kategoria: Technologia   dodane: 26/03/2020
Inteligentne systemy i urządzenia gospodarstwa domowego zyskują na popularności. Nasze mieszkania stają się coraz bardziej zautomatyzowane, co znacznie zwiększa ogólny komfort życia. Oprócz smart telewizorów oraz lodówek powstają również wszelkiego rodzaju sprzęty, które w teorii nie mają nic wspólnego z technologią. Dzięki niej jednak zyskują dodatkowe funkcje oraz pełnią bardziej zaawansowane role. Jednym z takich produktów jest inteligentne lustro, które po uprzednim zbadaniu kondycji skóry, pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków. HiMirror Mini już dostępne na rynku.

Sektor inteligentnych luster bardzo prężnie się rozwija. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest pokazywanie odbicia, posiadają one również przeróżne, dodatkowe możliwości. Dzięki wbudowanemu systemowi operacyjnemu, mogą stanowić rodzaj osobistego asystenta. W jaki sposób? Łącząc się za pomocą aplikacji mobilnej (dostępnej w Sklepie Play) przez Androida wyświetlają pogodę, wiadomości, dają możliwość połączenia się z Facebookiem oraz korzystanie ze wszystkich innych aplikacji Google. Dzięki temu, przy okazji porannego mycia zębów możemy przejrzeć pocztę czy sprawdzić informacje ze świata. Dodatkowo, inteligentne lustra mogą przyjąć role osobistego asystenta fitness, który podczas ćwiczeń skoryguje naszą postawę. Coraz większą popularnością cieszą się one również w hotelach czy placówkach medycznych. W szczególności te drugie, dzięki technologii mogą znacznie usprawnić system obsługi oraz monitorowania postępów zdrowotnych pacjenta. Inteligentne ekrany sterowane głosem do złudzenia przypominają nam obrazy widywane w filmach science-fiction. Czy już dziś stają się one codziennością?

 

Producenci nowoczesnych technologii ponownie zaskoczyli. Na rynku pojawiło się inteligentne lusterko do makijażu oraz pielęgnacji twarzy, które samodzielnie dobiera kosmetyki oraz bada stan cery.

 

HiMirror Mini to nowe dziecko firmy produkującej inteligentne lustra. Po swoim poprzedniku, wersji większej, do zawieszenia na ścianie, idzie o krok dalej. Nie dość, że staje się bardziej kompaktowe, to jeszcze prezentuje nowe, zaawansowane funkcje. Jak wygląda i jak działa nowe HiMirror Mini?

 

Wyglądem przypomina zwykłe lusterko, które każda dziewczyna postawiłaby u siebie na toaletce. Jednak jest czymś o wiele więcej. Posiada bowiem szereg funkcji, które zadbają o nasze zdrowie i urodę.

HiMirror posiada system operacyjny, którym sterujemy za pomocą panelu dotykowego. Oprócz podstawowej funkcji, jaką pełni lustro, HiMirror pomaga nam zadbać o zdrowie naszej cery. Posiada bowiem umiejętność analizy kondycji skóry twarzy pod kątem ilości zmarszczek, trądziku, porów oraz przebarwień. Wyczytane ze zdjęcia dane przedstawia następnie w postaci zaznaczonych na nim obszarów oraz punktów. Oprócz funkcji informatywnej, HiMirror również czynnie pomaga nam w pielęgnacji. Monitoruje on bowiem postępy w stanie zdrowotnym skóry oraz efektywność stosowanych kosmetyków. Dane produkty pielęgnacyjne można bowiem skanować, dzięki czemu inteligentne lustro będzie wiedziało, który z nich rzeczywiście przynosi efekty. Dodatkowo, HiMirror może również zaproponować odpowiednie kosmetyki, które przyniosą najlepsze rezultaty dla naszego typu skóry.

 

Inteligentne lustro wyposażone jest również w regulację natężenia oraz temperatury oświetlenia we wbudowanych lampach LED. Dodatkowo posiada opcję wizualizacji wybranego makijażu, bez konieczności wykonywania go na własnej twarzy. Wszystko to dzięki technologii VR. Oprócz tego HiMirror posiada również funkcję osobistego asystenta. Synchronizuje się bowiem z aplikacjami takimi jak YouTube, Spotify, Facebook czy Google Duo, dzięki czemu użytkownik może jednocześnie słuchać muzyki czy oglądać makijażowe tutoriale, podczas codziennej pielęgnacji.

 

Koszt HiMirror Mini wynosi 259 euro, co w przeliczeniu daje około 1200 zł. Jest to zatem cena optymalna dla tego typu sprzętów. Eksperci informują, że sektor inteligentnych luster bardzo szybko się rozwija. Prognozują, że już w 2023 roku będzie on wart blisko 4,5 mld dolarów.