kategoria: Zdrowie i medycyna   dodane: 18/05/2022
Alergia jest bardzo uciążliwą dolegliwością, toteż niezwykle istotnym jest taki sposób postępowania, aby skutecznie eliminować jej objawy. Jednym z ważnych czynników pozbycia się zaburzeń alergicznych jest stworzenie antyalergicznej sypialni.

Na co zwrócić uwagę w sypialni alergika?

Urządzając sypialnię dla osoby z alergią, należy przede wszystkim wyeliminować wszystkie elementy wyposażenia, które mogą gromadzić czynniki alergiczne: kurz i roztocza. W żadnym wypadku nie powinny znaleźć się w takiej sypialni ciężkie kotary czy zasłony oraz dywany czy wykładziny z włosiem. Również meble powinny być proste, bez rzeźbień powodujących gromadzenie się kurzu w zdobieniach. Ważna jest także minimalizacja dekoracji i ozdób przyczyniających się do gromadzenia alergenów. Jednakże najbardziej istotnym elementem w sypialni alergika jest dobór wysokiej jakości antyalergicznego materaca i pościeli.

Czym charakteryzuje się materac i kołdra dla alergika?

Materace antyalergiczne różnią się od materacy standardowych przede wszystkim pod względem doboru materiałów i zastosowanych procesów technologicznych. W materacach dla alergików wykorzystywanym materiałem są głównie takie tworzywa syntetyczne jak pianka lub lateks, brak natomiast jest materiałów naturalnych. Ponadto, są one wyposażone w antybakteryjne pokrowce, idealnie wyprofilowane oraz zawierają kratkę wentylacyjną. Wszystkie te cechy powodują eliminację czynników alergennych i mają duże znaczenie dla utrzymania odpowiedniej higieny, co również ma niebagatelne znaczenie dla osób z objawami alergii. Także kołdra dla alergika wypełniona jest materiałem syntetycznym. Powoduje to, że jej wnętrze jest przewiewne i zapobiega gromadzeniu się alergenów.

Jaki materac antyalergiczny wybrać?

Dostępność ofert na rynku materacy i pościeli antyalergicznych jest bardzo rozbudowana, np. antyalergiczne materace w Katowicach można łatwo i wygodnie zakupić poprzez internet, ale dostępne są również w sklepach stacjonarnych. Wybierając materac dla alergika, warto rozważyć ofertę marki Hilding. Modele takie jak Rumba, Melody, Salsa czy Funky na pewno zasługują na uwagę.

Wykonany z pianki termoelastycznej, posiadający specjalne profilowania i nacięcia, z certyfikatem odpowiednich instytucji antyalergiczny materac Hilding Rumba jest produktem zapewniającym spokojny sen bez objawów alergii. Również materac Hilding Salsa, na bazie plastycznej pianki Flexifoam, z wierzchnią warstwą pianki termoelastycznej Visco, wysoko certyfikowany i posiadający status wyrobu medycznego pierwszej klasy spełnia spełnia wszystkie wymogi materaca antyalergicznego, gwarantując przy tym komfort i wygodę snu.

Hilding Melody, model wykonany z wysokiej jakości lateksu, charakteryzujący się właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi, a przy tym niezwykle trwały i elastyczny, nieulegający odkształceniom jest również warty polecenia dla osoby z dolegliwościami alergicznymi. Z kolei Hilding Funky to dwustronny materac przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Wykonany z dwóch pianek Flexifoam o różnej twardości, zapewnia prawidłowe ułożenie dla kręgosłupa dziecka, a specjalne wyprofilowanie pianek jest gwarancją szybkiego odprowadzanie wilgoci i tym samym niemożności rozwijania się alergenów.

Duże znaczenie w eliminacji objawów alergii mają również kołdra antyalergiczna oraz poduszka. Syntetyczne wypełnienie zapobiega gromadzeniu się w nich roztoczy i grzybów, dając ponadto możliwość ich częstego prania. Odpowiednie urządzenie sypialni oraz przestrzeganie surowych zasad higieny to dla alergika dwa zasadnicze aspekty. Tylko wtedy uciążliwe objawy alergii mogą zostać w znacznym stopniu ograniczone lub nawet wyeliminowane.