kategoria: Technologia   dodane: 27/05/2021
Nazwa VPN dla wielu ludzi może brzmieć nieznajomo, a nawet i odstraszająco. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości nie jest ona tak straszna, jakby się mogło wydawać. Korzystanie z VPN wiąże się z ogromem korzyści, jakie sieć ta stwarza. Mowa nie tylko o lepszym chronieniu prywatności jej użytkowników, czy bezpieczeństwa w trakcie serfowania po Internecie. Usługa ta, to coś więcej. Pozwala stworzyć zaszyfrowane połączenie, które m.in. uniemożliwia innym śledzenie naszej aktywności online. Nie korzystasz jeszcze z sieci VPN? Poniżej znajdziesz 7 powodów, dla których warto zacząć!

1. Streamowanie zagranicznej telewizji z każdego miejsca na Ziemi 

 

Nie jest tajemnicą, że wiele platform udostępniających telewizję internetową, blokuje możliwość oglądania niektórych filmów i seriali, poza terytorium danego kraju. Związane umowami dystrybucyjnymi serwisy typu Netflix czy HBO, nie wyświetlają w Polsce pełnej, posiadanej przez siebie bazy filmów. W wielu przypadkach na ich polskie premiery jesteśmy zmuszeni czekać znacznie dłużej. Bardzo często również nie dochodzi do nich wcale. Jeżeli chcesz więc mieć dostęp do wszystkich nowości - korzystanie z sieci VPN jest rozwiązaniem dla Ciebie! VPN daje możliwość nawiązania połączenia z serwerem w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich Polaków żyjących za granicą. VPN umożliwia bezpłatny dostęp to wszystkich polskich telewizji internetowych i to bez względu na lokalizację.

 

2. Gwarancja anonimowości w sieci

 

Grono Internautów z roku na rok rośnie coraz bardziej. Wiedzą też o tym posiadacze odwiedzanych przez nas stron internetowych. Portale, z których korzystamy na co dzień, często nadużywają dostępu do informacji o nas oraz tym, czego szukamy w Internecie. W związku z tym warto zadbać o swoją anonimowość. Stosowanie sieci VPN pozwala na zmianę IP komputera, co z kolei utrudnia zlokalizowanie nas.

 

3. Bezpieczny shopping online za granicą

 

Zakupy internetowe to przyszłość ludzkości, w czym zresztą utwierdziła nas ogólnoświatowa pandemia. Konieczność spędzania czasu w domu, pracy zdalnej i ograniczenia kontaktów z innymi, sprawiła, że zakupy przeniosły się do sieci. Dostęp do informacji stał się najbardziej pożądanym dobrem XXI wieku, w związku z czym dokonując zakupów online możemy narazić się na wiele niebezpieczeństw, takich jak np. wyciek naszych danych osobowych. Jeżeli nie chcesz, by wiedziano co, gdzie i kiedy kupujesz - sięgnij po VPN.

 

4. Swobodne korzystanie z Internetu w miejscach publicznych

 

Kto z nas nie korzysta z Internatu w restauracji, u fryzjera bądź nawet w bibliotece publicznej? Mało kto jednak się zastanawia nad tym, czy aby na pewno korzystanie z publicznych punktów dostępu Wi-Fi, jest bezpieczne? Podłączając się do takiej sieci, narażamy swoje urządzenie na udostępnianie innym użytkownikom. W tym również cyberprzestępcom. Stosowanie VPN może jednak temu zapobiec. Zarówno w przypadku komputerów jak i smartfonów.

 

5. Odblokowywanie witryn społecznościowych podczas pobytu w innym kraju  

 

Niestety nie w każdym kraju serwisy, z których korzystamy na co dzień, są ogólnodostępne. W wielu krajach typu Chiny, Rosja czy Ukraina, witryny typu przeglądarka Google, Facebook i Instagram, mogą być niedostępne. Wynika to z cenzurowania przez państwa niektórych portali społecznościowych. Kraje, które to robią, zazwyczaj oferują swoim obywatelom, korzystanie z lokalnych odpowiedników ocenzurowanych portali. Jeżeli więc dużo podróżujesz i nie wyobrażasz sobie życia bez tych portali - korzystanie z nich bez VPN nie będzie możliwe.

 

6. Tańsze podróże oraz noclegi

 

Nie jest tajemnicą, że jeżeli nie chronimy swojej prywatności w sieci, to w trakcie szukania najlepszych ofert, trafimy tylko na te, za które przepłacimy. Odwiedzane witryny z tanimi lotami, wypożyczalniami aut oraz hotelami, śledzą każdą naszą aktywność. Z każdą kolejną wizytą na danej stronie, cena usługi może wzrosnąć. Marzysz o tanim podróżowaniu i noclegach, które nie będą kosztować fortuny? Możesz skutecznie uniknąć ryzyka śledzenia swoich aktywności internetowych poprzez skorzystanie z sieci VPN. Tym samym zwiększysz swoja anonimowość w sieci.

 

7. Anonimowa wymiana plików P2P

 

Pobieranie torrentów nie zawsze kojarzy się nam z czymś legalnym. Wbrew wszelkim pozorom, ściągając torrenty można uzyskać dostęp również do wielu, w zupełności legalnych plików. Przed ich pobraniem warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo - korzystając z VPN ograniczamy swoja widoczność w sieci. Dodatkową zaletą VPN jest również fakt, iż pomaga on również w zlokalizowaniu najszybszego serwera do pobierania.

 

Źródła: