kategoria: Technologia   dodane: 10/06/2020
Na Cyberpunk 2077 przyszło wiernym graczom czekać bardzo długo. Już w 2012 pojawiły się pierwsze zapowiedzi wypuszczenia na rynek niezwykłej gry i przez lata CD Projekt RED podgrzewało atmosferę, sprawiając, że jest to najbardziej oczekiwana premiera sezonu. Już we wrześniu będzie można kupić grę, a w przede sprzedaży pojawi się ona w czerwcu. W efekcie zarówno Cyberpunk, jak i najnowsza konsola PS 5 sprawią, że jesień będzie wyjątkowo obfita w wirtualne wrażenia.

Fabuła gry

  1. O co chodzi?
  2. Cyberpunk 2077 – wymagania techniczne
  3. Kto jest kim w Cyberpunk 2077?
  4. Rewolucja w świecie konsol

 

Fabuła gry

 

CD Projekt RED, producent gry, popularność zyskał przede wszystkim kultowym już Wiedźminem zrealizowanym na kanwie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Teraz projektanci chcą nas zabrać w zupełnie inny świat, w którym rządzą zupełnie inne prawa. Niewątpliwie celem jest również to, by dogonić lub prześcignąć Wiedźmina i dlatego właśnie poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, a gracze mają bardzo duże oczekiwania. Sama fabuła opiera się na popularnej papierowej grze „Cyberpunk 2020” autorstwa Mike’a Pondsmitha. Była ona popularna w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, a dla polskich odbiorców stała się pewnego rodzaju bramą do zachodniej cywilizacji.

 

O co chodzi?

 

Świat Cyberpunk 2077 to dystopijne megalopolis Night City. Futurystyczna wizja rzeczywistości za 57 lat jest przerażająca. Rządzą zupełnie inne mechanizmy, choć jak zawsze chodzi przede wszystkim o to, by przeżyć. Całość zaskakiwać będzie bardzo nowoczesnymi wizjami, a obrazy miasta z jednej strony będą budzić zachwyt, a z drugiej przerażenie. W efekcie gra z https://www.euro.com.pl/cms/cyberpunk.bhtml będzie nas prowadzić wraz z głównym bohaterem V po świecie ogromnych podziałów społecznych, chaosu, anarchii. Chodzi o to, by zdobyć implanty, które zapewniają nieśmiertelność. I można to zrobić wszelkimi możliwymi sposobami. Rozwiązania siłowe, naginanie prawa, kierowanie się własnymi zasadami to tylko niektóre z aspektów, które sprawią, że wizja  przyszłości jawi się w bardzo czarnych barwach. Ta negatywna ocena rozwoju technologicznego w tej grze może jednak przyciągać. Choć to wizja dość fantastyczna, to jednak bardzo prawdopodobne, że właśnie w tym kierunku może zmierzać świat.

 

Cyberpunk 2077 – wymagania techniczne

 

Gra powstała na autorskim silniku RED Engine. By ją uruchomić, niezbędny będzie komputer z procesorem Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzem 5 260 3.9 GHz oraz kartą graficzną o parametrach co najmniej Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, 12 GB pamięci RAM. Niezmiennie jednak im lepsze parametry, tym większa radość. Cyberpunk 2077 ma być kompatybilny tylko z Windows 10. Będzie również dostępna na konsole – w tym oczywiście na najnowszą propozycję PS 5 https://www.euro.com.pl/cms/play-station-5.bhtml oraz Xbox One.

 

Kto jest kim w Cyberpunk 2077?

 

Spersonalizowana postać będzie służyła nam do poruszania się w grze. Tu zaskakiwać ma niezwykła grafika zarówno wtedy, gdy przemieszczać się będziecie po mieście, jak i wówczas, gdy na ekranie pojawiać się będą przerywniki video. To grafika jest właśnie najsilniejszym elementem Cyberpunk 2077. Od gracza zależeć będzie również, jaką postać wybierze. Może być na przykład hakerem, technikiem czy najemnikiem. Do wyboru jest również ścieżka rozwoju czy klasa społeczna, a same cechy gracza też podlegają modyfikacjom. Tak jak historia, doświadczenie, osobowość, priorytety.

 

Cyberpunk 2077 będzie od czerwca dostępny w opcji pre-order. Będzie można zakupić grę w sklepach ze sprzętem RTV czy sklepach z grami komputerowymi lub w księgarniach, które mają gry w asortymencie.

 

Rewolucja w świecie konsol

 

Niewątpliwie to właśnie nowe konsole, które niebawem ujrzą światło dzienne również zelektryzują środowisko graczy i amatorów wirtualnych rozrywek. PlayStation 5 powstała przy współpracy z AMD. To dało dostęp do podzespołów z linii Zen 2 oraz szeregu narzędzi takich jak na przykład obraz 8K. Najnowszy gracz na rynku marki Microsoft będzie się wyróżniać doskonałymi parametrami i to właśnie ma sprawić, że gracze chętnie skorzystają z możliwości, jakie przed nimi się otwierają. PS5 To bardzo dobra wydajność obliczona na 12 teraflopów. Konsola jest wyposażona w 16 GB pamięci RAM GDDR6, co zapewnia świetną jakość grafiki. A to z pewnością ucieszy graczy, którzy szukają coraz lepszego sprzętu. Zresztą takie gry jak na przykład zapowiadana Cyberpunk 2077 będą wymagać najlepszej technologii.  Konsola będzie pracować z prędkością 5,5 GB/s także dzięki zainstalowanej karcie SD. Microsoft zwiększył również przepustowość dzięki temu, że ograniczył miejsce na dane do  825 GB, co z pewnością okaże się wystarczające nawet dla profesjonalnych graczy. Obraz w jakości 4K da bardzo realistyczne wrażenia. Poza tym z pewnością gracze docenią również po technologię ray tracingu, z którą mogli się już spotkać na przykład w kartach Nvidia GTX na PC.

 

Jak widać 2020 będzie obfitować w bardzo ciekawe propozycje, które będą prawdziwą rewolucją przede wszystkim w środowisku graczy.