kategoria: Technologia   dodane: 14/10/2020
Nieoficjalne informacje o nowym iPhonie krążyły po Internecie już od dłuższego czasu, a entuzjaści nowych technologii czy branżowe media ze zniecierpliwieniem czekali na to, co ostatecznie zostanie pokazane na drugiej jesiennej konferencji zorganizowanej przez Apple’a. Pierwsza z nich, zorganizowana w połowie września, dotyczyła głównie pobocznych projektów firmy, jednak ta, która odbyła się we wtorek 13 października, została niemal w całości poświęcona iPhone’owi 12 i temu, co zaoferuje on swoim przyszłym użytkownikom. Poznaj 4 wersje flagowego urządzenia od Apple’a i wybierz tę, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania, będąc komfortowym urządzeniem zarówno do pracy, jak i rozrywki.

Czym zaskoczyło Apple podczas prezentacji iPhone’a 12?

Okazuje się, że zdecydowana większość nieoficjalnych informacji okazało się zgodnych z tym, co pokazała firma Tima Cooka na niedawnej prezentacji. Apple wie, że premiera kolejnych wcieleń iPhone’ów jest postrzegana, jako wydarzenie, którego nie przegapi żaden fan gadżetów i nowych technologii, a do tego pokaz śledzony jest przez wszystkie media technologiczne na świecie. Nie inaczej było i tym razem, choć i tak całość została znacznie opóźniona w stosunku do lat poprzednich. Wszystko to przez panującą pandemię, która pokrzyżowała plany Apple’a – firma była zmuszona przełożyć premierę iPhone’a 12, jednak już przed samym startem jego sprzedaży wiadomo było o nim całkiem sporo.

Sporo z przedpremierowych newsów potwierdziło się na omawianej konferencji, jednak część informacji umknęło wielu osobom. O tym, że iPhone 12 pojawi się w 4 wersjach, mówiono już od dawna, jednak sporym zaskoczeniem okazał się iPhone 12 Mini, który będzie dostępny w trzech wariantach. Różnice będą niewielkie – dotyczą dostępnej przestrzeni dyskowej – jednak dla wielu osób będzie to znacząca kwestia. iPhone 12 Mini będzie miał 64, 128 lub 256 GB wolnej przestrzeni na dane i różnego rodzaju multimedia. Z kolei pamięć RAM wynosić ma 4 GB, co dotyczy również podstawowej wersji iPhone’a 12.

Czym wyróżniają się poszczególne wersje iPhone’a 12?

Dużym zaskoczeniem nie było to, że iPhone 12 pojawi się w 4 wariantach, ponieważ już wcześniej odnosiły o tym branżowe media. Zgodnie z przewidywaniami, kolejne wersje “dwunastki” odróżnia przekątna wyświetlacza, jednak to nie jedyne różnice, bowiem ekran iPhone’a 12 w wariancie podstawowym i Pro ma 6,1-calową przekątną. Czym zatem różnią się one od siebie? Przede wszystkim częstotliwością odświeżania obrazu, która dla iPhone’a 12 Pro i iPhone 12 Pro Max wynosi 120 Hz. Wartość ta pozwala na wyświetlanie bardziej szczegółowego obrazu, co sprawia, że granie w gry czy oglądanie filmów i seriali stanie się wyjątkowo komfortowe.

iPhone 12 będzie dostępny w następujących wariantach:

  • iPhone 12 mini – ekran o przekątnej 5,4 cala
  • iPhone 12 – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro – ekran o przekątnej 6,1 cala
  • iPhone 12 Pro Max – ekran o przekątnej 6,7 cala

Przy okazji, warto pamiętać, że rozbudowane wersje iPhone’a 12 (Pro i Pro Max) będą miały więcej, bo aż 6 GB pamięci RAM, co przełoży się na wydajniejsze działanie podczas pracy z kilkoma aplikacjami działającymi w tle.

Elementem wspólnych wszystkich iPhone’ów 12 będzie za to procesor Apple A14 Bionic, który został wykonany w procesie technologicznym 5 nm, co znacząco przełoży się na sok wydajności w stosunku do poprzednich wersji smartfona Apple’a. Fanów głębokich kolorów ucieszy również przesiadka na ekrany OLED – to również dotyczy wszystkich wersji iPhone’a 12.

Aparat w iPhonie 12 – jakie zdjęcia pozwoli wykonywać urządzenie Apple’a?

Zgodnie z obecnym trendem, iPhone 12 będzie miał więcej niż jeden aparat tylni, co pozwala na wykonywanie dokładniejszych zdjęć i filmów kręconych w wysokiej rozdzielczości, niezależnie od warunków otoczenia. Obiektyw o ogniskowej 26 mm i matrycy o rozdzielczości 64 Mpix zostanie uzupełniony teleobiektywem ultraszerokątnym. Z kolei wersje Pro i Pro Max będą miały dodatkowy teleobiektyw z sensorem LiDAR.