywista, jeden zdobyty ze zwłok, drugi w charakterze nagrody. Do owych demonów, tu nie jestem pewien, da się dotrzeć bezpośrednio z lokacji z mieczem w kamieniu, wkraczając do któregoś z będących tam portali, ale naprawde nie pamiętam do którego. Powodzenia.

harkel'u - trudne jest odwampirzanie. Na początek: musisz posiadać ciało ukochanej i serce Bodhi (w trumnie przypominającej Gondolę). Teraz tak: Elfi mędrzęc (lok. Wyjście z Podmroku) -----> Kapłan Oghmy (lok. Doki, Świątynia) -----> Księgarz (lok. Wzgórza Umar, gospoda) -----> Ruiny Świątyni. W ten oto sposób zostajemy zaporowadzeni do ruin świątyni. Wewnątrz lochów, znajduje się pewien posąg (ten za płytami z imieniem Amaunatora). Tam musisz umieścić ukochaną i serce Bodhi. I oto przywróciłes jej życie.

Magiku - kostór magów znajduje się w posiadaniu pewnej czarodziejki. Jest quest: kamien łotrzyków poprzez pewne drzwi w Dzielnicy mostów przenosi Cię w dziwne miejsce (uwaga: bardzo trudna walka). Tam się właśnie znajduje owa czarodziejka posiadająca kostur (i inni potężni wrogowie).

Dziękuję Drizzcie Do'Urdenie za zrozumienie. Przykro mi w związku z Golanem i boleję nad jego stratą.
Uznaję Twoje słowa za wiążące i natychmiast poczyniłem przygotowania. W momencie gdy przesyłam tę wiadomośc, w drodze jest już pierwsza grupa piechurów pół-goblińskich. Podrózują oni pod mym ojczystym sztandarem, więc nie powinniście mieć problemów z rozróżnieniem ich od goblinów-wrogów. Teraz przygotowuję pozostałych jeszcze w Jarku zbrojnych do wymarszu pod moim osobistym dowództwem. Liczymi zjawić się w Hali za około kilkanaście dni, nie jesteśmy jednak w stanie powiedzieć konkretnie, gdyż Przełęcz Niebiańskiego Szczura bywa zdradliwa o tej porze roku. Jeszcze raz szczerze dziękuję Drizzcie, a obiecuję na Dalilię, najlepiej udowodnimy naszą wdzięczność w walce przeciw mrocznym.

P.S. Pouczyłem podwładnych. Do czasu mego powrotu intersy rodu mego reprezentować będzie Bombiś Obesrołek, namiestnik, a w przypadku mojej śmierci prawowity dziedzic tronu.
P.S.2 Owszem, 'obżygany' pisze się przez 'rz'. Jednak imię, niefortunnie mi nadane tak już się przyjęło i nie zamierzam go zmieniać.
Nick:Tyrael Dodano:2004-03-10 15:58:26 Wpis:Proszę o pomoc w wybraniu najlepszego Łotrzyka na głównego bohatera. Łowca Nagród - pułapki, przydatne? Zabójca - niektórzy mówią, że wypas, inni, że wręcz przeciwnie, Zawadiaka - bonusy, ale brak ataku z zaskoczenia. Co wybrać?
Nick:nr6 Dodano:2004-03-10 11:22:13 Wpis:Słuchajcie, mam problem niby banalny, ale cholera mnie przez to bierze. Ściągnęłam sobie moda do romansu z Solaufeinem,ale dopiero na etapie kończenia Podmroku. Zgodnie z wszelkimi danymi, typek powinien być przy wyjściu z Podmroku gdzieś przy namiotach Elhana - tyle że go nie ma... Jeśli ktoś nim grał, to proszę o pomoc.
Nick:Emilio Dodano:2004-03-09 19:45:17 Wpis:wielkie joł (nie słucham hiphopu) strona zarąbista
ale to już chyba wiecie:)
chciałem tylko powiedzieć, zę nie ma nic o baldurze I
a to nie dobrze bo jest fajniejszy niż II

pozdro 600
Nick:Thorin Dodano:2004-03-09 17:52:01 Wpis:Orkirscie masz racje, z pół-orkami ani orkami nie wolno zawierać sojuszu. Ja i moje krasnoludy wpadliśmy w puałpke. Lecz nie będe sie na ten temat rozpisywał gdyż jestem strasznie smutny bo wielu mych przyjaciół zgineło z ich ręki. Popełniłem straszny błąd i teraz odchodze w podróże po krainach. ( A tak po za tym czy ktoś widział możę najnowszą oferte która obejmuje BG 1 i Opowieści z Wbrzeża mieczy za 19,90 , mam pożyczone opowieści i chciałbym mieć swoje)
Nick:Golan Dodano:2004-03-09 16:20:38 Wpis:Orkriscie wierza drurlaga to jest zupelnie nie tam gdzie my tago potrzebujemy gdyby to bylo gdzies w okolicach straznicy herolda czy silvermoon ale twoim krasanlomdojscie do nas zajmiemin 2-3 miesiace tak MIESIACE a w tedy oby nie Mithrilowa Hala bedzie juz tylko ruina a reszta krain bedzie patrzyla jak krainy ogarnia ciemnosc i zlo drowow...czy twoj krol wrocil juz z wojny?? jak tak to powiadommnie o tym najszybciej
wszystkie dobre stworzenia czy raszy pomozcie Mithrilowej Hali w walce z drowami!!
Nick:Tyrael Dodano:2004-03-09 15:54:44 Wpis:Czy ktoś jeszcze w ogóle gra dobrymi drużynami? Obrońcy uciśnionych, pomóżcie z misją Anomena!!! Czekam na kontakt: kowal89@wp.pl GG: 3010717 Jak ktoś ma pytania to również chętnie pomogę.
Nick:Orkrist Dodano:2004-03-09 14:19:58 Wpis:Witajcie zacni krasnoludzcy! Wita Was Orkrist, syn potężnego klanu Długobrodych, przybrany wnuk Durina Zabójcy Smoków, a także brat Ronila Śnieżnobrodego, przedniego wojownika! Długo żadnych gońców do Kuźni nie wysyłałem, wybaczcie, głowę mą wojenne sprawy zaprzątały. Otóż, jak się okazało, nie tylko swą armię giganty przeciw nam wystawiły, również parszywe gobliny się z nimi zbratały. Podczas gdy król nasz umiłowany, Durin, przeciw hersztowi gigantów, na czele dwustu bitnych i zaprawionych w bojach krasnali wyruszył, plugawe armie goblinów i orków z plemienia Czarnego Rogu na twierdzę naszą wielką siłą natarły. Oczywiście atak został odparty, a orkowskie szeregi przetrzebione, ale orki wciąż liczną armią dysponują. Obecnie względny spokój panuje, dlatego gońca z tą wiadomością wysłać mogę. Wobec powyższego mym ziomkom z Mithrilowej Hali wielów wojów wysłać nie mogę. W Belegoście osiem setek wojowników zostało, jednak tu każdy młot się przyda, ale nieopodal Wieży Durlaga dwa nasze regimenty stacjonują (ok. 100 tarcz). Przewodzi im mój brat, Ronil, którego topór już dawno nie zasmakował orczej juchy. Myślę, że mogą oni wpomóc klan Battlehammera. W zamian za udzieloną pomoc żadnej zapłaty żądać nie będziemy... weźmiemy tylko to co wojownikom naszym w boju zdobyć się uda...
O wspólnym z orkami walczeniu żadnej mowy być nie może!!! To hańba dla krasnoludów, nawet duergarów!
Chwała klanowi Długobrodych! Chwała Moradinowi i Clangeddinowi!
Nick:Magik Dodano:2004-03-08 20:37:36 Wpis:Gdzie mozna znalezc KOSTUR MAGOW??
Nick:harkel Dodano:2004-03-08 16:58:16 Wpis:Witam
BG II przechodzę po raz drugi, ale na romans zebrało mi się dopiero teraz :)
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak przebiega proces "odwampirzania" naszej miłości?
Z góry dziękuję.
Nick:Foster Dodano:2004-03-08 16:47:10 Wpis:Dużo szukałem ale wasza strona jest najlepszą sroną o Baldurs Gate ale jest jeden minus czemu nie ma tu opisu i przedmiotów z Throne Bhal.Ale i tak wasza strona jest the best!!!!
Nick:Szutol115 Dodano:2004-03-08 14:41:17 Wpis:Na tej stronie była bardzo dobra solucja Baldura dwójki. Jak ktoś ją ma niech mi prześle pysia14@o2.pl PRoSZE!!
Nick:skuko Dodano:2004-03-08 12:38:35 Wpis:Thorinie tak sie sklada ze ja wiem jeskie sa tytulu dziel Salvatorego bo mam wszystkie =] ale czy czytales ktorakolwiek z tych czesci ktorew wymieniles jak tak to powiedz b nie mam z kim dyskutowac o tych ksiazkach... i chcialbym sie jeszcze dopyac czy ktos na ksiede czytal Dziedzictwo Mroczeego Elfa czyli mianowicie
Dziedzictwo
Bezgwiezdną Noc
Mroczne oblezenie czy
Droge do Świtu
jak tak to prosze o w miare szybka odp pod mailem lub na stronie
Nick:Ktoskik Dodano:2004-03-08 08:53:03 Wpis:AKURAT RZYGAĆ POPRAWNIE TO PRZEZ "RZ" . Sprawdź sobie kulfonie w słowniku...!!!
Nick:Mzoch Dodano:2004-03-07 19:55:22 Wpis:eMeM mialem ten sam problem jest to bardzo uciazliwe i wkuzajace. Jest na to latka na nawet na tej stronie. W dziale pache jest taki ktury naprawia ten blad. Ja ani razy nie spotkalem sie ztym bledem po zainstolowaniu tego. Nie ma za co:)
Nick:didrzej boczek Dodano:2004-03-07 17:32:16 Wpis:siema wszystkim a szczegluynie obrzy.... tak chodzi mi o ten poziom w twierdzy straznika jezeli jestes w stanie i pomuc to napisz prosze :(napisz na ksiedzie gosci bo ja czytam jak najczesciej moge czekam na odpowiedz dzieki za pomoc pozdraiwam !!!:O